Dziś mamy 28 marca 2020 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

START RUNDY WIOSENNEJ ZAWIESZONY DO 26 KWIETNIA!

Ostatni mecz

Chojniak Wieniawa 1:3 (0:2) Proch Pionki
5 marca Godzina 19:00

Galeria



Nasi sponsorzy

 


 

Historia

1. Początki. Lata 1926-1939

 

2. Odbudowa po wojnie

 

3. Futboliści Prochu w okręgu kieleckim (lata 1950-1976)

 

4. Powrót do radomskiego (1976-1990)

 

 

5. III liga po 13 latach

 

 

6. Równanie w dół

 

 

7. Pierwszy awans po długiej przerwie

 

 

8. Teraźniejszość

 

 

Prezesi KS Proch Pionki

 

1926 – 1939 Wincenty Dróżdż (1)

1945 – 1947 Wincenty Dróżdż

1947 – 1949 Bronisław Rosak (2)

1950 – 1952 Ryszard Muszer (3)

1952 – 1954 Paweł Krok (4)

1954 – 1955 Władysław Surmacki (5)

1955 – 1956 Henryk Konopacki (6)

1956 – 1957 Bronisław Rosak

05.1957 – 02.1959 Zygmunt Bogacz (7)

02.1959 – 03.1962 Edward Świeżewski (8)

03.1962 – 02.1964 Andrzej Błądek (9)

02.1964 – 11.1966 Edward Świeżewski

11.1966 – 02.1969 Czesław Zawiślak (10)

02.1969 – 12.1971 Wiesław Soczewica (11)

02.1971 – 09.1973 Mirosław Bordziłowski (12)

09.1973 – 02.1976 Zdzisław Jagło (13)

02.1976 – 04.1980 Zygmunt Kulawik (14)

04.1980 – 07.1982 Alfred Kucharski (15)

07.1982 – 09.1990 Ryszard Rusiecki (16)

07.1990 – 02.1991 Andrzej Wyroślak (17)

02.1991 – 02.1993 Kazimierz Iwanowski (18)

02.1993 – 11.1995 Tomasz Narojczyk (19)

11.1995 – 02.1998 Andrzej Jarosz (20)

02.1998 – 08.1999 Zbigniew Miękus (21)

09.1999 – 08.2011 Mirosław Lepa (22)

08.2011 – 07.2013 Wojciech Banaś (23)

07.2013 – 08.2014 Mieczysław Buderkiewicz (24)

03.2015 – obecnie Mirosław Lepa

 

Trenerzy pierwszej drużyny

 

1926 – 1939 Jakub Wojciechowski, Mieczysław Zieliński, Józef Kutkowski, Leonard Malik

1946 – Zygmunt Bogacz (kierownik sekcji)

1947 – Witold Wypijewski

1947 – 1949 Stanisław Maziarz

1949 – 1950 Włodzimierz Łysyk

1950 – 1954 Stanisław Maziarz, Gustaw Bator

1955 – 1956 Władysław Sieja

1957 – 1960 Czesław Strąk *Szeliga

1960 – 1961 Bronisław Warchoł

1961 – 1963 Henryk Zatorski

1963 – 1966 Stanisław Maziarz

1966 – 1967 Stanisław Tomaszewski, Aleksander Ciekalski

1968 – 1969 Aleksander Ciekalski

1970 – 1971 Tadeusz Panke

1971 – 1973 Henryk Zmitrowicz

1973 – 1974 Aleksander Ciekalski

1974 – 1975 Marian Tobik

1976 – Henryk Zatorski

1977 – 1979 Henryk Zmitrowicz

1979 – 1981 Józef Bartkowski

1981 – 1986 Tadeusz Chmielewski

1986 – 1987 Kazimierz Duda

1987 – 1988 Jerzy Leszczyński

1988 – 1991 Tadeusz Chmielewski

1991 – 1995 Jerzy Leszczyński

1996 – Bolesław Strzemiński, Tadeusz Chmielewski

1997 – 1998 Jerzy Leszczyński

1998 – 2000 Leszek Sekuła

2000 – Tadeusz Chmielewski, Mirosław Rutkowski

2001 – Andrzej Iwanowski, Łukasz Wrochna, Andrzej Warchoł

2002 – 2003 Andrzej Warchoł

2003 – 2004 Paweł Turski

2004 – 2007 Dariusz Kęska

2007 – 2008 Dariusz Nowak

2008 – 2009 Sławomir Rutka

2009 – Dariusz Nowak/Łukasz Glista

2009 – 2013 Łukasz Glista

2013 – 2015 Marcin Sztobryn

2015 – 2018 Mariusz Sztobryn

2018 – 2019 Robert Rogala

2020 – Bolesław Strzemiński

 

Zmiana nazw klubu

  1. KS Sokół Zagożdżon (sierpień 1925 - styczeń 1926) 
  2. Klub Sportowy Proch Zagożdżon a od 1932 roku Pionki (styczeń 1926 - wrzesień 1939)
  3. Związkowy Klub Sportowy Unia-Proch (28 maj 1945 - marzec 1949)
  4. Klub Sportowy Proch (marzec 1949 - 31 grudzień 1949)
  5. ZKS Unia Pionki (styczeń 1950 - 30 maj 1957)
  6. KS Proch (31 maj 1957 - 17 luty 1959)
  7. Zakładowy Klub Sportowy Pronit (18 luty 1959 - 12 luty 1971)
  8. Miejsko Zakładowy Klub Sportowy Proch (13 luty 1971 - 16 listopada 1995)
  9. Klub Sportowy Proch (17 listopada 1995 - nadal)

Pozostałe sekcje (nieistniejące obecnie)

 

Lekka atletyka

 

Hokej na trawie

 

W opracowaniu:

 

Koszykówka

Kolarstwo

Hokej na lodzie

Pływanie

Boks

Tenis ziemny

Siatkówka

Piłka wodna

Piłka ręczna