Dziś mamy 15 września 2019 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

sobota 14 września, godz. 11:00

3. kolejka Radomskiej Ligi Orlików U-11 grupa 5 (2009)

Proch Pionki - Zwolenianka Zwoleń 3:11

 

sobota 14 września, godz. 13:00

3. kolejka Radomskiej II Ligi Juniorów Młodszych U-16 grupa 2 (2004)

Oronka Orońsko - Proch Pionki 7:1 (4:0)

 

sobota 14 września, godz. 13:00

6. kolejka Wojewódzkiej I Ligi Trampkarzy Młodszych U-14 grupa 2 (2006)

Kosa Konstancin - Proch Pionki 12:1 (6:0)

 

sobota 14 września, godz. 16:00

6. kolejka Mazowieckiej IV ligi grupa 2 (południe)

Proch Pionki - Victoria Sulejówek 0:2 (0:1)

Ostatni mecz

Proch Pionki 0:2 (0:1) Victoria Sulejówek
14 września Godzina 16:00

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

Proch zaczął przygotowania. Była dobra frekwencja i trzy nowe nazwiska

Data publikacji: 11-07-2019r. Godz. 16:24

Środowym treningiem na bocznym boisku stadionu w Pionkach piłkarze Prochu rozpoczęli przygotowania do misji pod tytułem "Udany powrót do czwartej ligi". W pierwszych zajęciach po wakacyjnej przerwie wzięło udział 20 zawodników. Można było zauważyć trzy nowe nazwiska. To piłkarze, którzy w ubiegłym sezonie byli podstawowymi zawodnikami w swoich drużynach w czwartej lidze. Już w najbliższą sobotę (13.07) "biało-zieloni" zagrają pierwszy mecz kontrolny. O godzinie 11:00 na boisku w pobliskiej Suskowoli zmierzą się z III-ligową Bronią Radom.

Proch zaczął przygotowania. Była dobra frekwencja i trzy nowe nazwiska

PO PIERWSZE DEFENSYWA

Najbliższe tygodnie to okres ciężkiej pracy. Wszystko po to, żeby sprostać wymaganiom, jakie stawie czwarta liga. Do startu sezonu drużyna trenera Roberta Rogali będzie miała cztery jednostki treningowe w tygodniu. Do tego cztery sparingi z ciekawymi i wymagającymi rywalami, jak III-ligowa Broń Radom czy IV-ligowy Granat Skarżysko, finalista Pucharu Polski w okręgu świętokrzyskim.

 

- Skoncentrujemy się na pracy w defensywie całego zespołu, nie tylko czwórki obrońców. Trzeba ułożyć drużynę taktycznie. Mamy bardzo dużo do poprawy jeżeli chodzi o organizację gry w obronie przy stałych fragmentach – zapowiada trener Rogala.

 

 

W pierwszym treningu Prochu po wakacyjnej przerwie wzięło udział 20 zawodników.

 

BEZ REWOLUCJI, ALE ZMIANY BĘDĄ

W wakacje w zespole Prochu raczej nie należy oczekiwać wielkiej rewolucji kadrowej, ale na pewno będzie trochę zmian. Na pierwszym treningu pojawiło się trzech nowych zawodników, ale to jeszcze nie koniec i podczas najbliższych sparingów można spodziewać się kolejnych nowych twarzy. Z kadry z poprzedniego sezonu z różnych względów zabrakło Kamila Denkiewicza, Cezarego Zielińskiego, Meksa Siwahli, Alberta Pietralskiego i Sebastiana Pryciaka. Dwóm ostatnim skończyło się wypożyczenie z Broni Radom. W czwartek do kolegów dołączy Joel Tata, a w przyszłym tygodniu Siwahla i Zieliński. W drugiej połowie lipca przygotowania z zespołem powinien zacząć Denkiewicz.

 

- Nie jest tajemnicą, że największy wakat w zespole jest na pozycji środkowego pomocnika. Dobrze, że Erwin Kisiel wraca do swojej dyspozycji, ale musimy podnieść rywalizację w środku pola – nie ukrywa trener Rogala.

 

POSZUKIWANIA MŁODZIEŻOWCÓW

Spośród 20 piłkarzy obecnych na treningu sześciu miało status młodzieżowca. Od nowego sezonu są to zawodnicy urodzeni w 1999 roku i młodsi, których na boisku w czwartej lidze musi przebywać dwóch. W środę z Prochem trenowali bramkarz Kuba Maik, któremu skończyło się wypożyczenie z Wisły Puławy, ale klub jest zainteresowany jego przedłużeniem oraz wychowankowie Kamil Trzos, Eryk Machnio, Szymon Ćwiklak, Kacper Nawrotek i Adrian Pachlerski. Szczególnie cieszy powrót tego ostatniego, który z powodu kontuzji nie grał przez całą wiosnę. W kadrze raczej nie znajdzie się Mateusz Warchoł, który planuje iść na studia do Warszawy i mocno są nim zainteresowani Królewscy Jedlnia. Zresztą nie tylko Warchołem, o czym najlepiej świadczy obecność na treningu Prochu trenera Gieksy, Karola Gębczyka. Sam trener Rogala przyznaje, że przydałby się w jego drużynie wartościowy młodzieżowiec.

 

- Na czwartą ligę potrzebujemy młodzieżowców, którzy będą grali, a nie się dopiero uczyli. Dlatego na pewno będziemy szukać – dodaje trener Prochu.

 

CIEKAWE SPARINGI

Mecze kontrolne "biało-zieloni" zaczną z wysokiego C. W najbliższą sobotę na boisku w Suskowoli zmierzą się z III-ligową Bronią Radom, a tydzień później z czołową drużyną IV ligi świętokrzyskiej (3. miejsce) i finalistą okręgowego Pucharu Polski, Granatem Skarżysko. Potem formę Prochu sprawdzą jeszcze Zamłynie Radom (24.07) i na półtora tygodnia przed ligą Mazovia Mińsk Mazowiecki (3.08). Pierwszy mecz ligowy 14 sierpnia w Pionkach z Pilicą Białobrzegi.

 

 

Trener Robert Rogala zapowiada, że w najbliższych tygodniach jego drużyna najwięcej będzie pracowała nad organizacją gry w obronie.

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.