Dziś mamy 16 lipca 2018 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

Mecze kontrolne

14.07, godz. 11:00 - Jodła Jedlnia-Letnisko 2:1 (1:1)

21.07, godz. 11:00 - Drogowiec Jedlińsk

28.07, godz. 12:00 - MKS Ruch Ryki

 

I runda Pucharu Polski ROZPN

sobota/niedziela 4/5 sierpnia, godz. ??

Akcja Jastrzębia - Proch Pionki

Proch Pionki U-19 - Królewscy Jedlnia

 

1. kolejka Radomskiej Ligi Okręgowej

11/12 sierpnia

Pilica Nowe Miasto - Proch

Ostatni mecz

Centrum Radom 1:3 (1:2) Proch Pionki
16 czerwca Godzina 15:00

Najlepsi strzelcy KS Proch

LO

Mateusz Szczepański - 15

 

U-17

Jan Krakowiak - 8

 

U-14

Jakub Drab I - 18

 

U-12

Michał Drab - 15

Galeria


Proch-K.S.Potworów

Nasi sponsorzy

 

 

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Proch przed startem sezonu. Podsumowujemy okres przygotowawczy

Data publikacji: 08-08-2017r. Godz. 14:16

Transfery, sparingi i ciężkie treningi - to wszystko już było. A co będzie? Jak w nadchodzącym sezonie Ligi Okręgowej zaprezentują się piłkarze Prochu Pionki? Pierwszą odpowiedź poznamy w niedzielę. "Biało-zieloni" zaczynają rundę jesienną od wyjazdowego meczu z beniaminkiem, Gracją Tczów. W kadrze drużyny trenera Mariusza Sztobryna nie doszło do większych zmian. Najważniejsze jest to, że udało się utrzymać niemal cały skład z ubiegłego sezonu, co jak pokazują przykłady innych spadkowiczów z czwartej ligi - Orła Wierzbica i Szydłowianki Szydłowiec - wcale nie musiało być takie proste.

Proch przed startem sezonu. Podsumowujemy okres przygotowawczy

Jeżeli patrzeć na formę piłkarzy Prochu tylko przez pryzmat meczów sparingowych, to trzeba być zadowolonym. Drużyna trenera Sztobryna nie przegrała żadnej z pięciu gier kontrolnych. Cenny remis z solidnym czwartoligowcem Energią Kozienice, pewne wygrane z rywalami z okręgówki Legionem i Jodłą oraz przede wszystkim zwycięstwo z naprawdę mocnym czwartoligowcem z okręgu lubelskiego, Powiślakiem Końskowola. Te spotkania na pewno pozwoliły trenerowi Prochu ocenić stan posiadania i wyciągnąć wnioski.

 

Pewnych jest kilka rzeczy. Po pierwsza: okręgówka w tym sezonie zapowiada się naprawdę ciekawie, a takie zespoły, jak: Mazowsze Grójec, Powiślanka Lipsko, Zamłynie Radom czy nieobliczalne rezerwy Radomiaka Radom, mają swoje cele i ambicje. Po drugie: dwa sezony temu, gdy Proch robił awans do czwartej ligi, to trochę wyskoczył, jak diabeł z pudełka. Dzisiaj "biało-zieloni" są byłym czwartoligowcem, przez wielu stawianym w roli faworyta i każdy mecz będzie prawdziwą batalią. Zmieni się też sposób gry, bo o ile w czwartej lidze zespół trenera Sztobryna był nastawiony na destrukcję i szukanie swoich szans akcjami z kontrataku, to tym razem sam musi kreować grę i nadawać jej ton.

 

SPARINGI

3 zwycięstwa - 2 remisy - 0 porażek, bramki 10:4

  • Energia Kozienice 1:1 (Kisiel)
  • Stal Poniatowa 2:2 (Siwahla, Jaroszek z karnego)
  • Powiślak Końskowola 3:1 (Kowalkowski, samobójcza, Kozicki)
  • Legion Głowaczów 2:0 (samobójcza, Bańcerowski)
  • Jodła Jedlnia-Letnisko 2:0 (Nqabeni, Szczepański)

Kadrowo Proch powinien być tak samo silny, jak w czwartej lidze. Największym osłabieniem będzie niewątpliwie brak Oskara Bawora, który skorzystał z oferty Zamłynia Radom. Tym bardziej, że w ostatnich meczach daje się odczuć brak kreatywnego, ofensywnego pomocnika. Udało się natomiast zatrzymać bramkarza Michała Majosa, który dość długo romansował z Drogowcem Jedlińsk, ale ostatecznie zdecydował się pozostać na Sportowej 1.

 

Lokalna gazeta Echo Dnia mianem hitu transferowego określiła pozyskanie przez Proch napastnika Powiślanki Krzysztofa Bańcerowskiego. Coś w tym jest, bo przecież udało się podebrać najlepszego strzelca z zespołu, który może być rywalem w walce o czołowe miejsca w LO. Za 19-letnim Bańcerowskim na pewno stoją liczby, bo w trzy sezony gry w Powiślance strzelił 43 bramki. Z każdym kolejnym tygodniem coraz lepiej wyglądał w meczach sparingowych i może wreszcie na Sportowej 1 rozwiąże się problem z brakiem typowego łowcy goli.

 

Prawdziwym hitem i objawieniem może być za to czarnoskóry Mkhanyiseli Siwahla. To drugi zawodnik z RPA w kadrze. 29-latek najlepiej czuje się na skrzydle. Jest świetnie wyszkolony technicznie, pracowity, ma dobrą technikę strzału i w Pionkach wszyscy niecierpliwie czekają na jego potwierdzenie do rozgrywek. Jest szansa, że zadebiutuje jeszcze w sierpniu. "Meks", bo taki ma przydomek, z bardzo dobrej strony pokazał się w meczach sparingowych. Strzelił jedną bramkę i miał udział przy czterech kolejnych.

 

Swojej szansy, żeby przebić się do pierwszego składu na pewno będą szukali Bartosz Chrzanowski i Igor Mucha. Obydwu ambicji odmówić nie sposób, ale przecież do tej pory pierwszym wyborem trenera na lewej obronie był kontuzjowany obecnie Kamil Denkiewicz.

 

ZMIANY KADROWE

Przybyli: Bartosz Chrzanowski (Centrum Radom), Igor Mucha (Królewscy Jedlnia), Krzysztof Bańcerowski (Powiślanka Lipsko).

W trakcie załatwiania: Mkhanyiseli Siwahla (wolny zawodnik, ostatnio Morester Jeug FC).

Odeszli: Mateusz Gromski (Drogowiec Jedlińsk), Damian Śwital (przerwał treningi), Paweł Gromski (Jodła Jedlnia-Letnisko), Daniel Sekuła (przerwał treningi), Oskar Bawor (Zamłynie Radom).

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.