Dziś mamy 03 grudnia 2021 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

PRZERWA ZIMOWA

Ostatni mecz

Proch Pionki 0:0 Polonia Iłża
20 listopada Godzina 13:00

GaleriaNasi sponsorzy

 

 

W sprzedaży szaliki Klubu Sportowego PROCH Pionki wydanie limitowane specjalnie z okazji jubileuszu 95-lecia Klubu. Wersja premium [część elementów wykonana została nitką metaliczną, na wzór pozłacanej]. CENA: 25 złotych. Ilość szalików mocno ograniczona. Kontakt pod numerem tel. 663-236-277.


 

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

Czy Proch odpali na wiosnę? Podsumowanie akcji ZIMA 2021

Data publikacji: 03-04-2021r. Godz. 11:04

Pięć wygranych w dziesięciu meczach, 27 bramek zdobytych i 25 straconych - to statystyczne podsumowanie zimowych gier kontrolnych w wykonaniu piłkarzy Prochu Pionki. Minione dwa miesiące podopieczni trenera Ryszarda Kłuska spędzili bardzo pracowicie. Wydaje się, że kadra na nadchodzącą rundę jest lepsza pod względem sportowym. Jaki będzie efekt końcowy? Odpowiedź na to pytanie przyniosą rozgrywki ligowe, na które wszyscy czekamy. Wkrótce oficjalna prezentacja kadry na rundę wiosenną 2021 oraz podsumowanie zimowych transferów.

Czy Proch odpali na wiosnę? Podsumowanie akcji ZIMA 2021

WYNIKI MECZÓW KONTROLNYCH

  1. Radomiak II Radom 1:7, Leśnowolski
  2. KS Cisowianka Drzewce 2:1, Siwahla, Orczykowski
  3. Granit Bychawa 2:3, Joel Tata, Leśnowolski
  4. MKS Ruch Ryki 4:2, Joel Tata, Cioch, Kapusta, Siwahla
  5. Broń Radom 1:3, Joel Tata
  6. Powiślak Końskowola 1:2, Denkiewicz
  7. Królewscy Jedlnia 2:1, Jaroszek z karnego, Janiszewski
  8. Józefovia Józefów 1:1, Jaworski
  9. Zwolenianka Zwoleń 10:3, Jaroszek z karnego, 2 Szczepański, Skałbania, Siwahla, 2 Joel Tata, Więcek, Orczykowski, Siwiec
  10. Centrum Radom 3:2, Jaroszek z karnego, Janiszewski, Orczykowski

BILANS: 5 zwycięstw - 1 remis - 4 porażki, bramki 27:25

Średnia bramek: strzelonych - 2,7/straconych - 2,5

 

Strzelcy

5 - Joel Tata

3 - Siwahla, Orczykowski, Jaroszek

2 - Leśnowolski, Janiszewski, Szczepański

1 - Siwiec, Cioch, Kapusta, Denkiewicz, Jaworski, Skałbania, Więcek

 

Asysty

4 - Siwahla

3 - Wnuk

2 - Joel Tata

1 - Siwiec, Gołdyń, Skałbania, Denkiewicz

 

Punktacja kanadyjska

7 - Siwahla, Joel Tata


Oceniając mecze kontrolne tylko pod kątem statystyk można mieć poczucie lekkiego niedosytu. W każdym z dziesięciu spotkań Proch tracił przynajmniej jedną bramkę. Z drugiej strony zawsze udało się też coś strzelić, ale gdyby nie dziesięć goli ze Zwolenianką, to bilans bramkowy wyszedłby na minus.

 

Najważniejsze, że minione dwa miesiące przygotowań mogły zostać przeprowadzone bez większych przeszkód. Chociaż ze względu na lockdown "biało-zieloni" zaczęli trenować dwa tygodnie później i niemal z marszu przystąpili do sparingu z rezerwami Radomiaka, co skończyło się bolesną porażką. Szkoda, że nie doszły do skutku wartościowe sparingi z Drogowcem Jedlińsk, Zamłyniem Radom i szczególnie Wisłą Sandomierz. Ani jednego meczu nie udało się zagrać na głównej płycie w Pionkach. Tylko dwa sparingi zostały rozegrane na naturalnej nawierzchni, ale na bocznym boisku Estadio Sportowa 4 trudno pokazać dobry futbol. No, chyba że amerykański...Olbrzymim pozytywem jest natomiast to, że odkąd zamontowane zostało sztuczne oświetlenie, to przygotowania bez względu na porę dnia mogą być prowadzone na trawiastym boisku.

 

Mimo wszystko trener Kłusek na pewno dostał ciekawy materiał do analizy. Chociaż w przerwie zimowej w kadrze Prochu doszło do sporych przetasowań, to w sparingach grała wąska grupa zawodników, co na pewno sprzyjało zgraniu i wypracowaniu konkretnych schematów.

 

"Biało-zieloni" przegrali cztery mecze kontrolne, ale gdyby nie duże rotacje w składzie, co zawsze wpływało na płynność i jakość gry, to porażek z Powiślakiem i Granitem raczej udałoby się uniknąć. Można się przyczepić do tego, że za mało było dobrego futbolu, akcji skrzydłami czy kreatywnych rozwiązań w ofensywie. Momentami piłkarze Prochu "męczyli się" grając do przodu i z trudem przychodziło im stwarzanie okazji strzeleckich. Bez gola zakończył okres przygotowawczy Kacper Wnuk, a tylko z jedną asystą Piotr Skałbania. A przecież obaj jesienią byli wiodącymi postaciami drużyny. Zimą mieli udział tylko przy 5 bramkach. Dla porównania w rundzie jesiennej postawili swój stempel aż na 16 spośród 21 strzelonych goli. Może wiosną ktoś inny przejmie ciężar rozgrywania i napędzania akcji ofensywnych. Głównie po to do Pionek sprowadzony został Emil Więcek. Ofensywę powinien również rozruszać Kameruńczyk Joel Tata, który po półrocznej nieobecności wrócił do Pionek.

 

Pozytywne jest też to, że wszystko odbyło się bez poważniejszych kontuzji, a większość zawodników miała okazję zagrać niemal we wszystkich meczach kontrolnych.

 

Trener Kłusek zimą wystawiał do gry 25 różnych zawodników. Tylko incydentalne występy zaliczyli bramkarze Jakub Zolech, Wiktor Brożyna i Oliwier Wałęka. Najwięcej minut na boisku spędził Kacper Jaroszek. Właśnie on oraz Bartek Janiszewski i Emil Więcek zaliczyli najwięcej (9) występów w podstawowym składzie. Z kolei dziewięciu piłkarzy zagrało w każdym z zimowych sparingów (Denkiewicz, Jaroszek, Janiszewski, Orczykowski, Wnuk, Leśnowolski, Skałbania, Więcek, Szczepański).

 

Przed startem ligi trener Kłusek ma na pewno kilka trudnych decyzji. Kto zajmie miejsce przeznaczone dla dwóch młodzieżowców? To najważniejsze pytanie, bo pociągnie za sobą kolejne odpowiedzi dotyczące wyjściowej jedenastki.

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.