Dziś mamy 09 marca 2021 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

mecz kontrolny

boczne boisko w Pionkach

wtorek 9.03, godz. 18:00

Proch Pionki - Królewscy Jedlnia

Ostatni mecz

Powiślak Końskowola 2:1 (0:1) Proch Pionki
3 marca Godzina 19:30

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

 

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

Sporo młodzieży i dwa powroty. Pożyteczny test mecz Prochu w Puławach

Data publikacji: 21-11-2020r. Godz. 11:58

W piątkowy wieczór piłkarze Prochu Pionki rozegrali jeden z dwóch sparingów zaplanowanych przez trenera Ryszarda Kłuska w okresie roztrenowania po rundzie jesiennej. "Biało-zieloni" po dwóch bramkach Piotra Skałbani pokonali 2:1 (2:0) Cisowiankę Drzewce, lidera grupy 2 lubelskiej klasy A. W najbliższy czwartek (26.11) Proch zagra w Puławach z rezerwami miejscowej Wisły. A potem przerwa w treningach do połowy stycznia.

Sporo młodzieży i dwa powroty. Pożyteczny test mecz Prochu w Puławach

Dzień i godzina rozgrywania piątkowego meczu kontrolnego były wybitnie "anty piłkarskie". Trener Ryszard Kłusek przede wszystkim chciał sprawdzić kilku młodzieżowców, którzy w ostatnich dniach zgłosili się na treningi. Zagrało sześciu młodych zawodników. Niektórych kibice mogą kojarzyć z gry dla Prochu w wakacyjnych sparingach. W pierwszej jedenastce wyszli Sebastian Kozakiewicz (brat Michała) i Przemysław Gołdyń z Hetmana Gołąb. W drugiej połowie na boisku pokazali się Robert Wroński i Kajetan Królikowski z Jodły oraz Kacper Bednarczyk i Mikołaj Ciszek ze Skaryszewianki. Były także dwa doskonale znane kibicom nazwiska. Pierwsze 45 minut na lewej obronie zagrał Kamil Denkiewicz, który na rundę jesienną wypożyczony był do Królewskich Jedlnia. Nietypowo, bo na środku obrony wystąpił Erwin Kisiel. Wychowanek Prochu w wakacje przerwał treningi, ale niewykluczone, że teraz wróci do gry.

 

W pierwszej połowie, kiedy skład był oparty głównie na zawodnikach z obecnej kadry, gra bardziej się kleiła. Chociaż i tak było sporo niedokładności i przede wszystkim niewiele strzałów na bramkę. Udział przy obu trafieniach miał "Meks" Siwahla, który najpierw dogrywał z lewego, a potem z prawego skrzydła.

 

Po zmianie stron inicjatywę przejęła Cisowianka. Rywale dłużej utrzymywali się przy piłce, prowadzili grę, ale Proch też miał kilka naprawdę niezłych okazji na zdobycie kolejnych bramek. Nie potrafili ich wykorzystać Orczykowski czy Leśnowolski.

 

Chociaż rywal był niżej notowany, to pokazał poukładany futbol. Cisowianka ma w swoim składzie kilku doświadczonych zawodników, którzy grali na wyższym poziomie. Mimo wszystko wynik osiągnięty przez drużynę z okręgu lubelskiego w rundzie jesiennej - 15 meczów i komplet 45 punktów, bramki 83:6 - naprawdę zasługuje na szacunek.


KS Cisowianka Drzewce - Proch Pionki 1:2 (0:2)

bramki: Piotr Skałbania 18, 43 minuta

 

Proch I połowa: Zolech - Denkiewicz, Jaroszek, Kapusta, Gołdyń - S.Kozakiewicz, Janiszewski - Siwahla, Szczepański, Siwiec - Skałbania.

Proch II połowa: Zolech - Wroński, Jaroszek, Kisiel, Ciszek - M.Kozakiewicz, Broński - Orczykowski, Leśnowolski, Królikowski - Bednarczyk.

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.