Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Zadanie wykonane. Proch zdominował Grację i pewnie wygrał 3:0

Data publikacji: 03-05-2018r. Godz. 11:52

Po meczu do jednej bramki piłkarze Prochu Pionki pewnie zainkasowali kolejne trzy punkty bijąc w środę na własnym boisku 3:0 Grację Tczów. Było to zaległe spotkanie z 18. kolejki Ligi Okręgowej. Dla drużyny trenera Mariusza Sztobryna był to już trzynasty z rzędu mecz bez porażki.

Środowe spotkanie nie miało wielkiej historii. "Biało-zieloni" byli szybsi od rywali, lepiej wyglądali fizycznie i 3:0 to najmniejszy wymiar kary, jaki mógł spotkać Grację. Piłkarze z Tczowa pierwszy celny strzał na bramkę Prochu oddali dopiero w 68. minucie, a jedyną okazją na to, żeby zdobyć gola była szansa Pawła Rogali w doliczonym czasie gry. Ze strzałem głową byłego zawodnika Prochu spokojnie poradził sobie bramkarz Artur Zawodnik.

Krzysztof Bańcerowski w ostatnich czterech meczach strzelił cztery gole.

Po meczu trener Paweł Kopeć trochę usprawiedliwiał słabszą postawę swojego zespołu trudnym sobotnim pojedynkiem z Centrum Radom i problemami kadrowymi. W Pionkach nie mogli zagrać Lesisz, Chmielnicki czy Węgliński. Różnicę w potencjale i sile obu ekip w środę było jednak widać aż zanadto.

Dobrze się stało, że Proch w miarę szybko otworzył wynik. Chociaż zarówno przy pierwszej, jak i przy drugiej bramce zdecydowanie lepiej mógł zachować się 18-letni bramkarz gości Kacper Kapusta i koledzy z obrony.

Kapitan Mateusz Szczepański w środę zagrał na boku obrony.

Małym minusem jest zbytnia nonszalancja i słabe tempo gry w drugiej połowie. Tradycyjnie brakowało też skuteczności. W 47. minucie po podaniu Kisiela "setkę" zmarnował Kozicki, a osiem minut później po rzucie rożnym Kowalkowski trafił piłką w poprzeczkę.

Piłkarze trenera Mariusza Sztobryna wykonali zadanie. Ważne też, że obyło się bez kartek i kontuzji. Im bliżej było końca meczu z boiska schodzili czołowi zawodnicy. W sobotę Proch czeka kolejna bitwa. O godzinie 17:00 na Estadio Sportowa mecz z Zamłyniem Radom. Jesienią lepsi byli rywale. Nadchodzi czas rewanżu.

Po tej akcji Bartosz Kozicki strzelił gola na 2:0.

1:0 Krzysztof Bańcerowski 12 minuta (ligowy gol numer 5) - akcja z lewej strony pola karnego. Bańcerowski zachował się, jak typowy pazerny na gole napastnik. Chociaż mógł odgrywać, to zabrał się do środka i ładnie spasował piłkę przy krótkim słupku.

2:0 Bartosz Kozicki 26 minuta (ligowy gol numer 3) - dobre podanie z drugiej linii od Barzyńskiego. Kozicki wygrał pojedynek biegowy z obrońcami gości i uprzedził wychodzącego z bramki goalkeepera Gracji strzelając po ziemi przy bliższym słupku.

3:0 Daniel Barzyński 78 minuta (ligowy gol numer 1) - dokładne dogranie od Joela, po którym Barzyński wyszedł sam na sam.

Daniel Barzyński strzelił w środę swoją pierwszą ligową bramkę dla Prochu.

Proch: 1. Zawodnik - 15. Pryciak (85', 4. Pachlerski), 3. Jaroszek, 19. Kowalkowski, 9. Szczepański (kpt) (59', 18. Tkaczyk) - 14. Sobieraj (46', 2. Kołodziej), 5. Kisiel, 13. Barzyński (78', 7. Cierzuch) - 10. Kozicki (69', 8. Nqabeni), 16. Bańcerowski (61', 6. Mucha), 11. Tata Nsah.

rezerwowy: 12. Oko.

Gracja: 1. Kapusta - 14. Gryczka, 9. Karasiński (46', 17. Wolszczak), 6. Gleguła, 10. Rdzanek - 19. Mroczek, 13. Kopeć, 21. Ćwiklak (kpt), 20. Rogala, 2. B.Kosowski - 3. D.Kosowski (77', 18. Mularski).

rezerwowi: 4. Szczepański, 8. Suwała.

sędzia: Daniel Sobania (Radom)

żółta kartka: Nqabeni

widzów: około 200