Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Wygrana w tanecznym rytmie. Proch bije Iłżankę 6:1 i goni lidera!

Data publikacji: 30-05-2018r. Godz. 07:51

W środę w meczu 31. kolejki Ligi Okręgowej piłkarze Prochu Pionki wysoko 6:1 pokonali Iłżankę Kazanów. Punkty stracił lider Radomiak II Radom i przed niedzielnym meczem obu drużyn w Suskowoli przewaga rezerw Zielonych nad zespołem trenera Mariusza Sztobryna zmalała do trzech "oczek". Blisko 200 kibiców, którzy przyszli w środę na stadion przy ulicy Sportowej mogło zobaczyć nie tylko popisy strzeleckie, ale i taneczne. Tak ze swoich bramek cieszyli się "Eto'o" Nqabeni, Joel i Kacper Nowocień, który wreszcie wpisał się na listę strzelców.

Przed spotkaniem było trochę niepewności, jak zareaguje drużyna na ostatni, niesamowicie pechowy remis w Wierzbicy. Obawy wzmogły dodatkowo sprawy kadrowe, bo za czerwoną kartkę pauzował Erwin Kisiel, a kontuzjowani są Kamil Denkiewicz i Mateusz Kołodziej. W porównaniu do ostatniego spotkania z Orłem trener Sztobryn dokonał jeszcze jednej, ale niewymuszonej zmiany. W miejsce Bartka Kozickiego pojawił się Andile Nqabeni.

Kapitan Mateusz Szczepański w środę zagrał tylko 45 minut. Na zdjęciu w walce o piłkę z Damianem Karlsem.

Pierwsze 25 minut nie oczarowało. Przewaga Prochu, ale sporo niedokładności w ostatnim podaniu i mało strzałów na bramkę gości. Jeżeli robiło się gorąco w polu karnym Iłżanki, to głównie po niepewnych interwencjach bramkarza Wiktora Stycznia.

Losy spotkania rozstrzygnęły się błyskawicznie w nieco ponad dziesięć minut. Iłżanka dostała trochę wiatru w plecy w drugiej połowie, bo bramce na 1:3 autorstwa Damiana Kozery, ale marzenia piłkarzy trenera Lewandowskiego o możliwości sprawienia jakiejkolwiek niespodzianki skończyły się błyskawicznie. W 61. minucie bramkarz Wiktor Styczeń sfaulował poza polem karnym wychodzącego sam na sam Krzysztofa Bańcerowskiego i z czerwoną kartką wyleciał z boiska. Jako, że w kadrze meczowej nie było rezerwowego golkipera Tomasza Rutkowskiego, to bramkarską bluzę założył obrońca Konrad Dypa. Jego pierwszą interwencją było wyjęcie piłki z siatki po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego Bańcerowskiego.

Sędzia Jarosław Gromek nie miał wątpliwości. Wiktor Styczeń faulował poza polem karnym i jedyną karą dla bramkarza Iłżanki mogła być czerwona kartka.

W końcówce gości dobił Kacper Nowocień, który zdobył swoje dwa pierwsze ligowe gole dla Prochu i uczcił je "cieszynką" w tanecznym rytmie.

"Biało-zieloni" wykonali swoją robotę, wygrali jedenasty mecz w rundzie wiosennej, a na własnym boisku nikomu w drugiej części sezonu nie pozwolili zdobyć punktów. W ten sposób wrócili do gry o mistrzostwo LO, bo punkty stracił Radomiak II. W niedzielę o godzinie 11:00 bezpośrednie starcie w Suskowoli. Znowu wszystko leży w nogach i głowach piłkarzy trenera Sztobryna. Bijemy się do końca!

Niezły mecz zagrał w środę Kameruńczyk Joel.

1:0 Andile Nqabeni 26 minuta (ligowy gol numer 6) - Nqabeni dostał podanie z prawej strony pola karnego od Pryciaka i w sytuacji sam na sam strzelił po ziemi w długi róg obok bramkarza i interweniującego obrońcy.

2:0 Joel Tata Nsah 27 minuta (ligowy gol numer 4) - Daniel Barzyński odebrał piłkę na połowie rywala, z lewej strony wszedł w pole karne i zagrał do środka. Futbolówka trochę szczęśliwie trafiła do Joela po kiksie "Eto'o", a skrzydłowy z Kamerunu z kilkunastu metrów huknął nie do obrony.

3:0 Robert Kowalkowski 37 minuta (ligowy gol numer 21) - z prawej strony z rzutu wolnego dośrodkował Barzyński. Niepewna interwencja bramkarza gości i z bliska piłkę do siatki wepchnął Kowalkowski.

3:1 Damian Kozera 59 minuta

4:1 Krzysztof Bańcerowski 64 minuta (ligowy gol numer 9) - podwójna kara dla Iłżanki. Najpierw czerwona kartka za faul bramkarza Wiktora Stycznia na Bańcerowskim, a potem sam poszkodowany z rzutu wolnego uderzył w długi róg i "nowy golkiper" gości Konrad Dypa nawet nie zareagował.

5:1 Kacper Nowocień 84 minuta (ligowy gol numer 1) - akcja z prawej strony pola karnego. Wszyscy spodziewali się dośrodkowania, a Nowocień zobaczył jak ustawiony jest bramkarz i jak na treningu spokojnie kopnął do siatki.

6:1 Kacper Nowocień 85 minuta (ligowy gol numer 2) - Igor Mucha zbiegł do środka pola karnego i z szesnastki zagrał płasko do Nowocienia. Ten obrócił się i huknął pod poprzeczkę.

Proch: 1. Zawodnik (89', 12. Oko) - 15. Kapusta, 3. Jaroszek (75', 18. Pachlerski), 19. Kowalkowski, 4. Pryciak - 17. Sobieraj, 7. Cierzuch (75', 13. Nowocień), 11. Barzyński (46', 10. Kozicki) - 8. Nqabeni (65', 2. Tkaczyk), 9. Szczepański (kpt) (46', 16. Bańcerowski), 20. Nsah (58', 6. Mucha).

rezerwowi: brak.

Iłżanka: 12. Styczeń - 7. Ginał (65', 2. Dujka), 20. Dypa, 6. Karls (52', 4. Bitner), 9. Cheda - 17. Owczarek, 5. Chmielewski (kpt), 19. Ciechanowski, 8. Michalik (74', 18. Olczak), 14. Kozera - 16. Zaranek (57', 10. Dębski).

rezerwowy: 15. Lewandowski

sędzia: Jarosław Gromek

żółta kartka: Cierzuch

czerwona kartka: Wiktor Styczeń (Iłżanka) w 61. minucie za faul poza polem karnym

widzów: około 200

Po tym dograniu Daniela Barzyńskiego padła druga bramka dla Prochu.

Swoją trzecią bramkę w rundzie wiosennej strzelił Andile Nqabeni.

Kacper Nowocień (z lewej) może już chyba zapomnieć o niewykorzystanych sytuacjach z Mogielnicy i Wierzbicy. Wreszcie wpisał się na listę strzelców i wierzymy, że na dobre odblokował się strzelecko.