*mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

*rewanżowy mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

Mazur Karczew 2:0 (1:0) Proch Pionki
16 listopada Godzina 12:00

Wygrana po afrykańskiej akcji. Kolejne odpowiedzi w kadrze Prochu

Data publikacji: 20-07-2019r. Godz. 16:29

Wartościowy sparing z mocną drużyną czwartej ligi świętokrzyskiej zaliczyli w sobotę piłkarze Prochu Pionki. Na boisku GKS Legion w Suskowoli "biało-zieloni" wygrali 1:0 po bramce Joela Taty w 19. minucie. Kadra Prochu na nowy sezon powoli nabiera kształtów. Umowy z klubem podpisali bramkarz Norbert Wnukowski, obrońca Bartłomiej Janiszewski i skrzydłowy Tomasz Bartosiak. Z klubem żegna się natomiast bramkarz Michał Majos.

Na tle trzeciej drużyny minionego sezonu w IV lidze świętokrzyskiej i finalisty okręgowego Pucharu Polski, zespół trenera Roberta Rogali wypadł naprawdę nieźle. Najbardziej brakowało zgrania i wypracowanych schematów, ale to zrozumiałe, bo zagrało w sumie sześciu nowych ludzi. Jedni podpisali już umowy z klubem, inni są tego dość blisko, a kolejni muszą przekonać do siebie trenera Rogalę. Kadra drużyny na rundę jesienną powinna być znana najpóźniej po środowym sparingu z Zamłyniem Radom. Na celowniku jest jeszcze jeden wartościowy piłkarz środka pola.

Na testach w Prochu przebywa skrzydłowy KS Warka, Sebastian Ząbkowski.

Trener Rogala postawił tym razem na dwie, dość wyrównane jedenastki. Jeżeli chodzi o ofensywę, to gra wyglądała lepiej do przerwy. Cieszy, że udało się zagrać na zero z tyłu, a dogodne okazje strzeleckie rywali można było policzyć na palcach jednej ręki.

Jedyna bramka na boisku w Suskowoli padła w 19. minucie, kiedy Meks Siwahla ograł na prawym skrzydle dwóch rywali i dobrze znalazł w polu karnym Joela. Napastnik z Kamerunu mógł otworzyć wynik sześć minut wcześniej. Zmarnował jednak sytuację sam na sam po dobrym przechwycie w środku pola testowanego 18-latka. Szkoda, że Joel niepotrzebnie dał się ponieść emocjom i w 30. minucie wyleciał z boiska z czerwoną kartką za niesportowe zachowanie. W międzyczasie dobrą okazję strzelecką miał też Kacper Wnuk. Dokładne dośrodkowanie z lewego skrzydła dał Sebastian Ząbkowski, ale Wnuk źle złożył się do strzału i spudłował o dobrych kilka metrów.

Umowę z klubem podpisał już Tomasz Bartosiak. W ubiegłym sezonie w barwach Granatu Skarżysko strzelił 13 bramek w czwartej lidze świętokrzyskiej i 6 w okręgowym Pucharze Polski.

Mocny piątkowy trening i upalna pogoda w sobotnie przedpołudnie na pewno dały się we znaki niektórym piłkarzom Prochu. Mimo tego w drugiej połowie to zespół trenera Rogali nadal prowadził grę. Brakowało tylko precyzji i dokładności w ostatnim podaniu, żeby wygrać wyżej.

W środę (24.07) o godzinie 18:00 mecz kontrolny z Zamłyniem Radom. Przed startem ligi Proch zagra jeszcze towarzysko z Mazovią Mińsk Mazowiecki (3.08).

RAPORT MECZOWY

Proch Pionki - Granat Skarżysko 1:0 (1:0)

bramka: Joel Tata 19

Proch I połowa: Wnukowski (30 Maik) - Pachlerski, Jaroszek, Zieliński, Kapusta - Siwahla, Kisiel, Skarbek, Ząbkowski - Wnuk - Joel Tata.

Proch II połowa: Maik (60 Majos) - Zieliński (63 Kapusta, 86 Ćwiklak), Kowalkowski, Janiszewski, Łukaszuk - Barzyński, Skarbek (60 Trzos), Nowocień, Bartosiak - Szczepański, Machnio (84 Nawrotek).

sędziowie: Łukasz Suwała (Pionki, I połowa) i Daniel Maciejewski (Pionki, II połowa).