Dziś mamy 25 czerwca 2018 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków KS Proch

Miejska Hala Sportowa przy ul. Sosnowej 3

Piątek 29 czerwca, godz. 17:00 - I termin lub godz. 17:30 - II termin

 

Mecze kontrolne

14.07 - LKS Promna

21.07 - Drogowiec Jedlińsk

28.07 - MKS Ruch Ryki

 

I runda Pucharu Polski ROZPN

niedziela 5 sierpnia, godz. ??

 

1. kolejka Radomskiej Ligi Okręgowej

11/12 sierpnia

Ostatni mecz

Centrum Radom 1:3 (1:2) Proch Pionki
16 czerwca Godzina 15:00

Najlepsi strzelcy KS Proch

LO

Mateusz Szczepański - 15

 

U-17

Jan Krakowiak - 8

 

U-14

Jakub Drab I - 18

 

U-12

Michał Drab - 15

GaleriaNasi sponsorzy

 

 

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Obiecujący początek. W pierwszym sparingu Proch zremisował z Energią Kozienice

Data publikacji: 16-07-2017r. Godz. 12:44

W sobotę piłkarze Prochu Pionki rozegrali pierwszy mecz kontrolny w wakacyjnym okresie przygotowawczym. Drużyna trenera Mariusza Sztobryna pokazała się z naprawdę niezłej strony i zremisowała 1:1 z czwartoligową Energią Kozienice. Gola na wagę remisu strzelił na trzy minuty przed końcem Erwin Kisiel po dobrym dograniu od testowanego zawodnika z Republiki Południowej Afryki. Kolejny sparing w najbliższą środę (19 lipca). Biało-zieloni w Pionkach zmierzą się ze Stalą Poniatowa. Początek meczu o godzinie 18:30.

Obiecujący początek. W pierwszym sparingu Proch zremisował z Energią Kozienice

FOTORELACJA Z MECZU NA OFICJALNYM PROFILU KS PROCH W SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM FACEBOOK. ZAPRASZAM!

 

Piłkarze Prochu Pionki przygotowania do rundy jesiennej w Lidze Okręgowej rozpoczęli we wtorek. Po trzech treningach w sobotę zmierzyli się z IV-ligową Energią Kozienice. Trener Mariusz Sztobryn w wakacje zaplanował w sumie pięć gier kontrolnych.

 

MEKS ZA ETO'O

W sparingu z Energią Kozienice pokazało się aż 20 zawodników. Testowani byli bramkarz Maciej Mazurek z Energii Kozienice, skrzydłowy Igor Mucha z Królewskich Jedlnia, napastnik z Ligi Okręgowej oraz kolejny czarnoskóry piłkarz z Republiki Południowej Afryki. Właśnie ten ostatni zrobił największe wrażenie. Do tego stopnia, że jeszcze w trakcie trwania spotkania piłkarze Energii namawiali go do przejścia do Kozienic, a gdy schodził z boiska blisko 100-osobowa widownia doceniła jego grę brawami. Na razie nie możemy jeszcze zdradzić jego nazwiska, ale "Meks" - bo taki przydomek właśnie nosi - na pewno będzie dużym wzmocnieniem i już poczynione zostały pierwsze kroki, żeby jesienią zagrał na Sportowej 1. Konieczne będzie załatwienie międzynarodowego certyfikatu ITC, co może potrwać 30 dni. Zgodnie z przepisami w Lidze Okręgowej na boisku może jednocześnie przebywać tylko jeden piłkarz spoza UE, a to oznacza, że Andile "Eto'o" Nqabeni zostanie najprawdopodobniej wypożyczony do innego klubu.

 

Jesienią w Prochu na pewno nie zagrają: Daniel Sekuła (wyjazd za granicę), Damian Śwital (przerwał treningi) i raczej Bartosz Kozicki (nie wznowił treningów, koniec wypożyczenia). Nowego klubu szuka Paweł Gromski i w sobotę testował się w Jodle Jedlnia-Letnisko. Propozycje, odpowiednio z Drogowca Jedlińsk i Zamłynia Radom, mają Michał Majos oraz Oskar Bawor. Sprawa ich przyszłości w Prochu powinna się wyjaśnić w ciągu kilku najbliższych dni.

 

 

Kolejną szansę, żeby na dłużej zadomowić się w drużynie seniorów dostał 17-letni wychowanek Prochu, Adrian Mazur.

 

Kilku piłkarzom skończyły się wypożyczenia, ale ich dotychczasowe kluby są zainteresowane przedłużeniem umów. Mowa tutaj o Piotrze Żaku i Sebastianie Markowskim w Gryfie Policzna, Michale Rolniku w Legionie Suskowola i Kacprze Dąbrowskim w Królewskich Jedlnia. Do Gryfu trafi też najprawdopodobniej Wojciech Jędra, który po rundzie jesiennej 2016 przerwał treningi. W każdym z tych przypadków do dogadania pozostają jedynie sprawy finansowe.

 

KOLEJNY SPARING W ŚRODĘ

W środę o godzinie 18:30 "biało-zieloni" zagrają w Pionkach ze Stalą Poniatowa. Niewykluczone, że na tym sparingu pojawią się kolejni testowani zawodnicy.

 

- Cały czas szukamy i rozmawiam z dwoma-trzema piłkarzami. Nie ukrywam, że chcemy delikatnie przebudować skład - przyznaje trener Mariusz Sztobryn.

 

Jeżeli chodzi natomiast o sam przebieg sobotniego spotkania to było kilka naprawdę fajnych momentów. Szkoda, że mecz trochę popsuł rzut karny dla Energii gwizdnięty kompletnie z kapelusza. Jeszcze w pierwszej połowie po indywidualnej akcji mógł wyrównać testowany skrzydłowy z RPA, ale i tak zapisał się w notatkach, bo w końcówce po dobrej akcji prawą stroną idealnie zagrał do Erwina Kisiela, który strzelił wyrównującego gola.

 

- Jestem zadowolony z poziomu gry, bo widać, że wykonaliśmy kolejny skok jakościowy. Jeden z testowanych zawodników wypadł naprawdę dobrze i mam nadzieję, że do nas dołączy. Wyglądało to naprawdę optymistycznie, bo długimi fragmentami nie było widać różnicy poziomów - ocenia trener Prochu.

 

 

Spośród testowanych zawodników zdecydowanie najkorzystniej zaprezentował się czarnoskóry skrzydłowy z Republiki Południowej Afryki, który praktycznie jest już piłkarzem Prochu.

 

TESTOWANIE W ENERGII

Wielkie testowanie również w Kozienicach. Z nowych twarzy pokazali się: Mateusz Wójcik i Jakub Miałkowski z Orła Wierzbica, Igor Piskorz z Radomiaka Radom (ostatnio w Oskarze Przysucha), Michał Wasilewski z LKS Promna oraz trójka młodych piłkarzy z SMS Kraków: Mateusz Gorgoń, Mikołaj Czwartosz i Krzysztof Wydra.

 

Proch Pionki - Energia Kozienice 1:1 (0:1).

bramki: Erwin Kisiel 87 (asysta "Meks") - Eugeniusz Kołodziejczyk 19 z rzutu karnego (faul Kapusty na Ciupińskim).

 

Proch I połowa: Majos (35 Zawodnik) - Mucha, Denkiewicz, Jaroszek, Kapusta, Kisiel - Kołodziej - testowany1, Bawor, Nqabeni - testowany2.

Proch II połowa: Zawodnik (65 Mazurek) - Denkiewicz, Kowalkowski, Jaroszek (75 testowany1), Czerski - Sobieraj, testowany1 (70 Kisiel) - Borzęcki, Nqabeni (70 Mazur), Cierzuch - Szczepański.

Energia: Piaseczny - Piskorz, Szary, Wójcik, Wasilewski, Miałkowski, Kalinka, Michalski, Kołodziejczyk, Ciupiński, Gorgoń oraz Czwartosz, Czerwiński, Majewski, Zawadzki, Pryciak, Wydra.

 

sędzia: Maciej Pietrzyk.

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.