25.01, godz. 13:00 - Radomiak II Radom (IV) 3:0 (1:0)

1.02, godz. 15:00 - Zamłynie Radom (LO) 1:2 (1:0)

8.02, godz. 14:00 - Powiślak Końskowola 1:0 (0:0) (IV)

14.02, godz. 17:30 - Broń Radom 0:2 (0:1) (III)

22.02, godz. 11:00 - Mazovia Mińsk Mazowiecki (IV)

Broń Radom 2:0 (1:0) Proch Pionki
14 lutego Godzina 17:30

[WIDEO] Udany początek. Proch zdecydowanie lepszy od młodzieży Radomiaka II

Data publikacji: 26-01-2020r. Godz. 12:58

Od wygranej 3:0 z rezerwami Radomiaka Radom zaczęli serię zimowych meczów kontrolnych piłkarze Prochu Pionki. Spotkanie odbyło się w sobotę na boisku MOSiR-u ze sztuczną nawierzchnią w Radomiu. Co ciekawe dla obu trenerów, Jarosława Czupryna i Bolesława Strzemińskiego, był to debiut na ławce trenerskiej swoich drużyn.

W Prochu pokazało się trzech testowanych zawodników. Na środku obrony zagrał Kacper Kokosza, na prawej obronie Filip Lech, a na lewym skrzydle Patryk Wójcik. Lech i Wójcik zaliczyli asysty przy bramkach na 1:0 i 3:0. Nie było bramkarza Filipa Adamczyka, który zrezygnował z testów w Prochu i próbuje swoich sił w Pilicy Białobrzegi. Z różnych względów zabrakło Adriana Pachlerskiego, Emila Kapusty i Kacpra Jaroszka. Pojawił się za to Tomasz Bartosiak, którego w zespole bardzo widziałby trener Strzemiński. Teraz musi określić się sam piłkarz, bo cały czas aktualna jest jego sprawa wyjazdu do pracy i gry w regionalnej lidze w Niemczech.

Natomiast rezerwy Radomiaka, których od kilku dni nowym trenerem jest Jarosław Czupryn, oparte były w całości na młodzieżowcach z roczników 2002/2003.

Mecz toczył się pod dyktando "biało-zielonych", a obaj bramkarze Maik i Wnukowski z rzadka mieli okazję się rozgrzać przy poważniejszych interwencjach. Przy trochę lepszej skuteczności mogło paść więcej bramek dla Prochu, bo dobre okazje mieli Wnuk czy Bartosiak.

- Było widać, że piłka nie zawsze nas słuchała. Większość chłopaków dała z siebie dużo. Chcieli się pokazać i nie zawsze wszystkie rzeczy wychodziły tak, jak bym sobie tego życzył - ocenia trener Strzemiński.

W przyszłą sobotę bardzo ciekawy sparing z Zamłyniem Radom, w barwach którego gra kilku byłych piłkarzy Prochu. Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Sikorskiego ma ambicję mocno namieszać w Lidze Okręgowej i na pewno to będzie wartościowy sprawdzian.

RAPORT MECZOWY

1:0 Kacper Wnuk 10 minuta - z lewej strony piłkę w pole karne wstrzelił Patryk Wójcik. Futbolówki nie przeciął żaden z obrońców rywali, a ta trafiła pod nogi Wnuka, który po rykoszecie trafił do bramki.

2:0 Tomasz Bartosiak 55 minuta - dobrą prostopadłą piłkę z drugiej linii dał Erwin Kisiel. Bartosiak z prawej strony odważnie wszedł w pole karne i w sytuacji sam na sam uderzył po ziemi w długi róg.

3:0 Joel Tata 63 minuta - z lewej strony w pole karne dośrodkował Filip Lech. Do górnej piłki wyskoczył Joel Tata, który wygrał powietrzny pojedynek z bramkarzem Wiktorem Pajączkiem i głową strącił futbolówkę do siatki. Trener rywali Jarosław Czupryn miał spore pretensje do sędziego o tą sytuację, bo uważał, że doszło do faulu na bramkarzu.

Proch I połowa: Maik - Lech, Zieliński, Kokosza, Denkiewicz - Siwahla, Skarbek, Trzos, Wójcik - Wnuk - Szczepański.

Proch II połowa: Wnukowski - Denkiewicz, Janiszewski, Kokosza, Lech (64 Skarbek) - Bartosiak, Kisiel, Kędra, Wójcik - Nawrotek - Joel Tata.

Radomiak II: Pajączek (80 Guziak) - Łyko, Klimas, Wołczyński, Wieczorek - D.Stępień, Podsiadło, Figarski, Zaręba - Białogłowicz, Dukielski oraz Lament, Lasota, Kozłowski, Skuza, Sułecki, W.Stępień.

sędzia: Dawid Muc (Radom)