Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Liczby, ciekawostki, statystyki - podsumowanie sezonu 2017/2018 (część 1)

Data publikacji: 01-07-2018r. Godz. 19:09

W ilu meczach czyste konto zachowali bramkarze Michał Majos i Artur Zawodnik? Kto miał największą liczbę asyst? Ilu wychowanków pionkowskich klubów reprezentowało barwy Prochu w sezonie 2017/2018? To oraz wiele więcej w pierwszej części podsumowania występów KS Proch w Lidze Okręgowej sezon 2017/2018.

SEZON 2017/2018 W LICZBACH I CIEKAWOSTKACH

63 - tylu meczów ligowych potrzebował środkowy obrońca Kacper Jaroszek, żeby zdobyć swoją pierwszą bramkę dla Prochu.

41 - największa liczba fauli w meczu z udziałem Prochu w rundzie wiosennej. Rywalem była wtedy Jodła Jedlnia-Letnisko.

39 - liczba punktów zdobytych przez Proch w rundzie wiosennej. To o 5 więcej niż jesienią.

29 - tyle żółtych kartek zobaczyli wiosną piłkarze Prochu. Czerwone kartki obejrzało dwóch zawodników, Denkiewicz z Warką i Kisiel z Orłem. Najwięcej żółtych kartek (po 4) dostali Nqabeni i Denkiewicz.

25 - największa liczba strzałów oddanych na bramkę rywala przez piłkarzy Prochu w rundzie wiosennej. Wydarzyło się to w wygranym 3:0 meczu z Zawiszą Sienno. Z kolei najczęściej na bramkę Prochu uderzali zawodnicy Centrum Radom, aż 21 razy w kończącym sezon spotkaniu 34. kolejki.

21 - z tylu piłkarzy skorzystał w rundzie wiosennej trener Mariusz Sztobryn. Sześciu spośród nich zadebiutowało w Prochu (Barzyński, Nowocień, Tkaczyk, Nsah, Oko, Pachlerski).

20 - taką serię meczów bez porażki w sezonie 2017/2018 zanotowali piłkarze Prochu. Rekordowy wyczyn z sezonu 15/16 to 29 meczów pod rząd bez przegranej!

18 - tyle punktów zdobyli najlepsi zawodnicy w klasyfikacji kanadyjskiej (bramki+asysty) Daniel Barzyński (12 asyst+6 bramek) i Mateusz Szczepański (15 bramek+3 asysty). Barzyński swój wynik skompletował w trakcie tylko jednej rundy.

18 - w tylu meczach sezonu 2017/2018 piłkarze Prochu nie stracili bramki. To więcej niż połowa. Jesienią ta sztuka udała się Michałowi Majosowi aż jedenaście razy. Wiosną było już nieco gorzej, bo Artur Zawodnik w siedmiu spotkaniach nie wyciągał piłki z siatki.

16 - liczba wychowanków pionkowskich klubów (Proch i UKS Champion), którzy w sezonie 2017/2018 reprezentowali "biało-zielone" barwy.

14 - tyle minut potrzebował Mateusz Szczepański na skompletowanie klasycznego hat-tricka w pierwszej połowie meczu z Mazowszem Grójec wygranego 5:0.

7 - tyle razy przez ostatnich dziewięć lat Mateusz Szczepański był najlepszym strzelcem Prochu. Klasyfikacji strzeleckiej nie otwierał jedynie w sezonach 2013/2014 i 2014/2015, bo wtedy...nie grał w Pionkach.

4 - tylko w tylu meczach sezonu 2017/2018 piłkarze Prochu nie zdobyli żadnej bramki (Legion - wyjazd, Zamłynie - wyjazd, Powiślanka - dom, Mazowsze - wyjazd), w pozostałych 33 strzelali gole. Dodatkowo w każdym spotkaniu rundy wiosennej trafili do siatki rywali przynajmniej jeden raz.