sobota 17.04, godz. 17:00

Proch Pionki - Oskar Przysucha

Mazowsze Grójec 1:0 (1:0) Proch Pionki
10 kwietnia Godzina 13:00

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

To jeszcze nie jest to. Proch na remis z Józefovią

Data publikacji: 13-03-2021r. Godz. 09:35

Remisem 1:1 (0:1) zakończył się sobotni mecz kontrolny z IV-ligową Józefovią Józefów. Jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Mateusz Jaworski, który skutecznie dobijał strzał Przemysława Gołdynia. Kolejnym rywalem Prochu w zimowym okresie przygotowawczym będzie Zamłynie Kombud Radom.

Józefovia podobnie jak Proch wiosną będzie walczyła o utrzymanie w czwartej lidze. Drużyna z Józefowa w warszawskiej grupie zajmuje obecnie 11. miejsce. Co ciekawe piłkarze trenera Damiana Politańskiego rozegrali zimą dziewięć meczów kontrolnych i żadnego jeszcze nie przegrali!

Sobotnie spotkanie rozegrane zostało na bocznym boisku w Pionkach. To w pewien sposób określiło to, jak toczyła się gra. Mało było miejsca na placu, składnych akcji i groźnych okazji bramkowych. Za to dużo walki, fauli, rwanej gry i niedokładności.

Goście objęli prowadzenie po dobrym dograniu z lewej strony, które na bramkę ładnym strzałem zamienił Ernest Zęgota. "Biało-zieloni" w pierwszej połowie mieli spory problem z kreowaniem sytuacji strzeleckich. Brakowało kreatywnej gry do przodu, czy tego jednego dokładnego podania.

W miarę upływu czasu i pojawiania się na boisku kolejnych rezerwowych zawodników, robiło się więcej miejsca i wreszcie częściej zaczęły pojawiać się celne strzały. Wynik ustalił Mateusz Jaworski, który z bliska ofiarnym atakiem na piłkę dobił zblokowane uderzenie Przemysława Gołdynia. Jaworski to już dziesiąty zawodnik Prochu, który wpisał się na listę strzelecką podczas zimowych sparingów.

Kadra na rundę wiosenną została już praktycznie ustalona i nie należy się spodziewać większych niespodzianek w ostatnich tygodniach przed ligą. Trener Ryszard Kłusek zaplanował jeszcze trzy gry kontrolne, w których rywalami będą Zamłynie Radom, Wisła Sandomierz i Skaryszewianka Skaryszew.

Proch Pionki - Józefovia Józefów 1:1 (0:1), Mateusz Jaworski 65 - Ernest Zęgota 11.

Proch I połowa: Wnukowski - Leśnowolski, Jaworski, Jaroszek, Szczepański - Więcek, Janiszewski - Joel Tata, Wnuk, Siwahla - Skałbania.

Proch II połowa: Pajączek - Denkiewicz, Jaworski, Kapusta, Szczepański (65 Drab) - M.Kozakiewicz, Janiszewski (65 Więcek) - Orczykowski, Wnuk (65 Siwahla, 80 Broński), Gołdyń - Skałbania (65 Joel Tata).