Dziś mamy 29 marca 2020 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

START RUNDY WIOSENNEJ ZAWIESZONY DO 26 KWIETNIA!

Ostatni mecz

Chojniak Wieniawa 1:3 (0:2) Proch Pionki
5 marca Godzina 19:00

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

Zimowy raport (1). Korekty na pozycjach i zmiany w szatni. Rozmowa z trenerem Strzemińskim

Data publikacji: 22-01-2020r. Godz. 16:47

Powoli dobiega końca drugi tydzień zimowych przygotowań w obozie KS Proch Pionki. Trener Bolesław Strzemiński z jednej strony zapowiada zmiany w szatni i na boisku, ale też mocno wierzy w to, że z obecną kadrą można utrzymać czwartą ligę w Pionkach. Na kanale ProchPionkiTV można obejrzeć fragmenty zimowych treningów oraz rozmowę z trenerem Strzemińskim.

Zimowy raport (1). Korekty na pozycjach i zmiany w szatni. Rozmowa z trenerem Strzemińskim

Piłkarze Prochu trenują trzy razy w tygodniu. W poniedziałki zaprawa tlenowa i pokonywanie kolejnych metrów na stadionowej bieżni, a we wtorki i czwartki więcej techniki i zajęć z piłkami na orliku przy ulicy Leśnej. Od przyszłego tygodnia dojdą sprawdziany wytrzymałościowe w hali technikum Czerwonego.

 

Tematem numer jeden i najbardziej gorącą sprawą podczas zimowych przygotowań są oczywiście sprawy transferowe. W kadrze Prochu na pewno dojdzie do kilku zmian. Z gry w "biało-zielonych" barwach zrezygnowali Kacper Nowocień, Sebastian Ząbkowski i Michał Łukaszuk. O Ząbkowskiego zabiega Promna. Ponadto z zespołem nie trenują Eryk Machnio (interesują się nim Królewscy Jedlnia) oraz Tomasz Bartosiak. Ten drugi w ciągu najbliższych dni powinien dać ostateczną odpowiedź czy zostaje w Pionkach. Nieoficjalnie wiadomo, że testuje się w jednym z klubów okręgu świętokrzyskiego.

 

 

Od kilku dni z zespołem trenuje czterech nowych zawodników. Są to bramkarz Filip Adamczyk, obrońca Kacper Kokosza oraz pomocnicy Filip Lech i Patryk Wójcik. O ich przydatności do drużyny zdecyduje trener Strzemiński. Więcej będzie można powiedzieć po sobotnim meczu kontrolnym z Radomiakiem II Radom. Spotkanie odbędzie się o godzinie 13:00 na sztucznym boisku MOSiR przy ul. Narutowicza. Na tym lista ewentualnych wzmocnień na pewno się nie kończy. Odpowiedzi, kto ostatecznie trafi do Prochu, przyniosą najbliższe tygodnie.

 

Trener Strzemiński zapowiada korekty na niektórych pozycjach i zmiany w ustawieniu zespołu. Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja między bramkarzami, których obecnie trenuje trzech.

 

Profile nowych zawodników

Filip Adamczyk - 22 lata, wychowanek Radomiaka. Jesienią w FK Trysil (IV liga Norwegii), gdzie trafił z Pilicy Białobrzegi. Na swoim koncie ma 45 meczów na poziomie III ligi w Oskarze Przysucha oraz JKS Jarosław oraz 1 występ w II-ligowym Radomiaku Radom.

Filip Lech - 19 lat, wychowanek Oronki Orońsko. Jesienią 12 meczów i 6 bramek w Oronce. Razem z Kubą Skarbkiem w 2013 roku wywalczył z Oronką awans do ligi mazowieckiej w roczniku 2000.

Kacper Kokosza - 21 lat, wychowanek Radomiaka. Jesienią 6 meczów w Oskarze Przysucha. Wcześniej 17 występów w III lidze w KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i Spartakusie Daleszyce.

Patryk Wójcik - 21 lat, wychowanek Zwolenianki. Jesienią 148 minut w III ligowej Broni Radom. W ostatnich trzech sezonach najlepszy strzelec Zwolenianki (48 bramek).

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.