Dziś mamy 05 sierpnia 2020 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

2. kolejka IV ligi

sobota 8 sierpnia, godz. 11:00

Stadion Miejski w Pionkach, ul. Sportowa 4

Proch - Podlasie Sokołów Podlaski

 

XV Memoriał Andrzeja "Dzidka" Grosiaka - turniej drużyn rocznik 2006

niedziela 9 sierpnia, godz. 10:00

Stadion Miejski w Pionkach, ul. Sportowa 4

Proch Pionki, AS Radomiak Radom, Energia Kozienice, Gracja Tczów

Ostatni mecz

Proch Pionki 2:1 (1:1) Zwolenianka Zwoleń
25 lipca Godzina 11:00

Galeria


Proch-K.S.Potworów

Nasi sponsorzy

 


 

Taki był 2019 rok! [PODSUMOWANIE]

Data publikacji: 28-12-2019r. Godz. 18:15

Kończące się właśnie dwanaście miesięcy zapisało się w historii klubu jako czas kontrastów. Z jednej strony udało się zrealizować najważniejszy cel sportowy, czyli awans pierwszej drużyny do czwartej ligi. Atmosfera dwumeczu z Olimpią Warszawa była jednak bardzo daleka od euforii radości. Jesień w czwartej lidze została zakończona tuż nad kreską, ale mimo wszystko troszkę poniżej oczekiwań. W 2020 rok wchodzimy z olbrzymią nadzieją na pozostanie w gronie czwartoligowców i rozwój klubu nie tylko pod względem sportowym, ale i organizacyjnym.

Taki był 2019 rok! [PODSUMOWANIE]

Życie klubu to nie tylko weekendowe mecze. Trzeba być zadowolonym, że udaje się podtrzymywać tradycje i na coraz wyższym poziomie organizować kolejne edycje Memoriałów Sławomira Rutki, Andrzeja Grosiaka i Henryka Zatorskiego czy Turniej Mikołajkowy. Pamiętamy o tradycyjnych spotkaniach świątecznych z okazji Bożego Narodzenia i Wigilii. Młodzież nie jest na drugim planie, a najlepszym tego dowodem bardzo dobre wyposażenie w sprzęt sportowy, wyjazdy na ciekawe mecze piłkarskie PKO Ekstraklasy czy Pucharu Polski, spotkania podsumowujące sezon.

 

Cieszy remont nawierzchni boiska bocznego, montaż klimatyzacji na siłowni Stadion Pionki czy montaż monitoringu.

 

Udało się wybrać nowy Zarząd Klubu na kadencję 2019 - 2023. Prezesem niezmiennie jest Mirosław Lepa, związany z Prochem już od ponad 20 lat!

 

Napędem do dalszego działania są na pewno kibice. Wysoka frekwencja to coś, co charakteryzuje mecze na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 4. Proch mógł pochwalić się najwyższą średnią widzów w LO i jedną z największych o ile nie największą w swojej grupie 4 ligi. W 2019 roku na mecze w Pionkach sprzedano blisko 3300 biletów, a do tego trzeba dodać darmowy wstęp dla kobiet, młodzieży szkolnej i posiadaczy karnetów.

 

Pod względem sportowym można odczuwać niedosyt. Proch pod kierunkiem trenera Roberta Rogali w drugiej części roku miał olbrzymi problem z wygrywaniem w Pionkach. Chociaż zaczęło się w sposób niemal wymarzony, bo bilans sześciu pierwszych meczów 2019 roku u siebie to: 6 zwycięstw - 0 remisów - 0 porażek, bramki 21:1. Niestety potem udało się wygrać tylko jeden raz na jedenaście prób. Wiele razy brakowało tej przysłowiowej kropki nad i, czyli zwycięstw w kluczowych spotkaniach, takich o których można było rozmawiać jeszcze przez kilka dni. Trudno uciec od wrażenia, że Proch zawodził w najważniejszych momentach (dwie porażki z Warką, przegrany dwumecz barażowy z Olimpią, słaba końcówka rundy jesiennej w czwartej lidze). Ewidentnie brakowało wygranej, która budowałaby drużynę i napędzała. Można natomiast wymienić kilka trudnych momentów podcinających skrzydła. Na pewno jest nad czym pracować i co analizować.

 

Zostawiamy 2019 rok za sobą z wiarą, że wszystko co najlepsze dopiero przed nami. Do siego roku!


Bilans 2019 roku

 

Wszystkie mecze *liga+baraże+Puchar Polski+towarzyskie

Bilans: 26 zwycięstw - 4 remisy - 17 porażek, bramki 106:56

Strzelcy: 16 Mateusz Szczepański, 15 Joel Tata, 14 Kacper Wnuk

 

Tylko liga

Bilans: 15 zwycięstw - 4 remisy - 11 porażek, bramki 57:41

Strzelcy: 10 Joel Tata, 9 Szczepański, 8 Wnuk, 4 Nowocień, 4 Barzyński, 3 Bartosiak, 3 Kisiel, 3 Siwahla, 2 Sobieraj, 2 Jaroszek, 2 Zieliński, 1 Trzos, 1 Kapusta, 1 Ząbkowski, 1 Machnio, 1 S.Pryciak, 1 Denkiewicz, 1 A.Pryciak

 

Tylko Puchar Polski

Bilans: 1 zwycięstwo - 0 remisów - 1 porażka, bramki 15:2

Strzelcy: 4 Machnio, 3 Szczepański, 2 Trzos, 1 Ząbkowski, 1 Janiszewski, 1 Siwahla, 1 Bartosiak, 1 Kapusta, 1 Kisiel

 

Tylko baraże *wynik meczu z Olimpią 0:1 zweryfikowany na walkower 3:0

Bilans: 1 zwycięstwo - 0 remisów - 1 porażka, bramki 3:1

 

Tylko towarzyskie

Bilans: 9 zwycięstw - 0 remisów - 4 porażki, bramki 31:12

Strzelcy: 6 Wnuk, 5 Joel, 4 Szczepański, 3 S.Pryciak, 3 A.Pryciak, 2 Trzos, 1 Pietralski,1 Barzyński, 1 Sobieraj, 1 Machnio, 1 Denkiewicz, 1 Bartosiak, 1 Kapusta, 1 Nowocień

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.