Mazur Karczew 2:0 (1:0) Proch Pionki
16 listopada Godzina 12:00

Optymistyczna pierwsza połowa i słaba druga w sparingu z Bronią Radom

Data publikacji: 13-07-2019r. Godz. 18:10

Po naprawdę niezłej pierwszej połowie i dużo słabszej drugiej, piłkarze Prochu Pionki przegrali 0:2 z III-ligową Bronią Radom w premierowej grze kontrolnej w wakacyjnym okresie przygotowawczym. Mecz odbył się na dobrze przygotowanym boisku GKS Legion w Suskowoli. W zespole trenera Roberta Rogali zagrało pięciu testowanych zawodników. Sobotni sparing był sporym poligonem doświadczalnym, bo w obu drużynach wystąpiło aż 20 nowych piłkarzy!

Za pierwsze 45 minut drużynie Prochu należy się kilka ciepłych słów. Może nie udało się stworzyć pod bramką Broni zbyt wielu dogodnych okazji strzeleckich, ale gra wyglądała naprawdę nieźle. Najbliżej zdobycia bramki był w 31. minucie Kacper Wnuk. Uderzył sprzed pola karnego z trudnej pozycji. Czujny w bramce Broni był testowany bramkarz Złotogórski i przeniósł piłkę na poprzeczką.

Pierwszy mecz po ponad półrocznej przerwie zagrał Adrian Pachlerski i wypadł naprawdę obiecująco.

Cieszy powrót do gry i treningów Adriana Pachlerskiego. Dla wychowanka Prochu był to pierwszy mecz od listopada 2018 roku i po tak długiej przerwie wypadł naprawdę dobrze. Tym bardziej jest to ważne, że Pachlerski jest młodzieżowcem, których w IV lidze na boisku musi przebywać dwóch. Natomiast na środek obrony wrócił Kacper Jaroszek i udowodnił, że to dla niego najlepsze miejsce do gry.

W wyjściowym składzie mecz zaczęło czterech testowanych zawodników. Na środku obrony Bartłomiej Janiszewski (LKS Promna), lewy obrońca Michał Wasilewski, środkowy pomocnik Mateusz Wójcik i napastnik Bartłomiej Książek (wszyscy Energia). Po zmianie stron na boisku pojawił się 28-letni Kamil Juśkiewicz (wiosną w IV-ligowym Kujawiaku Kowal). Nie przekonał jednak do siebie trenera Rogali i kolejnej szansy nie dostanie.

W Broni Radom testowanych było aż 15 piłkarzy. Jednym z nich był Patryk Wójcik, który kilka tygodniu temu wywalczył awans do Ligi Okręgowej ze Zwolenianką. Na zdjęciu w starciu o piłkę z Kacprem Nowocieniem.

Druga połowa już zdecydowanie dla Broni. Przy bramce na 0:1 chyba niepotrzebnie aż na linię pola karnego wyszedł bramkarz Michał Majos i za łatwo dał się oszukać Bartosiakowi. Dziesięć minut później strata, przegrany pojedynek na prawej stronie i w efekcie ewidentny faul Emila Kapusty. Po zmianie stron "biało-zieloni" ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Pawła Młodzińskiego.

Po tym strzale Kacpra Wnuka w 31. minucie było najbliżej bramki dla Prochu.

W przyszłą sobotę (20.07) w Suskowoli mecz kontrolny z IV-ligowym Granatem Skarżysko. Trener Robert Rogala cały czas szuka wzmocnień na rundę jesienną i niewykluczone, że do drużyny dołączą kolejni nowi zawodnicy.

RAPORT MECZOWY

Proch Pionki - Broń Radom 0:2 (0:0)

bramki: Tomasz Bartosiak 47, Kamil Czarnecki 57 z karnego

Proch I połowa: Maik - Pachlerski, Jaroszek, Janiszewski, Wasilewski - Nowocień, Wójcik, Kisiel, Barzyński - Wnuk - Książek.

Proch II połowa: Majos - Kapusta, Kowalkowski, Janiszewski, Wasilewski (60 Warchoł) - A.Pryciak, Wójcik, Trzos, Juśkiewicz - Szczepański - Machnio.

sędziowie: Łukasz Suwała (Pionki, I połowa) i Norbert Chrząstek (Radom, II połowa).