Mszczonowianka Mszczonów - Proch Pionki 0:2 (0:0)

niedziela 9.05, godz. 12:00

Skaryszewianka Skaryszew - Proch Pionki 2:4 (2:3)

Mszczonowianka Mszczonów 0:2 (0:0) Proch Pionki
8 maja Godzina 12:00

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

Proch lepszy od Centrum. Przed startem ligi będzie jeszcze jeden sparing

Data publikacji: 27-03-2021r. Godz. 15:39

Kacper Jaroszek, Bartłomiej Janiszewski i Bartłomiej Orczykowski strzelali bramki dla Prochu Pionki w wygranym 3:2 (2:0) piątkowym meczu kontrolnym z Centrum Radom. Spotkanie odbyło się na boisku MOSiR-u w Radomiu. Dla drużyny trenera Ryszarda Kłuska był to dziesiąty sparing w zimowym okresie przygotowawczym i prawdopodobnie jeszcze nie ostatni.

Proch zaczął w niezłym tempie i momentami gra mogła się podobać. W miarę upływu czasu pojawiało się coraz więcej niedokładności. Brakowało dobrych rozwiązań w ofensywie. Mnożyły się złe wybory, gra nie w tempo, co skutkowało tym, że sędziowie wiele razy pokazywali spalonego.

W przerwie trener Ryszard Kłusek dokonał sześciu zmian i gra straciła na jakości. Centrum w odstępie dziesięciu minut wyciągnęło wynik z 0:2 na 2:2. Wcześniej bramki dla "biało-zielonych" strzelali Kacper Jaroszek z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką i Bartłomiej Janiszewski w sytuacji sam na sam. Tego drugiego gola poprzedziła przyjemna dla oka asysta piętką Kacpra Wnuka. Zwycięskie trafienie w końcówce zaliczył Bartek Orczykowski, który wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych "Centralnych". Piłkarze Prochu mogli i nawet powinni dołożyć kilka bramek więcej. Janiszewski trafił w poprzeczkę, Joel Tata w słupek, a Wnuk nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Co ciekawe była to pierwsza porażka Centrum podczas zimowych przygotowań w siódmym rozegranym meczu.

W piątkowym meczu z powodu kontuzji zabrakło Emila Kapusty i Filipa Brońskiego oraz chorego Michała Kozakiewicza.

Trener Kłusek cały czas szuka optymalnego ustawienia z dwoma młodzieżowcami w wyjściowym składzie. W ostatnich meczach na prawej stronie obrony ustawiany jest Bartek Leśnowolski. Coraz więcej szans na lewym skrzydle dostaje niespełna 17-letni wychowanek Prochu, Kuba Drab.

Już wiadomo, że inauguracja czwartej ligi będzie opóźniona co najmniej o tydzień. Zaplanowany na 3 kwietnia mecz w Pionkach z Hutnikiem Huta Czechy został przełożony na inny termin. Jeżeli obostrzenia zostaną zdjęte, to Proch po raz pierwszy o ligowe punkty w 2021 roku zagra w sobotę (10.04) w Grójcu z tamtejszym Mazowszem. Przed startem rundy wiosennej trener Kłusek planuje jeszcze jedno spotkanie kontrolne.

Centrum Radom - Proch Pionki 2:3 (0:2), Tomasz Oparcik 46, Karol Kasprzyk 56 z rzutu karnego - Kacper Jaroszek 16 z rzutu karnego, Bartłomiej Janiszewski 42, Bartłomiej Orczykowski 86.

Proch I połowa: Wnukowski - Szczepański, Jaroszek, Jaworski, Leśnowolski - Janiszewski, Więcek - Drab, Wnuk, Siwahla - Skałbania.

Proch II połowa: Pajączek - Denkiewicz, Jaroszek (64 Szczepański), Jaworski, Gołdyń - Janiszewski (73 Leśnowolski), Więcek (64 Skałbania) - Orczykowski, Siwahla (64 Wnuk), Siwiec - Joel Tata.