KS Cisowianka Drzewce 1:2 (0:2) Proch Pionki
20 listopada Godzina 19:00

Młodzież Pogoni dostała lekcję futbolu. Skuteczny Proch przywiózł z Siedlec trzy punkty

Data publikacji: 19-10-2020r. Godz. 18:17

Trzecie zwycięstwo w rundzie jesiennej zanotowali piłkarze Prochu Pionki. W niedzielne południe pewnie pokonali 4:1 (2:0) w Siedlcach rezerwy II-ligowej Pogoni. Bramki strzelali Orczykowski, Jaroszek, Wnuk i Jaworski. W sobotę "biało-zieloni" grają na własnym boisku z beniaminkiem, Tygrysem Huta Mińska.

W kadrze meczowej na wyjazd do Siedlec nie znaleźli się chorzy Tworek i Cherkashyn. Po pauzie za kartki wrócił Janiszewski. Po raz pierwszy od trzech spotkań w wyjściowym składzie znalazł się Emil Kapusta. Gospodarze wystawili bardzo młody skład. Czterech 17-latków, rok od nich starszy Nojszewski, a w sumie w podstawowej jedenastce dziesięciu młodzieżowców. Jedynym starszym zawodnikiem był grający w środku pola 36-letni Przemysław Rodak. Natomiast jeżeli chodzi o piłkarzy, którzy jesienią zaliczyli "minuty" w II-ligowej Pogoni, to były cztery takie nazwiska. Z czego najwięcej, bo 473 minuty rozegrał 21-letni Piotr Pierzchała, środkowy obrońca pozyskany z Korony Kielce (5 meczów w Ekstraklasie). A wszystkiemu zza linii bocznej przyglądał się dyrektor sportowy Pogoni Siedlce, zgłoszony ostatnio do rozgrywek II ligi, Marcin Burkhardt. Były reprezentant Polski grywał ostatnio w rezerwach, ale w sobotnim meczu pierwszej drużyny wszedł na boisko na ostatni kwadrans i doznał kontuzji.

Sporo pojedynków w środku pola stoczyli doświadczony Przemysław Rodak (na pierwszym planie) i Bartłomiej Janiszewski.

Senna i długa podróż albo niezbyt piłkarska godzina rozpoczęcia meczu sprawiły, że początek był zdecydowanie dla miejscowych. Chociaż bez konkretnych akcentów ofensywnych. Grę "biało-zielonych" w przodzie rozruszał Meks Siwahla. Olbrzymie problemy z zatrzymaniem go miał 19-letni kapitan gospodarzy Maciej Litwiński i w efekcie już w przerwie meczu opuścił boisko. Piłkarze Prochu do przerwy byli bezlitośnie skuteczni. Dwa celne strzały i dwie bramki. Z drugiej strony rywale przez 90 minut oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę Norberta Wnukowskiego.

Meks Siwahla w pierwszej połowie kilka razy boleśnie ograł kapitana rywali, Macieja Litwińskiego.

Po zmianie stron Pogoń II próbowała złapać kontakt, ale nadal bez realnych szans bramkowych. Miejscowi sami sobie podłożyli nogę, gdy w 69. minucie środkowy obrońca Dawid Ardej wyciął tuż przed polem karnym szarżującego Bartka Orczykowskiego i z drugą żółtą, a za chwilę czerwoną kartką musiał zejść z boiska.

Jedynym minusem niedzielnej wyprawy do Siedlec była żółta kartka dla Mateusza Szczepańskiego. To już czwarta kara indywidualna kapitana Prochu w tej rundzie, a to oznacza, że zabraknie go w najbliższym meczu z Tygrysem Huta Mińska.

Mateusz Szczepański w pierwszej połowie dostał żółtą kartkę i nie będzie mógł zagrać w kolejnym meczu z Tygrysem Huta Mińska.

0:1 Bartłomiej Orczykowski 19 minuta (ligowy gol numer 3) - Siwahla na lewym skrzydle wkręcił w ziemię kapitana gospodarzy Litwińskiego i spod linii końcowej zagrał po ziemi wzdłuż bramki, gdzie najszybciej do piłki dopadł Orczykowski.

0:2 Kacper Jaroszek 43 minuta z rzutu karnego (ligowy gol numer 5) - wymiana podań między Siwahlą i Skałbanią zakończona faulem na tym drugim.

0:3 Kacper Wnuk 74 minuta (ligowy gol numer 20) - daleki wykop Norberta Wnukowskiego. Bramkarz miejscowych Albert Posiadała a'la Manuel Neuer główkował na linii pola karnego, żeby uratować sytuację przed szarżującym Skałbanią. Piłka spadła na trzydziesty metr pod nogi Wnuka, a temu pozostało kopnąć do pustej bramki.

0:4 Mateusz Jaworski 82 minuta (ligowy gol numer 1) - rzut wolny z lewej strony i dobra piłka od Wnuka na długi słupek do zamykającego akcję Jaworskiego, który strzałem głową podwyższył na 4:0.

1:4 Dawid Nojszewski 84 minuta - z lewej strony dośrodkowanie dał skrzydłowy Cezary Bujalski. Akcję strzałem głową z kilku metrów wykończył 18-letni Nojszewski.

Pogoń II: 1. Posiadała - 8. Misiak, 55. Pierzchała, 16. Ardej, 14. Litwiński (kpt) (46', 27. I.Łęczycki) - 11. K.Wszoła, 17. Rodak, 23. Nojszewski, 20. Kostyk, 19. Bujalski - 9. Barciak (68', 70. M.Wszoła).

rezerwowi: 12. Wasilczyk, 13. Jopek, 34. Gawinkowski, 67. Grzebieliszewski, 77. Płudowski.

Proch: 77. Wnukowski - 9. Szczepański (kpt), 3. Jaroszek, 8. Jaworski, 5. Kapusta - 19. Kozakiewicz, 4. Janiszewski - 15. Siwahla (86', 13. Pisarski), 10. Wnuk (83', 7. Rak), 17. Orczykowski (76', 16. Leśnowolski) - 20. Skałbania (86', 14. Broński).

rezerwowy: 12. Zolech.

sędzia: Piotr Marcinkowski (KS Warszawa)

żółte kartki: Ardej - Kapusta, Szczepański, Janiszewski

czerwona kartka: Dawid Ardej (Pogoń II) w 69. minucie - konsekwencja dwóch żółtych

Kacper Wnuk zakończył sobotni mecz z bramką i asystą na koncie.