Dziś mamy 18 sierpnia 2017 roku

Multimedia

Ostatni mecz

Gracja Tczów 0:1 (0:0) Proch Pionki
13 sierpnia Godzina 14:00

Najbliższe wydarzenia

2. kolejka Ligi Okręgowej

Niedziela 20 sierpnia, godz. 17:00

Proch Pionki - Mogielanka Mogielnica

Najlepsi strzelcy KS Proch

LO

Kołodziej - 1

U-17

 

U-14

 

U-12

GaleriaNasi sponsorzy

Partnerzy medialni

Zaczynamy! W niedzielę w Jedlni derbowe emocje w Pucharze Polski

Data publikacji: 04-08-2017r. Godz. 11:08

Wystarczy jedno słowo – DERBY – i od razu wiadomo, że o emocje, zaangażowanie i mobilizację martwić się nie będzie trzeba. W niedzielę o godzinie 17:00 w Jedlni w ramach I rundy okręgowego Pucharu Polski piłkarze Prochu Pionki zagrają z Królewskimi. Sędzią spotkania będzie Michał Posuniak.

Zaczynamy! W niedzielę w Jedlni derbowe emocje w Pucharze Polski

Ostatnie derbowe spotkanie miasto-gmina zakończyło się wygraną Prochu aż 10:0. To było jednak w 2013 roku, a od tego czasu w obu klubach bardzo wiele się zmieniło. Gieksa zrobiła duży krok naprzód i raczej nie ma co myśleć o powtórce wyniku sprzed czterech lat. Oczywiście "biało-zieloni" są zdecydowanym faworytem, ale ktoś kiedyś wymyślił powiedzenie o tym, że puchary rządzą się swoimi prawami.

 

Dodatkowym smaczkiem może być to, że gdyby trener Karol Gębczyk mógł wystawić optymalny skład, to znalazłoby się w nim miejsce nawet dla dziesięciu piłkarzy, którzy kiedyś grali w Prochu. A pięciu zakładało biało-zielone koszulki podczas pierwszego meczu derbowego w 2013 roku.

 

W niedzielę trener Mariusz Sztobryn nie będzie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników. Z różnych powodów nie zagrają Kacper Jaroszek, Krzysztof Bańcerowski i Erwin Kisiel. Cały czas do klubu nie są potwierdzeni Mkhanyiseli Siwahla i Maciej Mazurek. Na lekkie urazy narzekają Mateusz Szczepański, Kamil Denkiewicz i Igor Mucha.

 

- To będzie dla nas dobry sprawdzian przed ligą. Derby na pewno wyzwolą w zawodnikach obu drużyn maksymalną koncentrację. Spodziewam się, że będzie dużo walki, zawziętości i emocji – prognozuje Mariusz Sztobryn, trener Prochu.

 

Piłkarze Prochu w ostatnich dwóch sezonach mają patent na rozgrywki Pucharu Polski. Dwa razy z rzędu udało się dojść do finału, ale za każdym razem lepsi byli rywale – Skaryszewianka Skaryszew i Oskar Przysucha. Może spełni się porzekadło mówiące o tym, że do trzech razy sztuka.


I runda okręgowego Pucharu Polski

Niedziela, godz. 17:00

Królewscy Jedlnia - Proch Pionki

Sędzia: Michał Posuniak

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.