Powiślanka Lipsko - Proch Pionki 2:6 (1:4)

wtorek 15.06, godz. 16:30

Proch Pionki - Jedlnia Dzieciom

Tygrys Huta Mińska 3:1 (1:0) Proch Pionki
12 czerwca Godzina 17:00

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

Pogoń II nie rezygnuje. Zamłynie zatrzymane w Radomiu. Wilga wraca do żywych. Podlasie jest w sztosie

Data publikacji: 03-05-2021r. Godz. 09:46

Runda wiosenna nabiera rozpędu, a wraz z nią rosną emocje w grupie 1 czwartej ligi. Ciekawy mecz w Białobrzegach, pierwsza od siedmiu miesięcy wygrana Wilgi, pięć bramek Podlasia i rezerw Pogoni, remisy w regionalnych derbach Radomiak II - Warka i Zamłynie - Oskar. Jednym słowem działo się, a sytuacja w tabeli, szczególnie w jej dolnej połowie, jest baaaaardzo płynna.

Rafał Sobczak (przy piłce) zdobył bramkę dla KS Warka w meczu z Radomiakiem II

Ciekawy, dobry piłkarsko, a przede wszystkim obfitujący w bramki (padło ich aż 13) dwumecz, rozegrali piłkarze Pilicy i Mszczonowianki. W środę w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego ZPN lepsza była ekipa z Mszczonowa (4:3). Trzy dni później rewanż wzięli zawodnicy z Białobrzegów. Mszczonowianka zbyt łatwo traciła bramki na boisku lidera, żeby myśleć o jakichkolwiek punktach. Dwa faule w polu karnym zamienione na jedenastki i błąd w wyprowadzaniu piłki spod własnej bramki, takich pomyłek Pilica nie mogła wybaczyć.

Drugi mecz w rundzie wiosennej wygrały rezerwy Pogoni. W Siedlcach na poważnie myślą o utrzymaniu swojej drugiej drużyny, a najlepszym tego dowodem jest skład "dwójki" w ostatnich meczach. W sobotnie wieczór Pogoń II nie dała żadnych szans Hutnikowi Huta Czechy. Dwie bramki po uderzeniach z rzutów wolnych strzelił dyrektor sportowy Pogoni, Marcin Burkhardt. Piłkarze HHC mieli kilka okazji strzeleckich i zasłużyli przynajmniej na honorowe trafienie.

Twarda walka o ligowe punkty odbyła się w Hucie Mińskiej. Wilga mimo sporych problemów kadrowych (nie zagrali Gac, Kowalski, Kozikowski, S.Papiernik, D.Papiernik) była w stanie skutecznie wyprowadzić jedną kontrę zakończoną celnym strzałem Tomasza Paszkowskiego. Dla ekipy z Gawolina była to pierwsza wygrana od 3 października 2020 roku!

Olbrzymie rozczarowanie w obozie Warki, która była mocno nastawiona na zgarnięcie kompletu punktów w niedzielnym meczu w Pionkach z rezerwami Radomiaka. "Dwójka" przystąpiła do gry niemal w komplecie z młodzieżowcami w składzie (wyjątkiem był jedynie Morimakan Diane). Piłkarze trenera Potenta prowadzili po bramce Sobczaka, którzy wykorzystał sytuację sam na sam. Wyrównał pięknym strzałem sprzed pola karnego Kacper Pankowski. W drugiej połowie Warka miała mnóstwo pecha. Najpierw kontuzji doznał najlepszy na placu Sobczak, a minutę przed końcem rzutu karnego nie wykorzystał Michał Knajdrowski. Uderzenie z jedenastu metrów na słupek sparował Filip Majchrowicz.

Czwarty mecz i czwarta wygrana Podlasia! Tym razem ekipa z Sokołowa Podlaskiego w pierwszej połowie wręcz zdemolowała Mazowsze. Piękną bramkę przewrotką strzelił Mateusz Omieciuch. Podopieczni trenera Jerzego Engela juniora zaczęli grać dopiero po zmianie stron. Od 70. minuty było im o tyle łatwiej, że Podlasie grało w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Dominika Krupy. Grójczan stać było tylko na dwie bramki. Chociaż mogło być ciut lepiej, bo rzutu karnego nie wykorzystał Michał Czerepok.

Status niepokonanych na własnym placu utrzymało Zamłynie, ale drużyna trenera Sikorskiego po raz pierwszy w tym sezonie straciła punkty w Radomiu. Oskar wyszedł na prowadzenie na kwadrans przed końcem po ładnym uderzeniu Przemysława Wicika. Remis gospodarzom uratował Mariusz Moskwa, były wieloletni obrońca i kapitan klubu z Przysuchy. Zawodnik Zamłynia dołożył głowę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Pilica Białobrzegi - Mszczonowianka Mszczonów 4:2 (3:2), Czarnecki 9 z rzutu karnego, 66 z rzutu karnego, Rawski 26, Paterek 34 - Pociech 12, 38.

Pogoń II Siedlce - Hutnik Huta Czechy 5:0 (2:0), Preuss 10, 86, Burkhardt 25, 63, Rymek 77.

Tygrys Huta Mińska - Wilga Garwolin 0:1 (0:0), Paszkowski 65.

Radomiak II Radom - KS Warka 1:1 (1:1), Pankowski 32 - Sobczak 17.

Podlasie Sokołów Podlaski - Mazowsze Grójec 5:2 (5:0), Skwarek 15, 44, Omieciuch 27, 45, Barciak 37 z karnego - Czerepok 51, Dubel 85.

Zamłynie Radom - Oskar Przysucha 1:1 (0:0), Moskwa 87 - Wicik 74.