*mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

*rewanżowy mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

Mazur Karczew 2:0 (1:0) Proch Pionki
16 listopada Godzina 12:00

Skuteczna końcówka. Udany generalny sprawdzian przed ligą

Data publikacji: 08-08-2019r. Godz. 16:07

Bramki Joela Taty, Tomasza Bartosiaka i Emila Kapusty dały zwycięstwo 3:1 piłkarzom Prochu Pionki z Powiślakiem Końskowola w ostatnim meczu kontrolnym przed startem nowego sezonu. Czwartoligowiec z okręgu lubelskiego okazał się wymagającym rywalem i to był z pewnością bardzo wartościowy sparing dla drużyny trenera Roberta Rogali.

W klubie trwa dopinanie ostatnich formalności związanych z pozyskaniem nowych zawodników. Kadra jest już praktycznie zamknięta. Dlatego nie zapadła jeszcze decyzja czy w Prochu zostanie testowany w środę Piotr Stefaniak. 23-letni zawodnik (w minionym sezonie 572 minuty w III-ligowej Broni Radom) zagrał na lewej stronie pomocy i zaliczył asystę przy bramce Joela Taty.

Trener Robert Rogala przyzwyczaił do tego, że w wakacyjnych sparingach wystawia dwie zbliżone do siebie jedenastki. Nie inaczej było w meczu z Powiślakiem. To sprawia, że prognozowanie składu na ligową inaugurację z Pilicą jest dzisiaj wróżeniem z fusów, a na treningach nadal trwa rywalizacja o pierwszy plac.

Przed meczem piłkarze Prochu przeszli kompaktowe i profesjonalne szkolenie z zakresu zmian w przepisach, które poprowadził pionkowski sędzia, Daniel Maciejewski.

Największym minusem środowego spotkania jest powrót starych koszmarów, czyli gol stracony po stałym fragmencie gry. Tym razem było to dośrodkowanie z rzutu rożnego i zamknięcie akcji przez rywali na długim słupku strzałem głową.

Jeszcze przy stanie 0:0 świetną okazję miał Meks Siwahla. To była kopia zmarnowanej szansy w sobotę z Mazovią, gdzie ograł dwóch rywali, ściął do środka i spudłował w kluczowym momencie. Skrzydłowemu z Afryki należą się za to brawa za dobre rozrzucenie piłki i zapoczątkowanie bramkowej akcji przy pierwszym golu Prochu.

Kacper Nowocień ze skrzydła przeszedł na pozycję ofensywnego pomocnika i jego gra w wakacyjnych sparingach wygląda naprawdę obiecująco.

Po zmianie stron długo nie zanosiło się na zmianę wyniku. W 82. minucie świetną sytuację sam na sam zmarnował Mateusz Szczepański. Kilka chwil później zrehabilitował się asystą do Tomasza Bartosiaka, który dostał piłkę z prawej strony, wbiegł w pole karne i huknął ile fabryka dała. 120 sekund później wynik strzałem głową ustalił Emil Kapusta, któremu z rzutu rożnego asystował Kacper Wnuk. To była pierwsza bramka dla Prochu ze stałego fragmentu gry od 18 maja (4:1 z Szydłowianką). Co ciekawe wtedy też trafił w podobnej sytuacji Kapusta.

Bilans wakacyjnych sparingów Prochu, to: 4 zwycięstwa - 0 remisów - 1 porażka, bramki 8:5. Podsumowanie i prezentacja kadry wkrótce.

RAPORT MECZOWY

Proch Pionki - Powiślak Końskowola 3:1 (1:1)

bramki: Joel Tata 40, Tomasz Bartosiak 85, Emil Kapusta 87 - Adrian Dudkowski 33.

Proch I połowa: Maik - Zieliński, Jaroszek, Janiszewski, Denkiewicz - Siwahla, Kisiel, Skarbek, Stefański - Nowocień - Joel Tata.

Proch II połowa: Wnukowski - Kapusta, Jaroszek, Janiszewski (88 Ćwiklak), Łukaszuk - Bartosiak, Kisiel (65 Nowocień, 83 Machnio), Trzos, Ząbkowski - Wnuk - Szczepański.

sędzia: Michał Wrochna (Brzezinki).

Kacper Jaroszek wydaje się pewniakiem do gry na środku obrony. Czuje się tam zdecydowanie lepiej niż na pozycji defensywnego pomocnika, gdzie grał jesienią.