Michał Drab - 15

Proch-Plon Garbatka

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Piękny gol Kisiela napoczął Skaryszewiankę. Pewne trzy punkty Prochu w Skaryszewie

Data publikacji: 08-04-2018r. Godz. 17:43

Drugi mecz rundy wiosennej i druga wygrana 2:0. W niedzielę w 21. kolejce Ligi Okręgowej piłkarze Prochu Pionki pewnie pokonali na wyjeździe Skaryszewiankę Skaryszew. Piękną bramkę otwierającą wynik zdobył Erwin Kisiel. Drugiego gola dołożył kapitan - Mateusz Szczepański. "Biało-zieloni" odrobili część strat do KS Warka i Mazowsza Grójec, którzy zgodnie remisowali w tej kolejce. Wojna będzie trwać do ostatniej serii gier!

Do Skaryszewa Proch pojechał bez kontuzjowanych Joela Nsah i Michała Majosa. O ile kameruński napastnik powinien od poniedziałku wrócić do treningów, to w przypadku podstawowego bramkarza "biało-zielonych" wciąż nie ma ostatecznej diagnozy. Wstępnie mówi się o zerwaniu więzadeł w lewym kolanie i pękniętej kostce, ale to jest wersja skrajnie pesymistyczna.

Trener Sztobryn miał jednak z kogo wybierać skład, bo reszta zawodników była chętna i aż paliła się do gry. W porównaniu do pierwszego spotkania z Legionem w wyjściowej jedenastce zaszła jedna zmiana. W miejsce Marcina Cierzucha pojawił się Bartek Kozicki.

Sporo pojedynków na prawej stronie boiska stoczyli Kamil Woźniak ze Skaryszewianki i Adrian Pryciak (z prawej).

Spotkanie bardzo pechowo zaczęło się dla gospodarzy. Już w 8. minucie z boiska musiał zejść środkowy obrońca Daniel Prokopczyk, któremu odnowił się uraz. Kilkadziesiąt sekund później Proch wyszedł na prowadzenie. Erwin Kisiel znalazł trochę miejsca przed polem karnym i odpalił petardę tuż przy prawym słupku. Nie minął kwadrans a kolejny zawodnik Skaryszewianki zszedł z kontuzją. Tym razem grający na boku obrony Jarosław Zawadzki. 120 sekund po tej zmianie piłkarze trenera Sztobryna dołożyli drugą bramkę i gra się zdecydowanie uspokoiła.

Pierwsze 45 minut w wykonaniu Prochu było naprawdę niezłe. Dobre okazje do tego, żeby podwyższyć wynik mieli Kozicki i Szczepański. Rywale najbliżej szczęścia byli w 20. minucie, kiedy na "centro-strzał" z rzutu wolnego z lewego sektora boiska zdecydował się Konrad Rojek. Super interwencją przy tej sytuacji popisał się Artur Zawodnik i wybił piłkę na rzut rożny.

Początek rundy wiosennej to dobry czas dla Mateusza Szczepańskiego. Kapitan Prochu zapomniał już chyba o swoich słabszych momentach z jesieni.

Po zmianie stron to Skaryszewianka częściej utrzymywała się przy piłce, ale największe zagrożenie potrafiła stwarzać po rzutach rożnych i dalekich wrzutach z autu. W miarę jak na boisku pojawiali się kolejni zawodnicy rezerwowi, to gra traciła na płynności. Brakowało dokładności i precyzji w ostatnim podaniu.

Piłkarze trenera Mariusza Sztobryna wykonali zadanie. Pewnie sięgnęli po trzy punkty i w kolejnym meczu (już trzynastym w tym sezonie) nie dali sobie strzelić bramki. W przyszłą sobotę (14.04) o godzinie 16:30 mecz w Pionkach ze Zwolenianką Zwoleń.

Artur Zawodnik wskoczył do bramki po kontuzji Michała Majosa i jak na razie radzi sobie naprawdę dobrze. W dwóch meczach rundy wiosennej razem z kolegami z obrony nie dopuścił do straty żadnego gola.

0:1 Erwin Kisiel 9 minuta (ligowy gol numer 9) - mocne uderzenie tuż sprzed pola karnego w prawy róg bramki strzeżonej przez Sebastiana Michałka. Goalkiper gospodarzy nie miał większych szans na skuteczną interwencję.

0:2 Mateusz Szczepański 26 minuta (ligowy gol numer 121) - Mateusz Kołodziej poszedł do końca za akcją i powalczył o piłkę z Arkadiuszem Miecznikowskim. W efekcie ograł rywala, jak trampkarza i próbował dośrodkować w pole karne. Tam futbolówka trafiła do Daniela Barzyńskiego, który zagrał na przedpole, gdzie wbiegający Mateusz Szczepański impetem z trzech metrów wpakował piłkę do siatki.

Skaryszewianka: 33. Michałek (kpt) - 15. Zawadzki (24', 14. Michalak), 3. Miecznikowski, 4. Prokopczyk (8', 19. Deja), 5. Wieczorek - 16. Woźniak, 17. Rojek, 6. Soboń, 11. Orczykowski (83', 2. Barszcz) - 9. Cioch (78', 20. Figura), 10. M.Bednarek (90+3', 8. Podsiadły).

rezerwowi: 12. Czerwiec, 18. Błędowski.

Proch: 1. Zawodnik - 14. Denkiewicz (73', 15. Kapusta), 3. Jaroszek, 2. Tkaczyk, 6. Pryciak (87', 19. Kowalkowski) - 5. Kisiel, 25. Barzyński (46', 11. Sobieraj), 11. Kołodziej (74', 16. Bańcerowski) - 13. Nowocień (83', 8. Nqabeni), 9. Szczepański (kpt) (80', 7. Cierzuch), 10. Kozicki (69', 4. Mucha).

rezerwowi: brak

sędzia: Norbert Chrząstek

żółte kartki: Miecznikowski, M.Bednarek - Jaroszek, Tkaczyk

widzów: około 150

Wyjściowa jedenastka Prochu Pionki na niedzielny mecz w Skaryszewie. W górnym rzędzie, od lewej: Tkaczyk, Kozicki, Kisiel, Zawodnik, Denkiewicz, Szczepański. W dolnym rzędzie, od lewej: Nowocień, Pryciak, Jaroszek, Kołodziej, Barzyński.

Kamil Denkiewicz w starciu z Bartłomiejem Orczykowskim. Po tym zagraniu obrońcy Prochu gospodarze domagali się rzutu karnego.

Z dobrej strony w Skaryszewie pokazał się Kacper Nowocień.