13 lipca - 0:2 (0:0) Broń Radom (III liga)

20 lipca - 1:0 (1:0) Granat Skarżysko (IV liga)

Proch Pionki 0:2 (0:0) Broń Radom
13 lipca Godzina 11:00

Wygrana do zapomnienia. Spacerowe tempo i słaby mecz lidera

Data publikacji: 04-05-2019r. Godz. 23:19

Zwycięzców się nie sądzi. Ta stara prawda idealnie pasuje do sobotnich wydarzeń na boisku w Pionkach. W meczu 24. kolejki Ligi Okręgowej piłkarze Prochu pewnie pokonali 3:0 ostatnią w tabeli Skaryszewiankę Skaryszew. Podopieczni trenera Roberta Rogali szczególnie w pierwszej połowie nie wyglądali jak lider i pretendent do gry w czwartej lidze.

W kolejnym meczu z rzędu "biało-zieloni" zaczęli w składzie dalekim od optymalnego. Brak Wnuka, Barzyńskiego, Nowocienia czy Kisiela był aż nadto widoczny. Akcjom ofensywnym Prochu brakowało tempa, kreatywności, a przede wszystkim dokładności. Pierwsza połowa w wykonaniu lidera z Pionek po prostu nie mogła się podobać. Proste straty, błędy techniczne i brak pomysłu na rozegranie piłki z przodu aż raziły w oczy. Najwięcej jakości w ofensywie dawał w sobotę Kameruńczyk Joel i to właśnie on, po pierwszym celnym strzale w meczu, otworzył wynik. Potem skrzydłowy z Afryki był blisko, żeby podwyższyć na 2:0, ale jego strzał przed linią bramkową zblokował jeden z graczy Skaryszewianki. Dobrą okazję zmarnował też Adrian Pryciak, który w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza.

Przed sobotnim meczem Adrian Pryciak otrzymał pamiątkowe tablo, okolicznościową koszulkę oraz klubowy szalik z okazji rozegrania dla Prochu 100 ligowych meczów.

Gorąco i dosyć głośno było w przerwie w szatni Prochu. Poskutkowało, bo bardzo szybko Szymon Sobieraj trafił na 2:0. Przyjezdni koncentrowali się jedynie na defensywie, a piłkarzom trenera Rogali brakowało dokładności i skuteczności. W 61. minucie Trzos odebrał piłkę obrońcy, wyłożył idealnie Szczepańskiemu, ale ten nie przyłożył się do strzału i zmarnował trudną do zmarnowania okazję. Dziesięć minut później strzał Siwahli z pola karnego zatrzymał się na słupku.

Piłkarze Skaryszewianki przez całe 90 minut oddali trzy strzały na bramkę Prochu. Najbliżej zaliczenia honorowego trafienia był w doliczonym czasie gry Bartłomiej Orczykowski. Rezerwowy bramkarz Kuba Maik stanął na wysokości zadania i wybił piłkę na rzut rożny.

Wynik meczu ze Skaryszewianką ładnym strzałem otworzył Joel Tata.

Piąty wiosenny mecz "biało-zielonych" w Pionkach i piąta wygrana bez straconej bramki. Przed drużyną trenera Roberta Rogali najważniejsze mecze rundy. Trzeba wskoczyć na zdecydowanie wyższy level.

1:0 Joel Tata 17 minuta (ligowy gol numer 13) - dobry przerzut z prawej strony pola karnego w wykonaniu Adriana Pryciaka do ustawionego na dalszym słupku Joela. Kameruńczyk ładnie przyjął piłkę i precyzyjnie uderzył w długi róg.

2:0 Szymon Sobieraj 48 minuta (ligowy gol numer 5) - Szczepański klatką zgrał do Sobieraja, który znalazł się sam przed bramkarzem gości i pewnie strzelił po ziemi.

3:0 Kamil Denkiewicz 76 minuta (ligowy gol numer 4) - druga asysta Szczepańskiego, który wyłożył Denkiewiczowi do pustej bramki.

Kamil Trzos w starciu o piłkę z kapitanem Skaryszewianki, Dawidem Pawelcem.

Proch: 77. Majos (79', 1. Maik) - 4. Pietralski (79', 11. Ćwiklak), 2. Zieliński, 19. Kowalkowski, 5. Kapusta - 20. Joel Tata (60', 15. Siwahla), 17. Sobieraj, 3. Jaroszek, 8. A.Pryciak (50', 14. Denkiewicz) - 16. Trzos (66', 18. Warchoł) - 9. Szczepański (kpt) (79', 10. Wnuk).

rezerwowi: 6. S.Pryciak.

Skaryszewianka: 12. Czerwiec - 9. Cioch (85', 16. Domagała), 5. Białkowski, 14. Soboń, 18. Kozuj - 11. Orczykowski, 7. Pawelec (kpt), 8. Lisowski, 20. Woźniak (84', 6. Szymański) - 10. Kozicki (65', 15. Waniek), 17. Bednarczyk (79', 2. Połczyński).

rezerwowi: 1. Michałek, 3. Ciszek.

sędzia: Marcin Sochaj (Kozienice)

żółta kartka: Pawelec

widzów: około 300

Mecz Prochu ze Skaryszewianką oglądało około 300 kibiców.