Dziś mamy 05 sierpnia 2020 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

2. kolejka IV ligi

sobota 8 sierpnia, godz. 11:00

Stadion Miejski w Pionkach, ul. Sportowa 4

Proch - Podlasie Sokołów Podlaski

 

XV Memoriał Andrzeja "Dzidka" Grosiaka - turniej drużyn rocznik 2006

niedziela 9 sierpnia, godz. 10:00

Stadion Miejski w Pionkach, ul. Sportowa 4

Proch Pionki, AS Radomiak Radom, Energia Kozienice, Gracja Tczów

Ostatni mecz

Proch Pionki 2:1 (1:1) Zwolenianka Zwoleń
25 lipca Godzina 11:00

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

Podsumowanie sparingów: skuteczny Joel, rotowanie składem i dobre powroty. Co zwojuje Proch po liftingu kadry?

Data publikacji: 11-08-2019r. Godz. 20:17

Cztery zwycięstwa i jedna porażka - to statystyczne podsumowanie wakacyjnych meczów kontrolnych w wykonaniu KS Proch. Jesienią kibice zobaczą nową drużynę, w której może zajść sporo zmian w wyjściowym składzie. Mocno wierzymy w to, że "biało-zieloni" szybko odnajdą się w realiach czwartej ligi i będą grać na miarę oczekiwań trenera Roberta Rogali, a przede wszystkim kibiców.

Podsumowanie sparingów: skuteczny Joel, rotowanie składem i dobre powroty. Co zwojuje Proch po liftingu kadry?

Proch sprawdzał swoją formę z wymagającymi rywalami i na ich tle wypadł naprawdę obiecująco. III-ligowa Broń Radom, czołowi czwartoligowcy ze świętokrzyskiego (Granat) i lubelskiego (Powiślak), celująca w awans do III ligi Mazovia i mierzące w grę o czołowe lokaty w LO Zamłynie, to zestaw drużyn, który na pewno pozwolił właściwie ocenić przydatność do drużyny poszczególnych zawodników, zbudować formę i zminimalizować błędy.

 

Trener Rogala cały czas żonglował składem i niemal w każdym z meczów wystawiał do gry dwie równorzędne jedenastki. To sprawia, że trudno dzisiaj wytypować wyjściowe zestawienie na ligową inaugurację, co na pewno wzmocni rywalizację na treningach o pierwszy plac. Tym bardziej, że w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatnich meczów barażowych z Olimpią na pewno dojdzie do czterech lub nawet większej liczby zmian. Spowodowane to jest odejściem do innych klubów bramkarza Majosa, obrońców Pietralskiego i Kowalkowskiego oraz skrzydłowego Barzyńskiego.

 

Pozytywem jest powrót na swoje ulubione pozycje Kacpra Jaroszka i Kacpra Nowocienia. Ten pierwszy jest niemal pewniakiem do gry na środku obrony, a ten drugi zdecydowanie lepiej czuje się w roli ofensywnego pomocnika. Co zapowiada ciekawą rywalizację o pierwszy skład z Kacprem Wnukiem.

 

Dobrą formę z końcówki sezonu potwierdził Joel Tata. Kameruńczyk wpisywał się na listę strzelców w czterech sparingach. Nie strzelił tylko gola Broni, bo wtedy...nie zagrał. Coraz więcej minut dostawał też Meks Siwahla. Skrzydłowy z RPA jest równie widowiskowy w ofensywie, ile nieobecny w grze do tyłu. Potrafi jednak zrobić przewagę i niekonwencjonalną akcją rozerwać defensywę każdego rywala. Szkoda tylko, że w kluczowych momentach w niemal identycznych sytuacjach nie potrafił strzelić gola Mazovii i Powiślakowi.

 

Ciekawie zapowiada się również rywalizacja między młodzieżowcami o dwa miejsca w pierwszej jedenastce. Trener Rogala ma do wyboru bramkarza Maika, dwóch bocznych obrońców Pachlerskiego i Łukaszuka, dwóch środkowych pomocników Skarbka i Trzosa oraz napastnika Eryka Machnio.

 

Nieźle do zespołu wprowadzili się nowi piłkarze. Janiszewski powinien dać jakość i swoim doświadczeniem uzupełniać się z Jaroszkiem na środku obrony. Z kolei Bartosiak i Ząbkowski na pewno wniosą świeżość, przebojowość i będą napędzać akcje na skrzydłach. Bramkarz Norbert Wnukowski ma w swoim piłkarskim CV sporą liczbę meczów na poziomie III i IV ligi, co sprawi, że na pewno nie będzie pękał w starciach z mocnymi rywalami.

 

Jeżeli mowa o pozytywach, to cieszy powrót po kontuzji Adriana Pachlerskiego i coraz lepsza forma Kamila Denkiewicza, który rundy wiosennej raczej nie może zaliczyć do udanych.

 

Na co będzie stać Proch po małym liftingu i odświeżeniu kadry? Wydaje się, że trener Rogala dysponuje mocniejszym zespołem niż w minionym sezonie. Wszystkie odpowiedzi padną jednak na boiskach. Trzymamy kciuki za dobrą jesień!


WYNIKI

13 lipca, Proch - Broń Radom 0:2

20 lipca, Proch - Granat Skarżysko 1:0

bramka: Joel Tata

24 lipca, Proch - Zamłynie Radom 2:1

bramki: Joel Tata, Kacper Nowocień

3 sierpnia, Proch - Mazovia Mińska Mazowiecki 2:1

bramki: Kamil Denkiewicz, Joel Tata

7 sierpnia, Proch - Powiślak Końskowola 3:1

bramki: Joel Tata, Tomasz Bartosiak, Emil Kapusta

 

Bilans: 4 zwycięstwa - 0 remisów - 1 porażka, bramki 8:5

 

Strzelcy: 4 Joel Tata, 1 Nowocień, 1 Denkiewicz, 1 Bartosiak, 1 Kapusta

Asysty: 2 Siwahla, 1 Wnuk, 1 Nowocień, 1 Łukaszuk, 1 Stefański, 1 Szczepański, 1 Kisiel

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.