Dziś mamy 20 lipca 2019 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

Mecze kontrolne

13 lipca - 0:2 (0:0) Broń Radom (III liga)

20 lipca - 1:0 (1:0) Granat Skarżysko (IV liga)

24 lipca - Zamłynie Radom (LO)

3 sierpnia - Mazovia Mińsk Mazowiecki (IV liga)

Ostatni mecz

Proch Pionki 0:2 (0:0) Broń Radom
13 lipca Godzina 11:00

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

Dajcie z siebie wszystko! W sobotę pierwsza bitwa barażowej wojny z Olimpią Warszawa

Data publikacji: 20-06-2019r. Godz. 12:32

W sobotę (22.06) o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 4 rozegrane zostanie pierwsze spotkanie barażowe o awans do IV ligi. Rywalem piłkarzy Prochu Pionki będzie wicemistrz Ligi Okręgowej Warszawa grupa 1, WRKS Olimpia Warszawa. Sędzią głównym zawodów będzie Paweł Gwiazda (WS Ciechanów/Ostrołęka). Zapowiada się fajne widowisko przy rekordowej publiczności. Swój przyjazd do Pionek zapowiadają kibice ze stolicy.

Dajcie z siebie wszystko! W sobotę pierwsza bitwa barażowej wojny z Olimpią Warszawa

"Biało-zieloni" z Pionek i "biało-niebiescy" z Warszawy mają za sobą morderczy i szalony sezon. Od chwil triumfu i patrzenia na wszystkich z góry z pozycji lidera, przez gonitwę za czołówką i baraże tracone lub zdobyte rzutem na taśmę.

 

"Olimpijczycy" w dramatycznych okolicznościach zapewnili sobie wicemistrzostwo grupy 1 warszawskiej Ligi Okręgowej. Nieoczekiwanej porażki doznał u siebie Bug Wyszków, a Olimpia w tym samym czasie wygrała 1:0 z Marcovią Marki. Jedyną bramkę zdobył z lekko kontrowersyjnego rzutu karnego na kwadrans przed końcem Bartosz Lewiński, a sędzia pokazał w tym meczu trzy czerwone kartki (jedna dla Łukasza Pruszyńskiego z Olimpii).

 

Olimpia to pierwsze charakterna, a po drugie młoda drużyna. W ostatnim meczu ligowym na szesnastu zawodników w kadrze, dokładnie połowa to byli młodzieżowcy. Rywale mają w swoich szeregach króla strzelców LO Warszawa I Huberta Sobotkę, który w minionym sezonie zdobył 16 bramek.

 

Trener Robert Rogala już trochę wie o rywalu, ale od tej wiedzy w sobotę ważniejsza będzie postawa jego drużyny. Trzeba bardzo grubą kreską oddzielić formę z ostatnich trzech meczów, przez 90 minut zostawić na placu, ile fabryka dała i zagrać tak, jak w Lipsku z Powiślanką. Barażowy dwumecz będzie dla "biało-zielonych" nie tyle testem umiejętności, ile charakterów. Potrzeba monolitu, walki jeden za drugiego i pełnego zaangażowania, żeby od sierpnia w Pionkach była czwarta liga.

 

- Tylko pozytywne nastawienie może dać w dwumeczu odpowiedni wynik. Myślę, że duże znaczenie w barażowej rywalizacji będzie miała taktyka. W pierwszym meczu musimy przede wszystkim wykorzystać atut własnego boiska - zapowiada trener Robert Rogala.

 

W pierwszym meczu z powodu pauzy za kartki nie zagra Kamil Denkiewicz. To spore osłabienie, bo w Kazanowie dał naprawdę dobrą zmianę. Pozostali zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry.

 

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane we wtorek (25.06) o godzinie 18:00 na stadionie przy ul. Górczewskiej w Warszawie.


Olimpia Warszawa w liczbach

Statystyki: 2. miejsce, 60 pkt, 19 zwycięstw - 3 remisy - 8 porażek, bramki 62:35

Strzelcy: 16 Sobotka, 10 Starek, 7 Michalski, 6 Wiśniewski, 5 Stachowicz, 4 Powroźnik, 3 Lewiński, 2 Zawadziński, 2 Więckowski, 1 Skrzos, 1 Pruszyński, 1 Szczeblewski, 1 Junowicz, 1 Michoński, 1 Urban.

 

Ostatni mecz

15.06, Olimpia Warszawa - AP Marcovia Marki 1:0 (0:0), Bartosz Lewiński 76 z karnego.

Olimpia: Myranov - Przeniosło (64 Urban), Więckowski, Zawadziński, Kaczmarczyk, Stachowicz (80 Szczeblewski), Skrzos, Pruszyński, Michalski (57 Powroźnik), Wiśniewski (85 Tyburcy), Lewiński.

 

Mecze barażowe o awans do IV ligi - sobota, godz. 18:00

AP Zyrardowianka - Orzeł Goleszyn

Hutnik Huta Czechy - Nadnarwianka Pułtusk

Proch Pionki - Olimpia Warszawa

sędzia: Paweł Gwiazda (WS Ciechanów/Ostrołęka)

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.