Dziś mamy 18 lutego 2020 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

Terminarz meczów kontrolnych

25.01, godz. 13:00 - Radomiak II Radom (IV) 3:0 (1:0)

1.02, godz. 15:00 - Zamłynie Radom (LO) 1:2 (1:0)

8.02, godz. 14:00 - Powiślak Końskowola 1:0 (0:0) (IV)

14.02, godz. 17:30 - Broń Radom 0:2 (0:1) (III)

22.02, godz. 11:00 - Mazovia Mińsk Mazowiecki (IV)

29.02 - Wisła Puławy (III)

7.03 - Neptun Końskie (IV)

Ostatni mecz

Broń Radom 2:0 (1:0) Proch Pionki
14 lutego Godzina 17:30

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

Sławek byłeś gość! Przyjaciele o Tobie pamiętają. Oldboje z Radomia najlepsi w VII Memoriale Sławomira Rutki

Data publikacji: 24-02-2019r. Godz. 22:20

Super impreza. Wysoki poziom sportowy. Znane piłkarskie nazwiska. Mnóstwo pozytywnych emocji. Wspomnienie zmarłego dziesięć lat temu Sławomira Rutki - jednego z najlepszych piłkarzy w historii KS Proch. Tak właśnie było w sobotę w Pionkach podczas VII Memoriału Sławomira Rutki. Zwycięzcami tegorocznej edycji byli oldboje z Radomia, którzy w decydującym meczu zremisowali 1:1 z Kielcami, a kibice mogli oglądać piłkę na poziomie ligowym. Kibice, piłkarze i działacze KS Proch w najlepszy możliwy sposób udowodnili, kim dla nich był śp. Sławek Rutka.

Sławek byłeś gość! Przyjaciele o Tobie pamiętają. Oldboje z Radomia najlepsi w VII Memoriale Sławomira Rutki

RUTKA JEST W PAMIĘCI

Wyniki sobotniego Memoriału zeszły gdzieś na dalszy plan. Liczyła się możliwość spotkania w piłkarskim gronie i oddania należnej pamięci zmarłemu w 2009 Sławomirowi Rutce. Wszyscy bardzo ciepło wypowiadali się o patronie Memoriału, wspominając go jako dobrego kolegę i człowieka oraz pracusia na treningach i podczas meczów.

 

 

Drużyna oldbojów Prochu zajęła w sobotnim Memoriale piąte miejsce.

 

- Pierwsze wspomnienie o Sławku, to pamiętam go, jako bardzo pracowitego człowieka. Podczas treningów zawsze wyróżniał się zaangażowaniem. Od razu przypomina mi się też mecz barażowy w Kraśniku o awans do III ligi, gdzie Sławek zostawił na boisku bardzo dużo zdrowia - wspomina Łukasz Wrochna, kolega z lat '90 z KS Proch.

 

WYSOKI POZIOM

Przyjaciele i koledzy uczcili Sławomira Rutkę w najlepszy sposób, rozgrywając naprawdę ciekawy turniej. Nie brakowało głosów, że jeżeli chodzi o poziom sportowy, to był to najlepszy Memoriał z dotychczasowych. Nie mogło być chyba inaczej skoro w kadrach większości drużyn byli zawodnicy znani kibicom nie tylko w regionie, ale i w całej Polsce.

 

Oldbojów z Radomia do boju prowadził obecny trener Prochu, Robert Rogala. A mając przy boku takie nazwiska, jak Sylwester Sokół, Marcin Trojanowski, Krzysztof Banaszkiewicz, Tadeusz Łukiewicz czy Jacek Gogacz, można spokojnie byłoby złożyć skład na ligę. W drużynie z Radomia bardzo dobrze radził sobie 65-letni Jan Makowiecki, najstarszy uczestnik Memoriału. Znany trener w regionie radomskim, a w połowie lat '70 bramkarz KS Proch, tym razem grał w polu i strzelił nawet trzy bramki.

 

 

Oldboje Korony Kielce przyjechali "ligowym" składem, a takie nazwiska, jak Ruszkowski, Bilski czy Piechna znane są kibicom nie tylko w regionie radomskim.

 

GWIAZDY EKSTRAKLASY

Mocnym składem przyjechała Korona Kielce, w której pierwsze skrzypce grał król strzelców Ekstraklasy i Reprezentant Polski, Grzegorz Piechna. Byli też Arkadiusz Bilski, Maciej Pastuszka czy Cezary Ruszkowski. Pojawił się również Kamil Kuzera, który dopingował z trybun, a na boisku zastępował go 12-letni syn Nikodem i strzelił dwa gole.

 

Kadra Prochu opierała się na zawodnikach, którzy w 1993 roku wywalczyli dla Pionek III ligę. W tej drużynie był wtedy i Sławomir Rutka.

 

Nie zawiedli również przyjaciele z Kozienic i Jedlni-Letnisko, bo przecież i w klubach z tych miast grał podczas swojej piłkarskiej drogi Rutka. Jak co roku nie mogło zabraknąć wśród grających Artura Rutki, brata śp.Sławka.

 

 

Specjalną nagrodę dla najstarszego uczestnika Memoriału odebrał Jan Makowiecki. Znany w regionie radomskim trener piłkarski w połowie lat '70 był bramkarzem KS Proch. W tym roku skończy 65 lat. Ad multos annos!

 

- Pracując w Radomiaku z Józefem Antoniakiem jeździliśmy do domu Sławka, który znajdował się na przeciwko boiska, gdzie rozmawialiśmy z jego rodzicami - opowiadał Jan Makowiecki, trener Rutki w Radomiaku.

 

Od samego początku ton rozgrywkom nadawały drużyny z Radomia i Kielc. Wyniki ułożyły się tak ciekawie, że o zwycięstwie zadecydowało dopiero ostatnie spotkanie. "Święta wojna" radomsko-kielecka zakończyła się remisem 1:1, obie drużyny zakończyły Memoriał bez porażki, a o końcowym zwycięstwie Radomia zdecydował lepszy bilans bramek.

 

 

Drugi rok z rzędu królem strzelców został Andrzej Czaplarski z Kozienic.

 

NAJLEPSI

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został strzelec gola w finale Robert Rogala z Radomia, a bramkarzem Waldemar Dobrasiewicz z Jedlni-Letnisko. Były również upominki dla najstarszego - Jan Makowiecki i najmłodszego - Nikodem Kuzera, uczestnika turnieju. Królem strzelców, jak rok temu, został Andrzej Czaplarski z Kozienic (9 goli).

 

Puchary i pamiątkowe statuetki wręczali: żona Patrona Memoriału Anna Rutka z dziećmi, Mirosław Lepa - prezes KS Proch, Kamila Kaczorowska - zastępca burmistrza miasta Pionki i Andrzej Iwanowski - kierownik Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Pionki.

 

 

Zgodnie z tradycją w "Świętej Wojnie" Radom - Kielce nikt nogi nie odstawiał. Na zdjęciu Sylwester Sokół i Grzegorz Piechna.

 

WYNIKI

 1. Samorządowcy - Mesko Pionki 1:1, Szczepan Robak - Łukasz Czekaj
 2. Proch Pionki - Kozienice 1:5, Grzegorz Machnio - 3 Paweł Lasek, 2 Andrzej Czaplarski
 3. Radom - Jedlnia-Letnisko 2:1, Robert Rogala, Paweł Chmielewski - Artur Bogucki
 4. Korona Kielce - Samorządowcy 3:0, 2 Arkadiusz Bilski, Cezary Ruszkowski
 5. Mesko - Proch 0:4, Krzysztof Oczkowski, Dariusz Stawski, Sławomir Michalski, Grzegorz Machnio
 6. Jedlnia-Letnisko - Kozienice 2:1, Jacek Bryła, Andrzej Słomski - Paweł Lasek
 7. Radom - Samorządowcy 7:2, Sylwester Sokół, 2 Robert Rogala, 2 Krzysztof Banaszkiewicz, Paweł Chmielewski, Andrzej Drachal - Arkadiusz Jurek, Dariusz Dolega
 8. Mesko - Korona 1:5, Łukasz Czekaj - Arkadiusz Bilski, 2 Nikodem Kuzera, Jacek Kubicki, Grzegorz Piechna
 9. Proch - Jedlnia-Letnisko 1:5, Sławomir Michalski - 2 Jacek Bryła, 2 Paweł Płatos, Wojciech Korycki
 10. Samorządowcy - Kozienice 0:8, 4 Andrzej Czaplarski, 4 Karol Jaroszek
 11. Mesko - Radom 0:7, Paweł Chmielewski, Krzysztof Banaszkiewicz, Jacek Gogacz, Jan Makowiecki, Andrzej Drachal, Robert Rogala, samobójcza
 12. Proch - Korona 0:3, Jacek Kubicki, 2 Michał Relidzyński
 13. Mesko - Kozienice 3:6, Grzegorz Polak, 2 Łukasz Czekaj - 2 Andrzej Czaplarski, 4 Karol Jaroszek
 14. Proch - Radom 1:6, Marcin Janik - 2 Robert Rogala, Krzysztof Banaszkiewicz, Andrzej Drachal, 2 Jan Makowiecki
 15. Mesko - Jedlnia-Letnisko 1:5, Rafał Kwaśnik - 2 Jacek Bryła, Mikołaj Skórnicki, Artur Bogucki, Marcin Krakowiak
 16. Radom - Kozienice 8:3, Paweł Chmielewski, 3 Andrzej Drachal, 2 Krzysztof Banaszkiewicz, Jacek Gogacz, Marcin Trojanowski - 2 Paweł Lasek, Andrzej Czplarski
 17. Korona - Jedlnia-Letnisko 4:3, Michał Relidzyński, Grzegorz Piechna, Arkadiusz Bilski, Jacek Kubicki - samobójcza, Wojciech Korycki, Artur Bogucki
 18. Samorządowcy - Proch 2:3, Marek Sobieraj, Rafał Korzeń - 2 Grzegorz Machnio, Łukasz Wrochna
 19. Kozienice - Kielce 2:5, Paweł Lasek, Marek Oczkowski - Jacek Kubicki, Michał Relidzyński, 2 Grzegorz Piechna, Cezary Ruszkowski
 20. Samorządowcy - Jedlnia-Letnisko 1:5, Dariusz Dolega - 3 Artur Bogucki, Marcin Krakowiak, Jacek Bryła
 21. Radom - Kielce 1:1, Robert Rogala - Grzegorz Piechna

KLASYFIKACJA

 1. Radom 16 pkt, bramki 31:8
 2. Korona Kielce 16 pkt, 21:7
 3. Jedlnia-Letnisko 12 pkt, 21:10
 4. Kozienice 9 pkt, 25:19
 5. Proch Pionki 6 pkt, 10:21
 6. Samorządowcy 1 pkt, 6:27
 7. Mesko Pionki 1 pkt, 6:28

STRZELCY

9 - Andrzej Czaplarski (Kozienice)

8 - Karol Jaroszek (Kozienice)

7 - Robert Rogala (Radom), Paweł Lasek (Kozienice)

6 - Andrzej Drachal, Krzysztof Banaszkiewicz (obaj Radom), Artur Bogucki, Jacek Bryła (obaj Jedlnia-Letnisko)

5 - Grzegorz Piechna (Korona)

 

 

Odboje z Radomia już po raz czwarty wygrali Memoriał Sławomira Rutki.

 

VII Memoriał Sławomira Rutki odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Pionki. Za pomoc w organizacji i wsparcie finansowe Zarząd KS Proch składa podziękowanie dla: Urzędu Miasta Pionki, Starostwa Powiatowego w Radomiu, Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i Urzędu Gminy Jedlnia-Letnisko.

 

 

Pamiątkowe zdjęcie dwóch najlepszych drużyn VII Memoriału Sławomira Rutki.

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.