Dziś mamy 12 kwietnia 2021 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

18. kolejka IV ligi grupa 1

sobota 17.04, godz. 17:00

Proch Pionki - Oskar Przysucha

Ostatni mecz

Mazowsze Grójec 1:0 (1:0) Proch Pionki
10 kwietnia Godzina 13:00

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

 

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

Mocne granie z Powiślakiem. W bramce zadebiutował 15-latek

Data publikacji: 04-03-2021r. Godz. 17:31

Kolejny wartościowy mecz kontrolny z wymagającym rywalem rozegrali w środowy wieczór piłkarze Prochu Pionki. "Biało-zieloni" na boisku w Puławach przegrali 1:2 (1:0) z Powiślakiem Końskowola, wiceliderem czwartej ligi lubelskiej. Przeciwnikiem w najbliższym sparingu mają być Królewscy Jedlnia, a mecz zaplanowany jest przy światłach na bocznym boisku w Pionkach.

Mocne granie z Powiślakiem. W bramce zadebiutował 15-latek

Jedyną bramkę zdobył w 25. minucie lewy obrońca Kamil Denkiewicz, który odważnie podłączył się do akcji ofensywnej. Piłkę ładnie piętką zgrał mu Przemysław Gołdyń, testowany zawodnik Hetmana Gołąb.

 

Spotkanie toczyło się w niezłym tempie, nikt nie odstawiał nogi i czuć już było namiastkę zmagań o ligowe punkty. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji. Grano dwa razy 50 minut.

 

Dla Prochu był to już szósty tej zimy mecz kontrolny i czwarty zakończony porażką. Nie ma jednak powodów do niepokoju, bo trener Kłusek cały czas rotuje składem i szuka optymalnych rozwiązań. W środę na prawej obronie sprawdzany był Mateusz Szczepański, a przez ostatnie 20 minut bramki bronił zaledwie 15-letni Oliwier Wałęka z drużyny trampkarzy U-15. Może dlatego "biało-zielonym" trudno zagrać dwie równe połowy i brakuje ciągłości w grze. Jedyne co może martwić po środowym meczu, to niewielka liczba dobrych okazji strzeleckich i celnych uderzeń na bramkę rywala.

 

 

W przerwie meczu trener Ryszard Kłusek miał do przekazania swoim zawodnikom kilka cennych uwag.

 

Do startu ligi pozostał jeszcze miesiąc. Przez ten czas piłkarze Prochu mają rozegrać przynajmniej cztery mecze kontrolne. Najbliższy z Królewskimi Jedlnia na bocznym boisku w Pionkach, po raz pierwszy przy sztucznym oświetleniu. Termin wstępnie został ustalony na wtorek godz. 18:00. Potem jeszcze m.in. sparingi z Wisłą Sandomierz, Józefovią Józefów czy Zamłyniem Radom.

 

W kadrze pozostały już tylko pojedyncze znaki zapytania. Chociaż nie wykluczone są ruchy kadrowe "last minute".


Powiślak Końskowola - Proch Pionki 2:1 (0:1), Kamil Denkiewicz 25.

Proch I połowa: Pajączek - Szczepański, Jaroszek, Jaworski, Denkiewicz - Gołdyń, Janiszewski, M.Kozakiewicz, Leśnowolski - Więcek - Joel.

Proch II połowa: Pajączek (80 Wałęka) - Szczepański (77 Drab), Jaroszek, Jaworski (70 Denkiewicz), Kapusta - Orczykowski, S.Kozakiewicz, Janiszewski (76 M.Kozakiewicz), Cioch - Wnuk - Skałbania.

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.