Olimpia Warszawa 1:0 (1:0) Proch Pionki
25 czerwca Godzina 18:00

Podał Wnuk, strzelił Tata i Proch ma lidera! Wygrana rzutem na taśmę

Data publikacji: 24-03-2019r. Godz. 23:26

W rozegranym w niedzielę meczu 17. kolejki Ligi Okręgowej piłkarze Prochu Pionki wygrali 1:0 (0:0) na wyjeździe z Centrum Radom. Gola na wagę zwycięstwa i awansu na pozycję lidera strzelił w doliczonym czasie gry Joel Tata. Brawo drużyna!

Mecz z Centrum miał dwa oblicza. Pierwsza połowa bardzo słaba w wykonaniu Prochu, przy dominacji rywali, chociaż bez groźniejszych okazji strzeleckich. Dość powiedzieć, że do przerwy piłkarze trenera Rogali oddali zaledwie jeden i to mocno niecelny strzał na bramkę strzeżoną przez Macieja Koleckiego. Ostra reprymenda w szatni pomogła, bo po zmianie stron "biało-zieloni" zagrali z większą determinacją i wreszcie zaczęli stwarzać okazje strzeleckie. "Centralni" tracili siły i marzyli o tym, żeby zejść z boiska z remisem. Nie doczekali się...

Mateusz Midziołek w starciu o piłkę z Kacprem Nowocieniem i Albertem Pietralskim.

Jedyne czego było dużo w pierwszej połowie, to walki i fauli z obu stron (łącznie 20). Centrum tylko raz strzeliło celnie na bramkę Prochu, ale Majos spokojnie sobie poradził z tym uderzeniem. Licznie zgromadzeni kibice mogli trochę się wynudzić, bo o ile obu ekipom nie można było odmówić chęci i zaangażowania, to jakości piłkarskiej, szczególnie w ofensywie, było bardzo mało.

Po tym strzale Daniela Barzyńskiego super interwencją popisał się Maciej Kolecki.

Druga część meczu zaczęła się od świetnej okazji strzeleckiej Daniela Barzyńskiego w 49. minucie. Strzał pomocnika Prochu dobrze do boku odbił Kolecki. Siedem minut później gorąco zrobiło się przy linii bocznej. Rywale domagali się drugiej żółtej i czerwonej kartki dla Emila Kapusty. Sędzia Piotr Prokop oszczędził obrońcę "biało-zielonych", chociaż podobną taryfę ulgową zastosował potem dla napastnika miejscowych Przemysława Zakrzewskiego, który mocno pracował cały mecz na kartkę.

"Centralni" w drugiej połowie oddali tylko jeden i to niecelny strzał na bramkę Majosa. Najbliżej gola byli w 68. minucie, kiedy za wejście nakładką Zielińskiego sędzia podyktował rzut wolny pośredni z pola karnego. Uderzenie Dubiny zostało zblokowane.

W 75. minucie minimalnie niecelnie z rzutu wolnego uderzał Kacper Wnuk.

Ostatni kwadrans należał już zdecydowanie do Prochu. Grę do przodu rozruszał Kameruńczyk Joel, który wszedł w miejsce Barzyńskiego. To był kluczowy moment meczu. W 75. minucie minimalnie z rzutu wolnego z linii pola karnego spudłował Wnuk. Na minutę przed końcem strzał Joela obronił Kolecki, a dobitka będącego w idealnej sytuacji Eryka Machnio trafiła w jednego z piłkarzy rywala. Kiedy kilkadziesiąt sekund później Kacper Wnuk zmarnował kolejną stuprocentową sytuację wydawało się, że Proch w niedzielę gola nie strzeli. "Biało-zieloni" walczyli i wierzyli do końca. Gol Joela w doliczonym czasie gry pozwolił po raz pierwszy w tym sezonie zasiąść w fotelu lidera. Oby tak do końca!

Bohaterem niedzielnego meczu został Kameruńczyk Joel Tata.

JAK PADŁA BRAMKA?

0:1 Joel Tata 90+4 minuta (ligowy gol numer 11) - z prawej strony pola karnego faulowany był Nowocień. Do rzutu wolnego podszedł Kacper Wnuk. Dał ostrą piłkę na bramkarza. Kolecki krótko i źle wypiąstkował i trafił w jednego ze swoich obrońców. Do odbitej piłki najszybciej dopadł z Joel Tata i praktycznie z linii bramkowej wpakował ją do siatki.

Centrum: 81. Kolecki - 7. Grylak (kpt), 16. Wiatrak, 2. Dubina, 15. Pacyna - 11. Jedynak, 8. Blank, 6. Tworek, 13. Kasprzyk - 10. Midziołek - 17. Zakrzewski (76', 21. Tworzewski).

rezerwowi: 27. Włodarczyk, 23. Piskorz, 4. Wąsik, 5. Paliwoda, 20. Dębiec, 19. Gutkowski.

Proch: 77. Majos - 5. Kapusta, 14. Zieliński, 19. Kowalkowski, 4. Pietralski - 7. Barzyński (63', 20. Joel), 10. Kisiel, 3. Jaroszek (71', 17. Sobieraj), 11. Nowocień - 13. Wnuk, 9. Szczepański (kpt) (79', 18. Machnio).

rezerwowi: 1. Maik, 6. S.Pryciak, 8. A.Pryciak, 16. Trzos.

sędzia: Piotr Prokop (Lipsko)

żółte kartki: Dubina, Tworek, Zakrzewski - Kapusta, Jaroszek, Kisiel

widzów: około 300