Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 14.30 - 21.30

60 zł - normalny

50 zł - ulgowy (młodzież do 18 lat)

30 zł - posiadacze Pionkowskiego Lauru Młodzieżowego

Więcej informacji pod numerem tel. 515-435-745

Błysk Eto'o dał wygraną w ostatnim sparingu. Dobrze w obronie, ale przód do poprawki

Data publikacji: 29-07-2017r. Godz. 07:23

Andile Nqabeni i Mateusz Szczepański strzelali bramki dla Prochu Pionki w ostatnim przed sezonem meczu kontrolnym. W sobotę "biało-zieloni" wygrali 2:0 z ligowym rywalem Jodłą Jedlnia-Letnisko. Trener Mariusz Sztobryn oceniał kilku testowanych zawodników.

Z nowych twarzy pojawili się bramkarz Łukasz Kuśmierz, który ostatnio grał w Mazowszu Stężyca i 17-latek z juniorów Radomiaka Radom, Patryk Ciupak. W pierwszej połowie Kuśmierz nie miał zbyt wiele pracy między słupkami, bo nie zmusili go do tego zawodnicy Jodły i trudno ocenić tego zawodnika po 45 minutach. Po raz kolejny pokazał się 20-letni Bartosz Chrzanowski, który ostatnio kopał piłkę w Centrum Radom.

Na Sportowej 1 ostatecznie zostaje pierwszy bramkarz w ostatnich dwóch sezonach, Michał Majos. Nowym piłkarzem jest też Krzysztof Bańcerowski z Powiślanki Lipsko. Na początku przyszłego tygodnia powinna wyjaśnić się sprawa Igora Muchy z Królewskich Jedlnia i Macieja Mazurka z Energii Kozienice. Okienko transferowe otwarte jest do końca sierpnia i najbliższe dwa tygodnie przed startem ligi, to będzie bardzo gorący okres.

Swojej szansy w pierwszej drużynie szuka 17-letni wychowanek Prochu, Adrian Mazur.

Trener Mariusz Sztobryn w sobotę mógł sobie pozwolić na wystawienie praktycznie dwóch innych jedenastek. W pierwszej połowie na plac wyszli zawodnicy testowani i tacy, którzy nie są jeszcze potwierdzeni do klubu. Po zmianie stron bliżej było do składu, który wybiegnie 6 sierpnia w Jedlni na mecz z Królewskimi w I rundzie okręgowego Pucharu Polski.

Z różnych względów nieobecni byli lub nie zagrali Artur Zawodnik, Michał Czerski, Kamil Denkiewicz i Marcin Cierzuch.

Sobotni sparing z Jodłą był mocnym przedsmakiem ligi. Momentami mecz towarzyski wyglądał, jak spotkanie o mistrzowskie punkty, bo nogi nie miał zamiaru nikt odstawiać, a sędzia Marcin Sochaj kilka razy musiał studzić gorące głowy piłkarzy żółtymi kartkami.

Chociaż był to tylko mecz kontrolny, to "gorących momentów" nie brakowało.

"Biało-zielonych" trzeba pochwalić za solidną grę w defensywie. Sporo problemów było za to z kreowaniem akcji z przodu. Obie bramki były efektem indywidualnego błysku Andile Nqabeniego. Najpierw napastnik z RPA skorzystał z podania Kołodzieja i huknął z woleja. Przy drugiej bramce ograł na prawym skrzydle trzech rywali i wyłożył "ciasteczko" na wprost bramki Mateuszowi Szczepańskiemu.

- Zagraliśmy dzisiaj dwiema zupełnie różnymi jedenastkami. W pierwszej połowie momentami widać było brak zrozumienia i zgrania. Zwycięstwa w takich meczach zawsze cieszą, bo budują klimat i atmosferę w drużynie. Styl pozostawia trochę do życzenia. Stwarzaliśmy za mało sytuacji strzeleckich. Mieliśmy problem z kreowaniem gry w ofensywie i rozrzucaniem piłek. Pozytywem jest to, że organizacja gry w obronie wyglądała nieźle - ocenia Mariusz Sztobryn, trener Prochu.

Po sobocie piłkarze Prochu zaczynają już grę na poważnie. Najpierw 6 sierpnia w Jedlni mecz I rundy okręgowego Pucharu Polski z Królewskimi. Tydzień później na inaugurację rundy jesiennej w Lidze Okręgowej wyjazd do Tczowa i pojedynek z miejscową Gracją.

Emil Kapusta w starciu o piłkę z nowym zawodnikiem Jodły Damianem Gutkowskim (ostatnio KS Potworów).

Proch Pionki - Jodła Jedlnia-Letnisko 2:0 (0:0)

bramki: Andile Nqabeni 69, Mateusz Szczepański 80.

Proch I połowa: Kuśmierz - Kapusta, Kowalkowski, Jaroszek, Chrzanowski - Sałek, Kisiel - Borzęcki (41 Mucha), Ciupak, Siwahla - Bańcerowski.

Proch II połowa: Majos (70 Mazurek) - Mucha, Kowalkowski, Jaroszek, Kapusta - Sobieraj, Kołodziej - Kozicki, Mazur, Szczepański - Nqabeni.

Jodła: Zięba - P.Gromski, Skórnicki, Miecznikowski, Sobkowiak - Sułkowski, Kiraga - Gutkowski, Pysiak, Czarnecki - Skowroński oraz Spyt, Pochylski, Paczuła, Jemioł, Zakrzewski.