Dziś mamy 03 grudnia 2021 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

PRZERWA ZIMOWA

Ostatni mecz

Proch Pionki 0:0 Polonia Iłża
20 listopada Godzina 13:00

GaleriaNasi sponsorzy

 

 

W sprzedaży szaliki Klubu Sportowego PROCH Pionki wydanie limitowane specjalnie z okazji jubileuszu 95-lecia Klubu. Wersja premium [część elementów wykonana została nitką metaliczną, na wzór pozłacanej]. CENA: 25 złotych. Ilość szalików mocno ograniczona. Kontakt pod numerem tel. 663-236-277.


 

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

Wybrano nowy Zarząd Klubu Sportowego Proch Pionki. W piątek odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

Data publikacji: 15-06-2019r. Godz. 12:45

Mirosław Lepa został nowym-starym Prezesem Zarządu Klubu Sportowego PROCH Pionki na kadencję 2019 – 2023. Ustępujący Zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium za 2018 rok. To najważniejsze decyzje jakie zapadły na piątkowym Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Członków Klubu Sportowego Proch Pionki. Przez ponad dwie godziny obrad poruszonych zostało wiele tematów. Od systemu szkolenia drużyn młodzieżowych, przez problem z brakiem klimatyzacji na siłowni prowadzonej przez klub, aż po fatalny stan boiska treningowego, które spędza sen z powiek trenerom, piłkarzom i działaczom.

Wybrano nowy Zarząd Klubu Sportowego Proch Pionki. W piątek odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

Piątkowe Walne było podsumowaniem działalności Zarządu w kadencji 2015 – 2019. Zanim jednak rozpoczęła się dyskusja wybrano przewodniczącego (Mirosław Lepa) i protokolanta obrad (Jakub Wojtaszewski). Zgodnie ze statutem zebranie było ważne w jego II terminie przy obecności 24 na 64 członków Klubu. Do Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej wybrani zostali Anna Miękus, Jan Lepa i Henryk Warchoł, a do Komisji Uchwał i Wniosków powołano Ryszarda Gołębiowskiego, Piotra Jaworskiego i Wojciecha Oleszkiewicza.

 

SPORT

Sprawozdanie z działalności sportowej Klubu za 2018 rok przedstawił Prezes Mirosław Lepa. Szczegółowo omówione zostały wyniki drużyny seniorów oraz trzech grup młodzieżowych (roczniki 2000/2001, 2004 i 2006).

 

- Nie udało nam się awansować do czwartej ligi w poprzednim sezonie, ale nie można mieć o to pretensji do piłkarzy czy trenera Mariusza Sztobryna. W decydującym meczu nasz główny rywal Radomiak II Radom wzmocnił się zawodnikami z drugiej ligi. Zajęliśmy drugie miejsce, ale nie zagraliśmy nawet w barażach, bo wtedy ich nie było – mówił Prezes Lepa.

 

 

W piątkowym Walnym uczestniczyło 24 z 64 członków Klubu.

 

FINANSE

O finansach Klubu mówił Wiceprezes Jarosław Procki. Budżet Prochu w 2018 roku wynosił nieco ponad 300 tysięcy złotych. W porównaniu do 2014 roku wzrósł niemal trzykrotnie. Blisko 30 procent tej kwoty, to rozmaite dotacje. Dzięki wnioskom pisanym przez Marcina Zbyszyńskiego (Wiceprezes ds. Organizacyjnych) Proch w ubiegłym roku pozyskał około 100 tysięcy złotych. Były to pieniądze z dotacji na turnieje i cykliczne memoriały od Starostwa Powiatowego w Radomiu i Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie czy środki finansowe przekazane przez Urząd Miasta na podstawie konkursów dla stowarzyszeń. Warto pochwalić się tym, że Proch corocznie zdobywa dotacje z rządowego programu KLUB. Od 2016 do 2019 roku było to w sumie już 40 tysięcy złotych z przeznaczeniem na sprzęt sportowy i dofinansowanie pracy trenerów.

 

- Prowadziliśmy rozmowy z wieloma firmami i przedsiębiorcami w Pionkach. Chcemy podziękować tym, którzy w mniejszym lub większym stopniu nas wspierali – powiedział Tadeusz Chmielewski, przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

 

Od 2015 roku sponsorem strategicznym KS Proch jest firma QFG. W ubiegłym roku dołączyła spółka Krzyżanowski. Pomagają także: Bank Santander, Bank Spółdzielczy w Pionkach, Oddział Mesko Pionki, Jakip, Hydromost, Pirlo Polska, Inter-Irex, Piekarnia-Cukiernia Kosiek, Neo Grzegorz Puzio czy Nadleśnictwo Kozienice w Pionkach.

 

- Cieszymy się, że wzrasta pomoc finansowa uzyskana z 1% podatku. Za rok 2017 była to kwota trzykrotnie wyższa niż rok wcześniej. Dbamy o marketing i promocję klubu, nie zapominamy o atrakcjach dla piłkarzy drużyn młodzieżowych (nadmorskie obozy sportowe, wyjazdy na mecze Ekstraklasy), jesteśmy bardzo dobrze zaopatrzeni w sprzęt sportowy. We współpracy i przy podziale kosztów z Urzędem Miasta na siłowni i stadionie został zamontowany monitoring – przedstawiał działalności Zarządu, Jakub Wojtaszewski.

 

W głosowaniu członkowie Klubu jednogłośnie zatwierdzili bilans finansowy za 2018 rok i udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi.

 

WYBORY

Jednym z najważniejszych punktów piątkowego Walnego był wybór Zarządu KS Proch i Komisji Rewizyjnej na kadencję 2019 – 2023. Głosami członków Klubu do Zarządu wybrani zostali: Mirosław Lepa (Prezes), Jarosław Procki (Wiceprezes ds. Finansowych), Michał Seweryn (Wiceprezes ds. Organizacyjnych), Michał Rogowski (Wiceprezes ds. Sportowych) i Jakub Wojtaszewski (Sekretarz). Komisja Rewizyjna działać będzie w składzie: Marcin Zbyszyński (Przewodniczący), Janusz Świeżewski (Zastępca Przewodniczącego), Tadeusz Chmielewski (Sekretarz).

 

 

Prezesem Prochu na kadencję 2019 - 2023 został Mirosław Lepa. Z Klubem związany jest od ponad 20 lat.

 

Na koniec obrad w punkcie sprawy różne i wolne wnioski tradycyjnie poruszono najbardziej palące problemy Klubu.

 

- Jesteśmy po spotkaniu z władzami Miasta. Mamy pełne poparcie od burmistrza Kowalczyka dla naszych działań. Otrzymaliśmy zapewnienie, że znajdzie się 25 tysięcy złotych na montaż klimatyzacji na siłowni – zapewniał Prezes Mirosław Lepa.

 

Oprócz słów wsparcia namacalną pomoc przekazał również Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Maślanek, który przelał na konto klubu obiecane 2100 złotych.

 

SPRAWY RÓŻNE. OD BOISKA DO...SIŁOWNI

Sporo gorzkich i przykrych słów padło na temat boiska treningowego. - Nie nadaje się nie tylko do gry, ale nawet do treningów. Dlaczego nikt z tym nic nie robi? Problemem jest, żeby nawet je podlać, bo rzekomo nie ma kto tego zrobić. Podobnie jest z boiskiem głównym, które powinno być piaskowane. Jesienią nie będzie na czym grać – padało z sali.

 

W dalszej części dyskusji rozmawiano o pomysłach na podniesienie poziomu sportowego drużyn młodzieżowych, sprawach finansowych, działalności siłowni prowadzonej przez klub czy sposobach na zachęcenie do współpracy nowych sponsorów. Poruszono również temat zmniejszającej się co rok dotacji z Urzędu Miasta na szkolenie młodzieży. W 2019 roku na piłkę nożną przeznaczono tylko 50 tysięcy złotych na dwa kluby, KS Proch i UKS Champion.

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.