Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Hat-trick kapitana rzucił Zwoleniankę na kolana. Wiosną Proch ma komplet i goni czołówkę

Data publikacji: 15-04-2018r. Godz. 17:37

Trzy bramki Mateusza Szczepańskiego i jeden (za to pierwszy w oficjalnym meczu) gol Bartosza Kozickiego dały w sobotę zwycięstwo 4:1 nad Zwolenianką Zwoleń. Piłkarze Prochu awansowali na trzecie miejsce w tabeli. W środę zagrają bardzo trudne wyjazdowe spotkanie z Jodłą Jedlnia-Letnisko.

Trener Sztobryn nie kombinował ze składem i postawił na tych samych ludzi, co tydzień wcześniej w Skaryszewie. Pierwsza połowa była szybka, żywa i mogła się podobać. Przede wszystkim padły w niej cztery bramki. W sobotę kurs na wygraną wskazał Mateusz Szczepański. Początek wiosny to dla kapitana Prochu bardzo dobry czas. Z siedmiu do tej pory zdobytych bramek aż cztery były autorstwa Szczepańskiego, a przy dwóch kolejnych miał bezpośredni udział.

Kolejny dobry mecz na środku obrony zagrał Kacper Jaroszek.

Największym zagrożeniem ze strony Zwolenianki były zgodnie z oczekiwaniami stałe fragmenty gry. Sporo problemów sprawiał też lewoskrzydłowy Patryk Wójcik. Szybki i silny fizycznie kapitan zespołu ze Zwolenia stoczył mnóstwo pojedynków ze swoim niedawnym kolegą z zespołu, Adrianem Pryciakiem. Trenerowi Krzysztofowi Oczkowskiemu plan na mecz pokrzyżowała trochę szybka kontuzja doświadczonego Sebastiana Kośmińskiego. Po jego zejściu z boiska średnia wieku wśród piłkarzy gości oscylowała wokół 21-22 lat.

Mateusz Szczepański w rundzie wiosennej strzelił już cztery gole.

W sobotę klasą dla siebie był Daniel Barzyński. Doświadczony pomocnik szybko sprawił, że już chyba mało kto wspomina "Meksa" Siwahlę. Trzy asysty i rzut karny - to efekt 90 minut gry "Barzynki". Szkoda tylko, że sam nie trafił do siatki, a był tego naprawdę blisko w 11. minucie. Zdecydował się na strzał z dystansu. Dominik Kozieł w bramce Zwolenianki przepuścił piłkę pod nogami, a ta pechowo wyleciała na rzut rożny.

Swoją pierwszą ligową bramkę strzelił Bartosz Kozicki i nie mógł tego uczynić w lepszym momencie, bo trafił typowo do szatni. Gdy zaraz na początku drugiej połowy Szczepański podwyższył na 4:1, to dla Zwolenianki mecz w tym momencie się zakończył. Obaj trenerzy myślami byli już chyba przy środowej kolejce i systematycznie zdejmowali z boiska doświadczonych zawodników. Im więcej rezerwowych pojawiało się na placu, tym gra była bardziej szarpana.

Bartosz Kozicki długo kazał czekać na swoje pierwsze ligowe trafienie. Mocno wierzymy, że sobotni gol na dobre odblokuje strzelecko skrzydłowego Prochu.

Proch zanotował dziewiąty z rzędu mecz bez porażki. Po niespodziewanym remisie KS Warka "biało-zieloni" wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli. Do lidera z Grójca tracą cztery punkty, ale rozegrali jeden mecz mniej.

W najbliższą środę na boisku w Kolonce bardzo trudne spotkanie z Jodłą Jedlnia-Letnisko. Początek o godzinie 17:30.

Dużo pojedynków na skrzydle stoczyli Adrian Pryciak i kapitan Zwolenianki, Patryk Wójcik.

1:0 Mateusz Szczepański 18 minuta (ligowa bramka numer 122) - najpierw przechwyt, a potem dobra dwójkowa akcja na lewej stronie duetu Nowocień-Barzyński. Ten drugi wyłożył "ciasteczko" na piąty metr do Szczepańskiego, który nie mógł tego nie trafić.

1:1 Adrian Zdżalik 26 minuta - dośrodkowanie z rzutu wolnego Konrada Królickiego. Piłka wrzucona w pole karne, a tutaj wśród nabiegających zawodników najwięcej szczęścia miał Zdżalik i plecami wepchnął futbolówkę do siatki.

2:1 Mateusz Szczepański 37 minuta (ligowa bramka numer 123) - super piłkę z prawego narożnika pola karnego na drugą stronę dał Daniel Barzyński. Szczepański poczekał aż futbolówka mu się "dobrze ułoży" i huknął w długi róg.

3:1 Bartosz Kozicki 45 minuta (ligowa bramka numer 1) - kolejne dobre dogranie Barzyńskiego. Kozicki z prawej strony znalazł się w sytuacji sam na sam i kopnął po długim rogu.

4:1 Mateusz Szczepański 56 minuta z rzutu karnego (ligowa bramka numer 124) - jedenastka podyktowana za faul Pawła Białkowskiego na Danielu Barzyńskim.

Proch: 1. Zawodnik (90+1', 12. Oko) - 14. Denkiewicz, 3. Jaroszek, 2. Tkaczyk (59', 19. Kowalkowski), 4. Pryciak (74', 15. Kapusta) - 5. Kisiel (65', 17. Sobieraj), 7. Barzyński, 11. Kołodziej - 13. Nowocień (66', 16. Bańcerowski), 9. Szczepański (kpt) (70', 6. Mucha), 10. Kozicki (59', 25. Nsah).

rezerwowi: brak

Zwolenianka: 98. Kozieł - 8. Trybała, 5. Białkowski, 17. Sowa, 3. Pyrka - 7. Wójcik (kpt) (70', 18. Walaszczyk), 6. Grabowski, 15. Kośmiński (23', 13. Królicki), 9. Świątek (46', 10. Oleśkiewicz) - 19. Kołtunowicz (84', 16. Magierek), 11. Zdżalik (74', 12. Kwaśnik).

rezerwowy: 1. Mazurek

sędzia: Piotr Prokop

żółte kartki: Barzyński - Pyrka, Białkowski

widzów: około 350

Super mecz w sobotę zagrał Daniel Barzyński. Miał udział przy każdej z czterech bramek.

W starciu o piłkę Krzysztof Bańcerowski i Konrad Królicki.