START RUNDY WIOSENNEJ ZAWIESZONY DO 26 KWIETNIA!

Chojniak Wieniawa 1:3 (0:2) Proch Pionki
5 marca Godzina 19:00

[WIDEO] Wicelider Ligi Okręgowej lepszy od Prochu. Zapadły kolejne decyzje kadrowe

Data publikacji: 02-02-2020r. Godz. 12:57

Niezła pierwsza połowa, zdecydowanie słabsza druga i dwa indywidualne błędy, które przyniosły stratę dwóch bramek. Tak najkrócej można opisać sobotni mecz kontrolny z Zamłyniem Radom. Proch przegrał 1:2 z wiceliderem Ligi Okręgowej, a trener Bolesław Strzemiński dostał solidny materiał do analizy i na pewno ma nad czym myśleć.

Pierwsza połowa w wykonaniu "biało-zielonych" długimi okresami mogła się podobać i jak mówił trener Strzemiński były "ciekawe momenty". Może nie udawało się stworzyć zbyt wielu sytuacji pod bramką Zamłynia, ale Proch prowadził ostatecznie 1:0 i był w stanie zawiązać kilka ciekawych akcji. Po zmianie stron piłkarze trenera Strzemiński na zbyt dużo pozwalali rywalom. A jeżeli dołożyć do tego dwa indywidualne błędy i proste straty piłki przez Meksa Siwahlę i Janiszewskiego, to w efekcie końcowym skończyło się porażką 1:2.

- Nie było składnej gry w naszym wykonaniu, ale pamiętajmy o tym, że my cały czas trenujemy na małym boisku i musimy z tego orlika zejść. Duże boisko nam dzisiaj przeszkadzało, nie trzymamy odległości między sobą, źle jesteśmy ustawieni - oceniał sobotnie granie trener Bolesław Strzemiński. - Po przerwie jakość naszego zespołu nie była za rewelacyjna. Musimy zrobić szybkie ruchy, żeby ten zespół wzmocnić - dodał trener Prochu.

W ekipie rywali można było zobaczyć trzech byłych piłkarzy Prochu. Kacper Nowocień w 43. minucie ładnie przymierzył zza pola karnego i piłka zatrzymała się na słupku. Daniel Barzyński zagrał w drugiej połowie i zaliczył asystę przy zwycięskiej bramce Szubińskiego. W podstawowym składzie wyszedł jeszcze Oskar Bawor.

Sobotni sparing mógł zakończyć się remisem, gdyby w jednej z ostatnich akcji ciut bardziej precyzyjnie z rzutu wolnego przymierzył Mateusz Szczepański. Udaną paradą w tej sytuacji popisał się bramkarz Adrian Jurczak.

ZIELIŃSKI I TRZOS ODCHODZĄ. BARTOSIAK ZOSTAJE

Po meczu z Zamłyniem wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu otrzymali Cezary Zieliński i Kamil Trzos. Ten drugi razem z Erykiem Machnio jest blisko Królewskich Jedlnia. W drugim kolejnym sparingu bardzo słabo zaprezentował się Meks Siwahla i też raczej kibice nie zobaczą go wiosną na Sportowej. W Prochu ostatecznie zostaje Tomasz Bartosiak. Praktycznie dogadani z klubem są już Filip Lech i Kacper Kokosza. Mały znak zapytania widnieje przy nazwisku Patryka Wójcika.

- Próbujemy rozmawiać z zawodnikami, ale zimowe okienko jest bardzo trudne. Na pewno Lech i Kokosza będą piłkarzami, którzy coś nam dadzą w tym zespole. Musimy się jeszcze przyjrzeć Wójcikowi. Będziemy mieć grupę 13-14 piłkarzy, na których można stawiać. Brakuje nam na kilku pozycjach ludzi, którzy nam tę grę pociągną - mówi Strzemiński.

W przyszłą sobotę (8.02) o godzinie 14:00 Proch zagra na boisku KEN przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Puławach z Powiślakiem Końskowola, szóstym zespołem IV ligi lubelskiej.

RAPORT MECZOWY

0:1 Kacper Kokosza 40 minuta - dośrodkowanie z rzutu wolnego Denkiewicza i precyzyjny strzał głową Kokoszy.

1:1 Patryk Szubiński 55 minuta - Siwahla na prawym skrzydle wdał się w drybling, który zakończył się stratą piłki i szybką kontrą gości. W sytuacji sam na sam Szubiński nie dał szans Maikowi.

2:1 Patryk Szubiński 77 minuta - prosta strata Janiszewskiego. Piłka trafiła na lewo do Barzyńskiego, który płasko dograł do środka, gdzie Szubińskiemu pozostało tylko dostawienie nogi.

Zamłynie: Prasek (30 Orlov, 60 Jurczak) - Szary, Jopek, Kuba, Grygiel - Oparcik, Nowocień, Bawor, Woźniak, Dynya - Kubica oraz Barzyński, Popiel, Szubiński, Kośmiński, Śwircz.

Proch I połowa: Wnukowski - Denkiewicz, Kokosza, Janiszewski, Lech - Wójcik, Jaroszek, Kędra, Kisiel, Bartosiak - Wnuk.

Proch II połowa: Maik - Zieliński, Jaroszek, Janiszewski, Pachlerski - Siwahla, Kędra, Skarbek, Wójcik (59 Trzos) - Szczepański - Joel.

sędzia: Maciej Posuniak (Radom)