Powiślanka Lipsko - Proch Pionki 2:6 (1:4)

wtorek 15.06, godz. 16:30

Proch Pionki - Jedlnia Dzieciom

Tygrys Huta Mińska 3:1 (1:0) Proch Pionki
12 czerwca Godzina 17:00

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

Bezbramkowy niedosyt w Garwolinie. Zabrakło 'tych detali'

Data publikacji: 25-04-2021r. Godz. 13:43

Nie było bramek w Garwolinie. W sobotnim meczu 19. kolejki Mazowieckiej IV ligi grupa 1 Proch zremisował 0:0 z Wilgą. Gospodarze ostatni kwadrans grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kacpra Kozikowskiego, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Bartłomieja Orczykowskiego. Sytuacja "biało-zielonych" w tabeli jest trudna, ale na pewno nie beznadziejna. Po pierwsze dlatego, że liga jest nieprzewidywalna i każdy może wygrać z każdym, a po drugie różnice punktowe w dolnej połówce klasyfikacji wciąż są niewielkie.

W 48. minucie strzał z rzutu wolnego Piotra Grobera w dobrym stylu obronił Wiktor Pajączek

W wyjściowym składzie na Wilgę trener Ryszard Kłusek musiał dokonać dwóch wymuszonych zmian. Za kartki pauzowali Janiszewski i Siwahla. Szansę gry od początku dostali Orczykowski i po raz pierwszy w tej rundzie Kozakiewicz. Na lewe skrzydło trafił Kamil Denkiewicz i wypadł naprawdę pozytywnie.

Sędzia Jan Chmielak (KS Warszawa) oraz kapitanowie, Sebastian Papiernik (z lewej) i Mateusz Szczepański.

Spotkanie w Garwolinie to była typowa czwartoligowa walka o punkty dwóch drużyn rywalizujących o utrzymanie. Każda ze stron miała swoje momenty, ale brakowało dokładności i precyzji w wykończeniu albo świetnie bronili obaj bramkarze, Damian Wasążnik i Wiktor Pajączek.

Pierwsi postraszyli gospodarze. Zdecydowanie najbardziej niebezpieczny zawodnik w ekipie miejscowych Piotr Grober uderzył po ziemi tuż sprzed pola karnego, ale piłka minimalnie minęła słupek. Proch odpowiedział w 25. minucie. Ofiarnie spod końcowej linii dośrodkował Denkiewicz. Strzelał Orczykowski, a w bramce Wilgi kapitalną interwencją popisał się Wasążnik. Bardzo blisko otwarcia wyniku był w 40. minucie Szczepański. Niestety kapitan Prochu nieczysto trafił w piłkę, a szkoda, że nie zostawił jej Orczykowskiemu, który był w zdecydowanie lepszej pozycji.

Dobry mecz na prawej obronie zagrał Bartek Leśnowolski.

Druga połowa zaczęła się od niepotrzebnego faulu tuż przed polem karnym, który skutkował strzałem z rzutu wolnego Piotra Grobera. Interwencją dnia popisał się jednak Pajączek i odbił piłkę. Blisko trafienia był też w 69. minucie Sławomir Alot. Na szczęście dla Prochu piłka otarła się o poprzeczkę i wyszła za boisko.

Od 75. minuty gospodarze grali w dziesiątkę. Czerwoną kartką za faul taktyczny zobaczył Kacper Kozikowski. Środkowy obrońca ratował sytuację po tym, jak Orczykowski wyłuskał piłkę Filipowi Gacowi i wychodził sam na sam z bramkarzem. Niestety Kacper Wnuk z rzutu wolnego strzelił za lekko i niedokładnie.

Czyste konto w sobotnim meczu zachował Wiktor Pajączek. Młodemu golkiperowi Prochu należą się szczególnie brawa za obronę strzału z rzutu wolnego Piotra Grobera.

Piłkarzom Prochu do wygranej w Garwolinie zabrakło naprawdę niewiele. Jak mówił klasyk "tych detali", piłkarskiego farta, a nieraz i umiejętności. Tak było przy zamieszaniu podbramkowym, gdzie Jaworski nieczysto trafił w piłkę, czy w sytuacji Bartka Orczykowskiego, który zbyt daleko wypuścił sobie futbolówkę wychodząc sam na sam i ubiegł go golkiper Wilgi.

W przyszłą sobotę (1.05) do Pionek przyjeżdża wicelider z Mińska Mazowieckiego. Mecz Proch - Mazovia o godzinie 13:00.

RAPORT MECZOWY

Wilga Garwolin - Proch Pionki 0:0.

Wilga: 12. Wasążnik - 17. Alot, 18. Gac, 4. Kozikowski, 16. Piotrowski - 9. Grober, 6. Gmurczyk, 8. Kowalski, 20. Sitarek, 7. S.Papiernik (kpt) - 10. Paszkowski (74', 19. D.Papiernik).

rezerwowi: 1. Gandarela, 2. Zając, 3. Zalewski, 11. Zabiegałowski, 13. Wągrodzki, 15. Szczepek.

Proch: 12. Pajączek - 9. Szczepański (kpt), 3. Jaroszek, 8. Jaworski, 16. Leśnowolski - 13. Więcek, 19. Kozakiewicz - 11. Orczykowski, 10. Wnuk (86', 20. Joel), 6. Denkiewicz - 7. Skałbania.

rezerwowi: 77. Wnukowski, 2. Siwiec, 5. Kapusta, 14. Gołdyń, 17. Drab.

sędzia: Jan Chmielak (KS Warszawa)

żółte kartki: Grober, Kowalski - Jaworski, Leśnowolski, Więcek, Kozakiewicz, Orczykowski, Joel Tata

czerwona kartka: Kacper Kozikowski (Wilga) w 75. minucie - za faul taktyczny

Przynajmniej dwa razy w dobrych okazjach strzeleckich znalazł się Bartłomiej Orczykowski (z prawej).

Kamil Denkiewicz zagrał na lewym skrzydle i wypadł pozytywnie.