Oleszkiewicz - 28

Partnerzy medialni

Majos postawił tamę na Pilicy. Remis z faworytem na koniec czwartej ligi

Data publikacji: 18-06-2017r. Godz. 20:38

Fajny mecz i sześć bramek zobaczyli w sobotę na pożegnanie z czwartą ligą kibice w Pionkach. "Biało-zieloni" przegrywali do przerwy 0:2 z Pilicą Białobrzegi. Jeszcze na minutę przed końcem prowadzili 3:2, a ostatecznie skończyło się remisem 3:3. Kapitalny występ zaliczył bramkarz Michał Majos. Dwoma golami bardzo dobrą rundę podsumował Kamil Denkiewicz. Pierwszą bramkę dla Prochu strzelił czarnoskóry Andile Nqabeni. Erwin Kisiel rozegrał ligowy mecz numer 100! Jednym słowem w sobotę na Sportowej 1 trochę się działo.

FOTORELACJA Z MECZU NA OFICJALNYM FANPEJDŻU KS PROCH W SERWISIE SPOŁECZNOŚCIOWYM FACEBOOK. ZAPRASZAMY!

To było naprawdę dobre 90 minut na Sportowej 1 i nikt by nie pomyślał, że to mecz ostatniej 38. kolejki, kiedy piłkarze po długim i wyczerpującym sezonie myślami mogliby już być na wakacjach. Pilica Białobrzegi przyjechała do Pionek po punkty, po premie i walczyła z olbrzymią pasją i zaangażowaniem. Piłkarze trenera Artura Kupca chyba zrobili wszystko, co w ich mocy, żeby w sobotę w Pionkach zgarnąć pełną pulą. Dlatego remis z faworytem musi cieszyć.

Przed meczem Erwin Kisiel otrzymał podziękowania i symboliczne pamiątki za 100 ligowych meczów dla Prochu.

Bohaterem "biało-zielonych" był Michał Majos. Kiedyś o Andrzeju Woźniaku po meczu Francja - Polska 1:1 mówiło się "Książę Paryża". O bramkarzu Prochu po sobotnim meczu z Pilicą można śmiało napisać "Król Pionek". Kilka interwencji z drugiej połowy po strzałach z pola karnego Paterka, Kornackiego czy Jaworskiego to było coś niesamowitego. Najlepiej będzie można to zobaczyć w materiale wideo, który wkrótce pojawi się w serwisie.

Nie tylko Majos miał swoją "truskawkę na torcie" na koniec sezonu. Również Kamil Denkiewicz dwoma bramkami podsumował bardzo udaną rundę.

Świetny występ w bramce Prochu zanotował w sobotę Michał Majos, który pod nieobecność Mateusza Szczepańskiego założył kapitańską opaskę.

Szkoda, że kilku minut zabrakło do pełni szczęścia. Remis oczywiście trzeba przyjąć z satysfakcją, ale jest minimalna nutka goryczy, że nie udało się zepchnąć na ostatnie miejsce w tabeli KS Raszyn. Żegnamy się z czwartą ligą, ale robimy to w całkiem fajnym stylu. Cztery punkty i sześć zdobytych bramek w ostatnich dwóch meczach pokazało, że ta drużyna miała potencjał. Czy mogło być lepiej? O tym już wkrótce w podsumowaniu sezonu 2016/2017.

W powietrznym starciu o piłkę Mariusz Borzęcki i Piotr Kornacki.

0:1 Piotr Skałbania 39 minuta - dośrodkowanie z prawej strony dał kapitan Michał Janowski, po którym Skałbania lekko strącił piłkę głową.

0:2 Zbigniew Obłuski 42 minuta - Kornacki wyłożył piłkę na szesnasty metr. Idealny strzał Obłuskiego sprzed pola karnego, po którym piłka uderzona z dużą siłą zatrzymała się tuż przy słupku.

1:2 Kamil Denkiewicz 48 minuta (ligowy gol numer 2) - Michał Czerski dobrze wypatrzył na lewej stronie Denkiewicza, który znalazł się sam przed bramkarzem Adrianem Buklisem i między jego nogami skierował futbolówkę do siatki.

2:2 Kamil Denkiewicz 64 minuta (ligowy gol numer 3) - rzut wolny bity spod linii autowej na wysokości 25 metra. Mocno kopniętą piłkę próbował piąstkować bramkarz Pilicy, ale zrobił to w taki sposób, że futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

3:2 Andile Nqabeni 78 minuta (ligowy gol numer 1) - super podanie na wolne pole dał Michał Czerski. Nqabeni kiwnął bramkarza i zamiast od razu strzelać do pustej bramki, kiwnął jeszcze raz, poszukał swojej lepszej nogi i uderzył po długim rogu, a sekundę potem już tańczył swój afrykański taniec przy chorągiewce.

3:3 Kamil Hernik 89 minuta - uderzenie sprzed pola karnego. Piłka pechowo trafiła w Kowalkowskiego i po rykoszecie wylądowała niemal w okienku bramki bronionej przez Michała Majosa.

Radość Kamila Denkiewicza po drugiej bramce dla Prochu.

Proch: 77. Majos (kpt) - 15. Kapusta, 19. Kowalkowski, 14. Denkiewicz (82', 7. Cierzuch) - 6. Borzęcki, 13. Sałek, 5. Kisiel (46', 10. Kozicki), 8. Bawor, 20. Śwital (46', 2. P.Gromski) - 3. Nqabeni - 18. Czerski.

rezerwowi: 21. Zawodnik.

Pilica: 12. Buklis - 7. Janowski (kpt), 8. Jaworski, 11. Białecki (55', 3. Kacperkiewicz (81', 16. Sadzik), 4. Kornacki - 13. Rawski, 9. Hernik, 5. Puton, 6. Paterek, 10. Skałbania (68', 2. Stanisławski) - 15. Obłuski.

rezerwowi: 1. Przyrowski.

sędzia: Szymon Kmita (WS Warszawa).

żółte kartki: Kapusta, Sałek, Nqabeni - Hernik, Skałbania.

widzów: około 120.

Andile Nqabeni mógł wreszcie pokazać swój afrykański taniec przy chorągiewce. Czarnoskóry napastnik z RPA zdobył swoją pierwszą ligową bramkę dla Prochu.

W pogoni za piłką najlepszy strzelec Pilicy Zbigniew Obłuski i jeden z najlepszych piłkarzy Prochu wiosną, Kamil Denkiewicz.