Dziś mamy 03 grudnia 2021 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

PRZERWA ZIMOWA

Ostatni mecz

Proch Pionki 0:0 Polonia Iłża
20 listopada Godzina 13:00

Galeria


Proch-Skaryszewianka

Nasi sponsorzy

 

 

W sprzedaży szaliki Klubu Sportowego PROCH Pionki wydanie limitowane specjalnie z okazji jubileuszu 95-lecia Klubu. Wersja premium [część elementów wykonana została nitką metaliczną, na wzór pozłacanej]. CENA: 25 złotych. Ilość szalików mocno ograniczona. Kontakt pod numerem tel. 663-236-277.


 

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

Wydarzeniem, które stało się kołem zamachowym dla sukcesów Klubu Sportowego Proch począwszy od sezonu 2015/2016, było podpisanie umowy sponsorskiej z firmą QFG. Zapewniło to klubowi stabilizację finansową, a ta bardzo szybko przełożyła się na dobry wynik sportowy. Drugim ważnym momentem w historii klubu było oddanie do użytku nowoczesnego Stadionu Miejskiego wyposażonego w pełne zaplecze rekreacyjno-sportowe. Dodatkowo od 2018 roku KS Proch zarządza siłownią Stadion Pionki, a dochody z jej działalności przeznaczane są na działalność statutową.

 

CZWARTA LIGA PO OSIEMNASTU LATACH

Przed startem sezonu Ligi Okręgowej 2015/2016 doszło do zmiany na stanowisku trenera drużyny seniorów. Miejsce Marcina Sztobryna zajął...Sztobryn Mariusz, były piłkarz Prochu, a przed przyjściem do Pionek z powodzeniem prowadzący Plon Garbatka, z którego zrobił czołową drużynę LO. Kadra zespołu przeszła prawdziwą rewolucję. Odeszli niemal wszyscy zawodnicy, a na ich miejsce potwierdzono osiemnastu nowych piłkarzy. Na Sportową wrócili wychowankowie pionkowskich klubów: Mateusz Szczepański, Piotr Sałek, Kamil Denkiewicz, Erwin Kisiel, Michał Rolnik, Karol Klimowicz, Szymon Sobieraj czy Michał Majos. Trener Mariusz Sztobryn miał nieco ponad miesiąc na zbudowanie drużyny od podstaw. Z zadania wywiązał się bardzo dobrze. KS Proch nie był stawiany w roli faworyta, a mistrzostwo Ligi Okręgowej zapewnił sobie już na dwie kolejki przed końcem, notując kapitalną serię 29 meczów bez porażki. Do tego doszedł awans do finału okręgowego Pucharu Polski w 2015 roku (0:4 ze Skaryszewianką Skaryszew w Radomiu) i 2016 (3:4 w karnych z Oskarem w Przysusze). A to wszystko w roku jubileuszu 90-lecia istnienia Klubu! KS Proch po osiemnastu latach wrócił do IV ligi! Dorobek mistrzowskiego sezonu 2015/16 to: 67 pkt, 19 zwycięstw - 10 remisów - 1 porażka, bramki 70:20. Najlepszymi strzelcami byli: Mateusz Szczepański (18), Robert Kowalkowski (14), Piotr Godlewski (7), Daniel Sekuła (7).

 

 

Jednym z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii klubu było podpisanie umowy sponsorskiej z firmą QFG przed sezonem 2015/2016. Dokładnie rok później piłkarze KS Proch awansowali do IV ligi. Na zdjęciu, od lewej: Jarosław Krzyżanowski - właściciel firmy QFG, Romuald Zawodnik - burmistrz miasta Pionki, Mirosław Lepa - Prezes KS Proch i Jarosław Procki - Wiceprezes ds. Finansowych - Pionki, 29 czerwca 2015.

 

 

Proch Pionki podczas konkursu rzutów karnych w meczu 1/2 finału okręgowego Pucharu Polski z Powiślanką Lipsko (0:0, 4:1 w karnych) - Lipsko, 7 października 2015.

Stoją od lewej: Marcin Cierzuch, Dariusz Dorociak, Janusz Świeżewski (kierownik drużyny), Wojciech Jędra, Kamil Denkiewicz, Erwin Kisiel, Mateusz Kołodziej, Jacek Alot, Piotr Godlewski, Karol Klimowicz, Michał Czerski, Paweł Gromski, Robert Kowalkowski, Marek Lawrenc, Piotr Sałek, Mariusz Sztobryn (trener), Kamil Wasilewski, Piotr Lorenc, Szymon Sobieraj.

 

 

Piłkarze KS Proch przed meczem z Mazowszem Grójec (2:2), po którym zapewnili sobie awans do IV ligi - Pionki, 5 czerwca 2016.

W górnym rzędzie, od lewej: Janusz Świeżewski (kierownik drużyny), Szymon Sobieraj, Szymon Iwanowski, Erwin Kisiel, Michał Majos, Mateusz Szczepański (kapitan drużyny), Kamil Marszałek, Mariusz Sztobryn (trener). W dolnym rzędzie, od lewej: Marcin Cierzuch, Daniel Sekuła, Mateusz Kołodziej, Michał Czerski, Wojciech Jędra.

 

 

Trener Mariusz Sztobryn na rękach piłkarzy i kibiców po meczu z Mazowszem Grójec, który zapewnił awans do IV ligi - Pionki, 5 czerwca 2016.

 

 

Pamiątkowe zdjęcie piłkarzy, kibiców i działaczy w trakcie świętowania awansu do IV ligi.

 

 

Z okazji jubileuszu 90-lecia KS Proch ufundowany został sztandar, który poświęcono podczas mszy świętej w kościele Św. Barbary w dniu 18 czerwca 2016.

 

 

Byli sportowcy KS Proch i zaproszeni goście na obchodach jubileuszu 90-lecia Klubu - Pionki, 18 czerwca 2016.

 

 

Kadra KS Proch przed startem sezonu 2017/18.

 

Po awansie do IV ligi kadra zespołu została wzmocniona kilkoma zawodnikami. Dołączyli Oskar Bawor i Emil Kapusta z Polonii Iłża, Paweł Rogala ze Zwolenianki, Mateusz Gromski ze Skaryszewianki czy Kacper Jaroszek z Wisły Puławy. Niestety przeskok pod względem sportowym i finansowym był bardzo duży. Dodatkowo sezon 2016/2017 w IV lidze był bardzo wyczerpujący, bo do rozgrywek przystąpiło aż dwadzieścia drużyn. Po rundzie jesiennej wycofał się Start Otwock. W rundzie wiosennej w biało-zielonych barwach zadebiutował pierwszy zawodnik z zagranicy. Czarnoskóry napastnik Andile Nqabeni z Republiki Południowej Afryki bardzo dobrze wprowadził się do zespołu i przetarł szlaki kolejnym piłkarzom z Afryki. O ile w rundzie jesiennej Proch momentami na tle rywali był bezradny, to wiosną prowadził równorzędną grę. Niestety nie przynosiło to punktów, a każdy najmniejszy błąd karany był kolejnymi straconymi bramkami. W rundzie rewanżowej drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Sztobryna aż siedem meczów przegrała różnicą tylko jednego gola. Marna to jednak pociecha skoro sezon zakończył się spadkiem do Ligi Okręgowej. Całkowity bilans to: 21 pkt, 5 zwycięstw - 6 remisów - 25 porażek, bramki 30:69. Najwięcej goli strzelili: Mateusz Szczepański (8), Michał Czerski (4).

 

RADOMIAK BYŁ ZA MOCNY. OLBRZYMI NIEDOSYT

Celem na sezon 2017/18 miał być jak najszybszy powrót do czwartej ligi. Mimo naprawdę dobrych wyników "biało-zieloni" nie byli w stanie skutecznie konkurować z rezerwami Radomiaka Radom, które przed sezonem kuchennymi drzwiami zostały dołączone do Ligi Okręgowej. W barwach KS Proch z powodzeniem grali dwaj czarnoskórzy zawodnicy, Joel Tata z Kamerunu i Mkhanyiseli Siwahla z Republiki Południowej Afryki. Zacięta walka o awans trwała niemal do samego finiszu rozgrywek. Na dwie kolejki przed końcem na boisku w Suskowoli przy rekordowej widowni doszło do bezpośredniego meczu o mistrzostwo, w którym Proch rywalizował z Radomiakiem II. Przeciwnicy wystawili tego dnia bardzo mocny skład, w którym grali zawodnicy z doświadczeniem na boiskach II i III ligi. Zakończyło się bolesną porażką 2:5 i tytułem wicemistrzowskim. To był podwójny pech, bo akurat w sezonie 2017/2018 przy aż osiemnastu drużynach w Lidze Okręgowej, działacze Mazowieckiego ZPN nie przewidzieli dla zespołów z drugiego miejsca barażów o awans do IV ligi. KS Proch skończył sezon z olbrzymim niedosytem i bilansem: 73 pkt, 22 zwycięstwa - 7 remisów - 5 porażek, bramki 71:23. Najczęściej na listę strzelców wpisywali się: Mateusz Szczepański (15), Krzysztof Bańcerowski (9), Daniel Barzyński (6).

 

AWANS KUCHENNYMI DRZWIAMI

Niepowodzenie nie zraziło działaczy i w sezonie 2018/2019 udało się zbudować drużynę, która co prawda z problemami, ale awansowała do IV ligi. Nowym trenerem w miejsce Mariusza Sztobryna został Robert Rogala, były zawodnik Radomiaka, Wisły Kraków, Błękitnych Kielce, a przed przyjściem do Pionek trener Zamłynia Radom. "Biało-zieloni" słabo wystartowali do rozgrywek, bo przegrali dwa pierwsze mecze. Zespół trenera Rogali miał swoje wzloty i upadki. Przewodził w tabeli ze sporą przewagą i sam musiał gonić rywali. Niemal do samego końca ważyły się losy tego, kto z trójki KS Warka, Mazowsze Grójec i Proch, zajmie miejsce na podium. Jeszcze na trzy kolejki przed końcem po wygranej na wyjeździe 2:0 z Powiślanką Lipsko, to Proch był liderem. Niestety dwie kolejne porażki u siebie z Orłem Wierzbica i Mazowszem Grójec spowodowały, że Proch zakończył sezon na 2. miejscu i o awans musiał walczyć w barażach z Olimpią Warszawa. Pierwszy mecz w Pionkach zakończył się wygraną "Olimpijczyków" 1:0, ale wynik został zweryfikowany na walkower 3:0 dla KS Proch z powodu gry w drużynie rywali zawodnika, który powinien pauzować za żółtą kartkę. W stolicy ponownie było 1:0 dla Olimpii, ale z awansu do IV ligi w tej nietypowej atmosferze mogli cieszyć się piłkarze trenera Rogali. Bilans sezonu 2018/2019 to: 67 pkt, 22 zwycięstwa - 1 remis - 7 porażek, bramki 72:32. Najwięcej goli strzelili: Mateusz Szczepański (14), Kacper Wnuk (13), Joel Tata (10).

10-04-2020 JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.