Dziś mamy 01 lipca 2022 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

PRZERWA WAKACYJNA

 

środa [13.07]

start przygotowań do rundy jesiennej 2022

Ostatni mecz

Polonia Iłża 1:2 (0:1) Proch Pionki
18 czerwca Godzina 17:00

GaleriaNasi sponsorzy

 

 

W sprzedaży szaliki Klubu Sportowego PROCH Pionki wydanie limitowane specjalnie z okazji jubileuszu 95-lecia Klubu. Wersja premium [część elementów wykonana została nitką metaliczną, na wzór pozłacanej]. CENA: 25 złotych. Ilość szalików mocno ograniczona. Kontakt pod numerem tel. 663-236-277.


 

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

Stadion

Stadion Miejski w Pionkach, ul. Sportowa 4

 

Numer tel. 515-435-745 (recepcja siłowni Stadion Pionki)

Pojemność: 704 krzesełka (128 - miejsca zadaszone, 64 - sektor gości)

Oświetlenie: brak

Automatyczny system nawadniania: TAK

Wymiary boiska: 104 x 67 metry

Miejsca parkingowe: TAK (na terenie obiektu, tuż przy stadionie oraz w odległości 200 metrów dostępnych około 50 miejsc)

WC dla niepełnosprawnych: TAK

Dodatkowe informacje: Sklep Kibica, automaty z gorącymi napojami, zimne napoje - wszystko dostępne w recepcji siłowni Stadion Pionki

Bilety wstępu: 5 zł *dane aktualne na rundę wiosenną 2022


 

 

Stadion Miejski przy ul. Sportowej 4 w latach 2014 - 2018 doczekał się gruntownej modernizacji, która kosztowała ponad 5 milionów złotych.

 

PAWILON SPORTOWY

Stadion Miejski w Pionkach jest jednym z najlepiej wyposażonych obiektów na Mazowszu. Kompleksowa modernizacja przeprowadzona w latach 2013-2018 pozwoliła na zbudowanie od fundamentów kompletnie nowego pawilonu sportowego i rekreacyjnego z pełnym zapleczem. Do dyspozycji pozostają: dwie szatnie dla zawodników, szatnia dla sędziów, pralnia, biuro Zarządu KS Proch, magazyny na sprzęt sportowy, sauna na podczerwień.

 

 

Główna brama wejściowa od strony ulicy Sportowej. Z prawej widok na część rekreacyjną Pawilonu Sportowego.

 

 

Pod trybuną krytą znajduje się ponad 120 krzesełek.

 

 

Stadion Miejski znajduje się w tym samym miejscu, w którym w 1929 roku powstało pierwsze boisko do gry w piłkę nożną razem z trybuną krytą.

 

 

W sektorze gości znajduje się miejsce dla 64 osób.


 PAWILON REKREACYJNY

Natomiast w części rekreacyjnej znajduje się nowoczesna siłownia, sala fitness, grota solna oraz Centrum Odnowy Biologicznej (sauna błotna, fińska, aromatyczna, łaźnia parowa, hydromasaż, grota lodowa, fotele masujące). Prowadzone są zajęcia zumby, fitness czy spinningu.

 

Fanpage siłowni Stadion Pionki

 

 

Recepcja siłowni Stadion Pionki pracuje od poniedziałku do niedzieli.

 

STADION LEKKOATLETYCZNY

Stadion posiada również pełne wyposażenie w sprzęt lekkoatletyczny (bieżnie z nawierzchnią z poliuretanu, skocznie do skoku wzwyż, w dal i trójskoku, rzutnię do rzutu oszczepem oraz rzutnię do pchnięcia kulą z sektorem o nawierzchni trawiastej). Od 2020 roku stadion posiada certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki potwierdzający zgodność parametrów z wymaganiami World Athletics i PZLA. Dzięki otrzymanej certyfikacji wyniki uzyskiwane w poszczególnych konkurencjach będą mogły być podstawą do przyznania zawodnikom klas sportowych z mistrzowską międzynarodową włącznie.

 

Stadion wyposażony jest w certyfikowane bieżnie oraz inne urządzenia lekkoatletyczne. Kompleks w części LA budowany był w latach 2017-2018 i kosztował ok. 2,5 miliona złotych. Uroczyście został otwarty we wrześniu 2018 roku.


 BOISKO TRENINGOWE

Do dyspozycji zawodników pozostaje również boisko treningowe o wymiarach 90x54 metry. W ostatnich latach nawierzchnia boiska rezerwowego poddawana była kilka razy renowacjom. Rozgrywane są tam mecze lig młodzieżowych na poziomie okręgu radomskiego. Boisko B posiada licencję Radomskiego OZPN. Wyposażone jest w boksy dla zawodników rezerwowych oraz tzw. "trybunę na górce", gdzie znajdują się ławki dla około 60 osób. Od grudnia 2020 roku boczne boisko oświetlone jest ośmioma lampami LED, każda o wartości 120 tysięcy lumenów.

 

 

Boisko treningowe posiada licencję na rozgrywanie meczów w ligach młodzieżowych oraz na poziomie klasy B. Nawierzchnia w ostatnich latach poddawana była systematycznej renowacji.

 

 

Od grudnia 2020 roku boczne boisko oświetlone jest ośmioma lampami LED.

 

 

W kwietniu 2021 roku na boisku treningowym zamontowane zostały dwa tzw. "piłkochwyty" o wymiarach 6x30 metrów.


 HISTORIA

Pierwsze boisko do gry wraz z trybuną krytą dla około 200 osób, pod którą znajdowały się szatnie i magazyny, powstało w 1929 roku dokładnie w tym samym miejscu, gdzie obecnie znajduje się Stadion Miejski. Plac na rzecz klubu w dziesiątą rocznicę Odzyskania Niepodległości (1928 rok) przekazała Państwowa Wytwórnia Prochu i Materiałów Kruszących, która od powstania do drugiej połowy lat '90 była patronackim zakładem i głównym żywicielem KS Proch.

 

Przez kolejne lata obiekt ulegał przekształceniom i przechodził stopniowe modernizacje. Pojawiła się bieżnia i urządzenia lekkoatletyczne, pierwszą drewnianą trybunę zastąpiono inną, a potem kolejną, która ostatecznie została rozebrana w 1986 roku. W połowie lat '90 podupadające zakłady Pronit (spadkobierca wytwórni prochu) oddały stadion oraz inne obiekty sportowe pod zarząd miasta. Dopiero rok 2013 i pozyskane przez samorząd środki finansowe z Ministerstwa Sportu pozwoliły na gruntowną modernizację Stadionu Miejskiego. Obiekt stał się wizytówką Pionek i jednym z najnowocześniejszych na całym Mazowszu biorąc pod uwagę wielkość miasta.

 


 

Defilada wojskowa z okazji wizyty w Zagożdżonie (późniejsze Pionki) prezydenta RP, Ignacego Mościckiego - jesień 1929 rok.

Na drugim planie drewniana trybuna kryta z szatniami i magazynami, wybudowana wg. projektu architekta Eugeniusza Bluma.

 

 

Dawna główna brama wejściowa od strony ul. Aleja Jana Pawła II.

 

 

Drewniana trybuna kryta została rozebrana ze względów bezpieczeństwa w 1986 roku.

 

 

Widok na budynek klubowy oraz trybunę przed rozpoczęciem modernizacji.