Dziś mamy 28 marca 2020 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

START RUNDY WIOSENNEJ ZAWIESZONY DO 26 KWIETNIA!

Ostatni mecz

Chojniak Wieniawa 1:3 (0:2) Proch Pionki
5 marca Godzina 19:00

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

Piłkarze Prochu Pionki już trenują. Na pierwszych zajęciach było 18 zawodników i...nowy trener

Data publikacji: 14-01-2020r. Godz. 22:09

We wtorek 14 stycznia piłkarze Prochu Pionki rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Pierwsze zajęcia po zimowej przerwie, na których zjawiło się 18 zawodników, potrwały nieco ponad godzinę. Wszystkiemu przyglądał się nowy trener, którym od kilku dni jest doskonale znany w regionie radomskim Bolesław Strzemiński.

Piłkarze Prochu Pionki już trenują. Na pierwszych zajęciach było 18 zawodników i...nowy trener

Pierwsze zajęcia po zimowej przerwie to był nieco ponad godzinny lekki, wprowadzający trening tlenowy. Piłkarze Prochu mieli do pokonania określoną liczbę okrążeń wokół boiska z przerwami na odpoczynek i zmierzenie tętna. Od mocnego uderzenia zaczął Patryk Kędra, który prowadził cały peleton. Piłkę przy nodze zawodnicy Prochu poczują już w środę na kolejnym treningu, który odbędzie się na orliku przy ulicy Leśnej.

 

W treningu inaugurującym zimowe przygotowania wzięło udział 18 zawodników. Nową postacią był Patryk Wójcik ze Zwolenianki Zwoleń, który jesienią grał w III-ligowej Broni Radom. W minionej rundzie 21-letni pomocnik pięć razy pojawiał się na boisku i zaliczył 148 minut. Trener Bolesław Strzemiński w swoim notesie ma kilka nazwisk i w kolejnych dniach można spodziewać się testowanych zawodników.

 

Z obecnej kadry zabrakło Tomasza Bartosiaka, Michała Łukaszuka i Meksa Siwahli. Ten ostatni jeszcze w tym tygodniu powinien wznowić treningi. Bartosiak chce spróbować swoich sił w III lidze. W rundzie wiosennej w Prochu nie zagrają też raczej Kacper Nowocień i Sebastian Ząbkowski. Obaj zdecydowali się na zmianę otoczenia. Na brak ofert nie powinni narzekać, bo wśród zainteresowanych nimi już dzisiaj klubów są m.in. Zamłynie Radom, Mazowsze Grójec czy LKS Promna.

 

Od przyszłego tygodnia zajęcia mają odbywać się w poniedziałki, wtorki i czwartki. Oprócz ćwiczeń na boisku dojdą treningi w hali sportowej. Do dyspozycji będzie też odnowa biologiczna.

 

W trakcie dwumiesięcznego okresu przygotowawczego "biało-zieloni" rozegrają siedem meczów kontrolnych. Po raz pierwszy na pełnowymiarowe boisko wyjdą 25 stycznia, kiedy zmierzą się z Radomiakiem II Radom. Potem sprawdzą swoją formę kolejno z: Zamłyniem Radom (1.02), Powiślakiem Końskowola (8.02), Bronią Radom (15.02), Mazovią Mińsk Mazowiecki (22.02), Wisłą Puławy (29.02) i Neptunem Końskie (7.03).

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.