Dziś mamy 26 czerwca 2019 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

PRZERWA WAKACYJNA!

DO ZOBACZENIA W IV LIDZE!

Ostatni mecz

Olimpia Warszawa 1:0 (1:0) Proch Pionki
25 czerwca Godzina 18:00

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

Zaczynamy od Pucharu Polski! W sobotę Akcja - Proch, w niedzielę Proch U-19 Królewscy

Data publikacji: 03-08-2018r. Godz. 17:04

Od meczów I rundy okręgowego Mirax Pucharu Polski ROZPN oficjalnie rozpoczną sezon 2018/2019 piłkarze Prochu Pionki. W sobotę o godzinie 18:00 pierwsza drużyna zagra na wyjeździe z A-klasową Akcją Jastrzębia. Będzie to okazja do debiutu na ławce trenerskiej dla Roberta Rogali. Natomiast w niedzielę o godzinie 17:00 zapraszamy na Estadio Sportowa w Pionkach z mocną wiarą w to, że juniorzy U-19 sprawią małą niespodziankę w pucharowym starciu z Królewskimi Jedlnia.

Zaczynamy od Pucharu Polski! W sobotę Akcja - Proch, w niedzielę Proch U-19 Królewscy
Juniorzy Prochu zadebiutują w rozgrywkach Pucharu Polski

W tegorocznej edycji Pucharu Polski KS Proch będą reprezentowały dwie drużyny. Obok pierwszego zespołu do rozgrywek zgłoszeni zostali juniorzy starsi U-19 (rocznik 2000/2001) trenera Erwina Kisiela.


Akcja Jastrzębia - Proch Pionki

Sobota 4 sierpnia, godz. 18:00

Sędzia: Norbert Chrząstek

 

Pierwszy rywal drużyny trenera Roberta Rogali to ósma drużyna minionego sezonu w klasie A grupa 1. Po raz ostatni Proch grał z Akcją dziesięć lat temu na boiskach Ligi Okręgowej. Oba mecze w sezonie 2008/2009 zakończyły się zwycięstwami "biało-zielonych" 5:4 w Pionkach i 3:0 na wyjeździe.

 

Sobotni mecz będzie oficjalnym debiutem Roberta Rogali na ławce trenerskiej Prochu. Z kolei na boisku zadebiutują bramkarz Maciej Kolecki oraz Kacper Wnuk. Na pewno nie zagra Kacper Nowocień, który przebywa na wakacjach. Do rozgrywek nie został jeszcze potwierdzony 19-letni bramkarz Jakub Maik.

 

Akcja do tej pory rozegrała trzy mecze kontrolne, w których padło średnio blisko 11 goli na spotkanie! 6:8 z Gracją Tczów, 6:4 z Legionem Suskowola i 7:1 z Postępem Łaziska. Czy równie radosny futbol będzie w sobotę, to już dowiemy się około godziny 20:00.

 

Co ciekawe w przypadku zwycięstwa "biało-zieloni" nie awansują bezpośrednio do II rundy tylko zagrają w dodatkowej rundzie barażowej ze zwycięzcą pojedynku Legion Głowaczów - Jodła Jedlnia-Letnisko. Ewentualny mecz barażowy zaplanowany został na 22 sierpnia. Potencjalnym rywalem w II rundzie będzie Plon Garbatka, który otrzymał wolny los.


Proch Pionki U-19 - Królewscy Jedlnia

Niedziela 5 sierpnia, godz. 17:00

Sędzia: Jakub Jabłoński

 

Ciekawy sprawdzian czeka zespół juniorów U-19. Drużyna trenera Erwina Kisiela ma za sobą naprawdę udaną rundę wiosenną, w której do końca biła się o awans do ligi mazowieckiej. W wakacje do drużyny dołączyło kilku zawodników z rocznika 2000. Kadra zrobiła się szersza, fajnie wygląda rywalizacja na treningach i w niedzielę młodzieżowcy Prochu na pewno nie są bez szans.

 

Królewscy dwa ostatnie sezony zakończyli w ścisłej czołówce klasy A. Teraz powtórzyć taki wynik może być nieco trudniej. Zespół prowadzony przez byłego piłkarze Prochu Karola Gębczyka opuścili dwaj czołowi zawodnicy: Maurycy Dąbrowski (Gryf Policzna) i Kacper Dąbrowski (prawdopodobnie Jodła Jedlnia-Letnisko). Z pozostałych ludzi w kadrze śmiało można by stworzyć jedenastkę opartą na byłych piłkarzach Prochu - a to tylko dodaje smaczku niedzielnej potyczce.

 

Wakacyjne mecze kontrolne nie poszły Gieksie zbyt dobrze, ale trzeba zauważyć, że grali tylko z rywalami mocniejszymi od siebie: 0:2 z KS Warka, 3:3 z Zamłyniem i 0:4 z Legionem Głowaczów.

 

Potencjalnym rywalem Prochu U-19 w II rundzie (5 września) będzie czwartoligowa Energia Kozienice.

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.