Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Wygrana bez fajerwerków. Mecz z wyjątkową oprawą na 100-lecie niepodległości

Data publikacji: 11-11-2018r. Godz. 20:00

W meczu kończącym rundę jesienną w Lidze Okręgowej piłkarze Prochu Pionki 2:0 pokonali Iłżankę Kazanów. Bramki strzelali Daniel Barzyński i Emil Kapusta. Dla drużyny trenera Roberta Rogali była to czwarta wygrana z rzędu. Przed sobotnim spotkaniem w wyjątkowej oprawie odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego z okazji 100-lecia niepodległości.

Do kończącego pierwszą część sezonu spotkania obie drużyny przystąpiły w mocno osłabionych składach. Tak naprawdę z nieobecnych można byłoby stworzyć całą jedenastkę. Trener gości Paweł Lewandowski nie mógł skorzystać z Michalika, Chedy, Kozery, Ginała, Czarneckiego czy Dębskiego. W Prochu nie było kontuzjowanych Majosa, Kołodzieja, Trzosa oraz pauzujących za kartki Jaroszka i Szczepańskiego. Pod nieobecność tego ostatniego kapitańską opaskę założył Erwin Kisiel. Po raz pierwszy w rundzie jesiennej w wyjściowym składzie pojawił się Szymon Sobieraj.

Sędziowie oraz kapitanowie obydwu drużyn, Paweł Chmielewski i Erwin Kisiel, przed meczem.

Pierwsze pół godziny sobotniego meczu zdecydowanie należało do Prochu. Wynik powinien otworzyć w 11. minucie Joel, ale w sytuacji sam na sam z Rutkowskim nie trafił w bramkę. Trzy minuty po golu Barzyńskiego po indywidualnej akcji na 2:0 mógł podwyższyć Wnuk. Minął kilku zawodników i uderzył w światło bramki, dokładnie tam, gdzie stał golkiper gości. W ostatnich minutach pierwszej połowy przyjezdni za sprawą Michała Dujki napędzili sporo strachu "biało-zielonym". Obrońca Iłżanki w 39. i w 43. minucie wykonywał dwa rzuty wolne. Za pierwszym razem trafił piłką w poprzeczkę, a potem w słupek.

Swoją czwartą bramkę w rundzie jesiennej zdobył Daniel Barzyński.

Kilka minut po rozpoczęciu gry w drugiej połowie ponownie goście zagrozili bramce Prochu po strzale z rzutu wolnego. Tym razem próbował kapitan Paweł Chmielewski, ale Kuba Maik dobrze wybił piłkę na róg. W grze Prochu brakowało dokładności. Za dużo było nieprzemyślanych zagrań i indywidualnych akcji. Rywale nie zamierzali się poddawać i w 68. minucie tylko przytomne wyjście z bramki Maika uratowało Proch przed stratą gola po tym, jak najlepszy strzelec przeciwników Łukasz Hebda wychodził sam na sam. Kibiców na trybunach i trenera Rogalę bramką na 2:0 uspokoił Emil Kapusta. Trzy minuty później powinno być jeszcze lepiej, ale stojący trzy metry przed pustą bramką Kowalkowski głową uderzył piłkę w poprzeczkę. Goście do końca walczyli o honorowego gola. W 84. minucie strzał głową Wróblewskiego obronił Maik. W ostatniej minucie świetną okazję na zdobycie swojej pierwszej ligowej bramki miał Eryk Machnio. W sytuacji sam na sam zabrakło mu precyzji i piłka o dobre pół metra minęła słupek.

Na początku meczu świetną okazję do zdobycia bramki miał Joel.

Proch zanotował czwartą wygraną z rzędu i kończy rundę jesienną z dorobkiem 33 punktów.

1:0 Daniel Barzyński 22 minuta (ligowy go numer 10) - krótko rozegrany rzut rożny, po którym Barzyński dał cięte dośrodkowanie w pole karne. W powietrzu do piłki wyskoczyło kilku zawodników, a futbolówka wpadła do siatki tuż przy słupku. Trener gości Paweł Lewandowski upierał się, że był w tej sytuacji spalony.

2:0 Emil Kapusta 75 minuta (ligowy gol numer 8) - z prawej strony dobrze w pole karne dośrodkował Joel. Piłka trafiła na głowę Kowalkowskiego, który z kilku metrów ostemplował poprzeczkę. Do futbolówki najszybciej dopadł Kapusta i z metra dobił ją do bramki.

Adrian Pryciak w walce o piłkę z kapitanem gości, Pawłem Chmielewskim.

Proch: 1. Maik - 2. Pachlerski, 19. Kowalkowski, 5. Kapusta, 8. Pryciak (73', 14. Denkiewicz) - 9. Nowocień (88', 15. Warchoł), 17. Sobieraj, 10. Kisiel (kpt) (78', 6. Mucha), 7. Barzyński, 20. Joel (89', 3. Nawrotek) - 11. Wnuk (85', 13. Machnio).

rezerwowi: 12. Kolecki, 16. Ćwiklak.

Iłżanka: 96. T.Rutkowski - 2. Dujka, 20. K.Dypa, 3. Wróblewski, 4. Bitner - 7. Drąg (73', 8. Węglicki), 5. Chmielewski (kpt), 6. Karls, 13. Suwała, 11. Ciechanowski (88', 14. Styczeń) - 9. Hebda.

rezerwowy: 19. Lewandowski.

sędzia: Łukasz Kupidura

żółte kartki: Barzyński, Kapusta, Sobieraj - K.Dypa, Karls, Ciechanowski, Suwała

widzów: około 200

Dobry mecz na boku obrony zagrał Adrian Pachlerski. Z lewej Piotr Drąg z Iłżanki.

Po raz pierwszy jesienią w wyjściowym składzie pojawił się Szymon Sobieraj. Na zdjęciu w starciu o piłkę z Damianem Karlsem.