Orzeł Wierzbica - Proch Pionki 0:2 (0:1)

Proch Pionki 4:1 (3:0) Powiślanka Lipsko

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Poszli za ciosem. Proch bije Gryf i jest w ćwierćfinale Pucharu Polski

Data publikacji: 19-09-2018r. Godz. 16:38

Po środowej wygranej 4:0 z Gryfem Policzna piłkarze Prochu Pionki zameldowali się w 1/4 okręgowego Pucharu Polski. Bramki strzelali: Emil Kapusta, Robert Kowalkowski i Kacper Wnuk (2). W ćwierćfinale Proch zmierzy się na własnym boisku z czwartoligową Energią Kozienice, która w innym meczu 3:0 ograła na wyjeździe Klub Sportowy Warka.

Po dobrym i co najważniejsze zwycięskim meczu z Jodłą, "biało-zieloni" poszli za ciosem i gładko rozprawili się z beniaminkiem Ligi Okręgowej. Blisko miesiąc temu Proch wygrał 5:1 w lidze z Gryfem, a w środę drugi raz udowodnił, kto lepiej gra w piłkę.

Spotkanie ustawiła szybko zdobyta bramka przez Emila Kapustę. W kolejnych minutach goście kompletnie nie mieli pomysłu, jak zaskoczyć defensywę Prochu i bardzo rzadko zagrażali bramce strzeżonej przez Kubę Maika.

Kacper Wnuk (z lewej) strzelił już pięć goli dla Prochu w Pucharze Polski. Na zdjęciu w starciu o piłkę z Konradem Kłosem.

Tempo meczu było lekko wakacyjne i momentami piłkarzy Prochu ponosiła fantazja z próbą zagrań technicznych. Mimo tego w dwadzieścia minut drugiej połowy udało się zdobyć kolejne trzy bramki i w dobrym stylu awansować do 1/4 finału. Kolejnym rywalem w Pucharze Polski będzie Energia Kozienice. Mecz odbędzie się w środę 3 października w Pionkach.

Po tym dośrodkowaniu z rzutu wolnego padła pierwsza bramka dla Prochu.

1:0 Emil Kapusta 10 minuta - ciętą piłkę z rzutu wolnego z prawej strony dał Kacper Wnuk. Kapusta tuż przed bramkarzem strącił futbolówkę głową i otworzył wynik.

2:0 Robert Kowalkowski 69 minuta - dośrodkowanie Mateusza Szczepańskiego z rzutu rożnego z lewej strony. Piłka przeleciała przez całe pole karne i na drugim słupku akcję strzałem głową wykończył Kowalkowski.

3:0 Kacper Wnuk 71 minuta - sytuacja sam na sam po dograniu od Erwina Kisiela.

4:0 Kaper Wnuk 88 minuta - Igor Mucha przerzucił piłkę z lewej na prawą stronę. Tam był Wnuk, który przyjął futbolówkę i sprytnym technicznym uderzeniem skierował ją w okienko.

Adrian Pryciak w rywalizacji o piłkę z Jakubem Szczodrym (nr 2).

Proch: 21. Maik - 8. Pryciak, 3. Jaroszek, 19. Kowalkowski, 5. Kapusta (88', 14. Glimasiński I) - 13. Nowocień (57', 6. Mucha), 10. E.Kisiel, 17. Sobieraj, 20. Joel - 9. Szczepański (kpt) (82', 18. Korycki) - 7. Wnuk.

rezerwowi: 15. P.Wdowiak, 16. Kacperczyk.

Gryf: 88. Szafrański - 14. Kłos, 3. Markowski, 4. Dąbrowski, 11. Gajda (86', 16. Otachel) - 13. Singa, 17. Tęcza, 5. Chwiszczuk (69', 9. Karasiński), 2. Szczodry (46', 7. Salamandra) - 10. Alot, 6. Kutyła (kpt) (72', 15. M.Kisiel).

rezerwowy: 1. Kowalczyk.

sędzia: Marcin Sochaj

żółte kartki: Kowalkowski - Kutyła

widzów: około 200

Afrykańskie klimaty w okręgowym Pucharze Polski. Joel Tata Nsah (Proch) i Gilbert Junior Singa (Gryf).