U-12

Michał Drab - 15

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Czwarta liga dla Radomiaka. Proch zderzył się ze ścianą. Mistrzostwo przegrali z zawodowcami

Data publikacji: 03-06-2018r. Godz. 22:17

Jedna, jedyna porażka w rundzie wiosennej zdecydowała o tym, że piłkarze Prochu Pionki przegrali szanse na mistrzostwo Ligi Okręgowej. W rozegranym w niedzielę w Suskowoli spotkaniu 32. kolejki LO "biało-zieloni" nie mieli żadnych szans z rezerwami Radomiaka Radom i polegli ostatecznie 2:5 (0:1). To był chyba jeden z najmocniejszych, o ile nie najmocniejszy skład drugiego zespołu Radomiaka w tym sezonie. Czwartą ligę dla Radomia wygrali piłkarze, którzy kilkanaście godzin wcześniej w Bełchatowie bili się o awans do I ligi. Drużynie trenera Mariusza Sztobryna należą się brawa i słowa pochwały za ambicję. Teraz pozostaje już tylko walka o wicemistrzostwo.

Wystarczyło przed meczem rzucić okiem na skład rezerw Radomiaka, żeby wiedzieć, jak mocny jest to w niedzielę zespół. Trener Maciej Lesisz i działacze klubu z Radomia nie chcieli zostawić nic przypadkowi i konieczności walki do końca. Sprawa mistrzostwa Ligi Okręgowej miała zostać rozstrzygnięta w Suskowoli i tak też się stało. Do tego stopnia, że w bramce stanął Artur Haluch, który kilkanaście godzin wcześniej obronił rzut karny w Bełchatowie i bił się z pierwszym zespołem Radomiaka o awans do I ligi. Razem z nim w pierwszym składzie wybiegli Mateusz Zając czy Jakub Wróbel - zawodnicy ściągani zimą do Radomiaka po to, żeby zrobić awans, ale w zupełnie innej lidze. W sumie w wyjściowym składzie dwójki Radomiaka było aż ośmiu piłkarzy, którzy grali w tym sezonie mniej lub więcej minut na boiskach II ligi. Przez całe 90 minut trener Maciej Lesisz nie dokonał ani jednej zmiany. Nie dał szans młodym wychowankom Akademii i to też w pewien sposób jest znamienne.

Sędzia Norbert Chrząstek i kapitanowie, Mateusz Szczepański oraz Karol Kucharski.

Starcie zawodowców z amatorami nie miało prawa chyba skończyć się inaczej. Chociaż porażka 2:5 bolesna i trochę za wysoka. W dużej mierze efekt tego, że w drugiej połowie "biało-zieloni" nie mieli nic do stracenia, zaatakowali lidera, próbowali coś ugrać i ponieśli za to srogą karę.

Już w pierwszych sekundach dał o sobie znać najlepszy strzelec ligi, Dominik Sokół. Po jego strzale głową piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. Raz za razem na lewej stronie duet Brągiel-Hodowany siał popłoch w liniach defensywnych Prochu. Po strzale Brągiela piłkę sprzed linii wybijał Jaroszek, a przy uderzeniu Armanto czujność zachował bramkarz Artur Zawodnik. Szkoda, że do przerwy nie udało się utrzymać bezbramkowego remisu, bo może to trochę podkopałoby pewność siebie ligowców z Radomia.

Niedzielny mecz na szczycie Ligi Okręgowej cieszył się w Suskowoli sporym zainteresowaniem.

W 39. minucie blisko 700 kibiców zgromadzonych na obiekcie w Suskowoli mogło być świadkami prawdopodobnie jednej z najładniejszych bramek tego sezonu w LO. Kolejny raz z lewej strony dogrywał Hodowany, a świetny strzał nożycami w wykonaniu Jakuba Wróbla zatrzymał się na poprzeczce. Jedyne groźne uderzenie Prochu w pierwszej połowie to strzał Kameruńczyka Joela w 41. minucie, ale Haluch mógł spokojnie odprowadzić piłkę wzrokiem.

Druga połowa zaczęła się od bramki dla Radomiaka II. Na 2:0 podwyższył najlepszy strzelec ligi Dominik Sokół. To był moment, w którym nie mający nic do stracenia piłkarze Prochu ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. Szkoda, że w dwóch świetnych sytuacjach dokładności i precyzji zabrakło Joelowi i Barzyńskiemu. Można było jeszcze postraszyć faworytów.

Emil Kapusta miał sporo problemów, żeby zatrzymać na prawej stronie Dariusza Brągiela.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Radomiak II Radom ma sześć punktów przewagi nad Prochem i lepszy bilans bezpośrednich spotkań (0:2, 5:2), a to oznacza, że zespół trenera Macieja Lesisza został Mistrzem Ligi Okręgowej 2017/2018.

1:0 Armanto Gkoufas 36 minuta - dobre dogranie z lewej strony od Karola Hodowanego. Grek zamykał akcję na drugim słupku i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

2:0 Dominik Sokół 47 minuta - "skrzydlata akcja". Prostopadłą piłkę dał Wróbel. Sokół uprzedził wychodzącego z bramki Zawodnika i lekko, obok niego "dziubnął" piłkę do bramki.

3:0 Jakub Wróbel 60 minuta - odbiór, a potem dobre rozegranie przed polem karnym Prochu. Piłka trafiła na lewo do Wróbla, a ten uderzył po ziemi w długi róg.

3:1 Mateusz Szczepański 63 minuta (ligowy gol numer 130) - krótko rozegrany rzut różny między Barzyńskim i Kołodziejem, po którym ten drugi dośrodkował w pole karne. Piłka trafiła na głowę Szczepańskiego i z bliskiej odległości znalazła drogę do siatki.

4:1 Patryk Winsztal 68 minuta - strzał po ziemi ze środka tuż sprzed linii pola karnego.

5:1 Dominik Sokół 77 minuta - kolejne dobre dogranie z lewej strony od Dariusza Brągiela. Najlepszy strzelec ligi głową nie mógł tego nie trafić.

5:2 Mateusz Kołodziej 81 minuta (ligowy gol numer 27) - najładniejsze trafienie niedzieli. Kołodziej dobrze złożył się z ponad 20 metrów i piłka po lekkim rykoszecie trafiła w górny róg bramki bronionej przez Artura Halucha.

Mateusz Kołodziej (z lewej) zakończył mecz z bramką i asystą na koncie.

Radomiak II: 30. Haluch - 20. Jabłoński, 3. Kucharski (kpt), 24. Zając, 6. Hodowany - 75. Gkoufas, 14. J.Nowakowski, 19. Wróbel, 17. Winsztal, 16. Brągiel - 7. Sokół.

rezerwowi: 27. Kowalczyk, 4. Wiatrak, 8. Nowosadko, 10. Bogacz, 18. Winiarski, 21. Lech, 23. Grot.

Proch: 1. Zawodnik - 14. Denkiewicz, 3. Jaroszek, 19. Kowalkowski, 15. Kapusta (46', 4. Pryciak) - 17. Sobieraj, 11. Kołodziej, 13. Barzyński - 25. Nsah (64', 8. Nqabeni), 9. Szczepański (kpt), 10. Kozicki (64', 16. Bańcerowski).

rezerwowi: 12. Oko, 7. Cierzuch, 5. Pachlerski, 6. Mucha.

sędzia: Norbert Chrząstek (Radom)

żółte kartki: Brągiel, Winsztal, Zając - Denkiewicz, Kołodziej, Kowalkowski, Nqabeni, Szczepański

widzów: około 700

Najlepszy strzelec Ligi Okręgowej Dominik Sokół dwa razy trafił do bramki Prochu i w tym sezonie ma już na swoim koncie w sumie 30 goli.

Po meczu piłkarze Radomiaka II Radom mogli cieszyć się z mistrzostwa i awansu do czwartej ligi.