II runda okręgowego Mirax Pucharu Polski

Wilga Garwolin 1:3 (0:0) Proch Pionki
17 sierpnia Godzina 17:00

Coraz bliżej ligowej formy. Optymistyczna wygrana z mocnym rywalem

Data publikacji: 04-08-2019r. Godz. 11:00

- Widać, że zespół wygląda coraz lepiej, szczególnie w defensywie - takimi słowami ocenił sobotni sparing trener Robert Rogala. Piłkarze Prochu Pionki w czwartym przedsezonowym meczu kontrolnym wygrali 2:1 (2:1) z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. W środę na boisku w Pionkach generalny sprawdzian formy z Powiślakiem Końskowola. Początek meczu najprawdopodobniej o godzinie 18:00.

Na tle mocnej Mazovii "biało-zieloni" wypadli naprawdę obiecująco. W pierwszej połowie może rywale dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nic wielkiego z tego nie wynikało pod bramką Norberta Wnukowskiego. Rywale objęli prowadzenie po strzale doświadczonego Wojciecha Wociala. Pozyskany w wakacje z Victorii Sulejówek napastnik przy opanowaniu piłki chyba pomógł sobie ręką, na co słusznie zwrócili uwagę sędziemu trener i piłkarze Prochu. Nieco ponad 120 sekund później po ładnej, zespołowej akcji wyrównał Kamil Denkiewicz. Tomasz Bartosiak z prawej strony zagrał w pole karne do Erwina Kisiela. Ten mógł strzelać, ale oddał piłkę na lewo do lepiej ustawionego Denkiewicza. Zwycięską bramkę po precyzyjnym strzale głową strzelił Joel Tata, któremu asystował Michał Łukaszuk. Dla Kameruńczyka był to już trzeci gol w wakacyjnych grach kontrolnych.

O miejsce w bramce będą rywalizować Kuba Maik i Norbert Wnukowski.

W drugiej połowie to Proch miał zdecydowanie lepsze okazje, żeby podwyższyć wynik. Najpierw Mateusz Szczepański za lekko strzelił w sytuacji sam na sam z Dominikiem Puskiem. Natomiast Meks Siwahla po indywidualnej akcji i minięciu dwóch zawodników fatalnie przestrzelił z dziesięciu metrów.

Trener Robert Rogala cały czas szuka optymalnego zestawienia składu. Na prawej obronie zagrał Cezary Zieliński. Bardzo obiecująco w roli ofensywnego pomocnika spisał się Kacper Nowocień. Z kolei Kamil Denkiewicz pierwszą połowę zagrał na lewej pomocy, a po przerwie na lewej obronie.

Dobry występ na prawej stronie obrony zaliczył Cezary Zieliński.

RAPORT MECZOWY

Proch Pionki - Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:1 (2:1)

bramki: Kamil Denkiewicz 20, Joel Tata 37 - Wojciech Wocial 18

Proch I połowa: Wnukowski - Łukaszuk, Janiszewski, Jaroszek, Zieliński - Denkiewicz, Kisiel, Skarbek, Bartosiak - Nowocień - Joel Tata.

Proch II połowa: Maik - Denkiewicz, Janiszewski, Jaroszek, Kapusta - Ząbkowski, Kisiel (65 Nowocień), Skarbek (78 Machnio), Siwahla - Wnuk - Szczepański.

sędzia: Łukasz Wrochna (Pionki).

Najlepszym miejscem do gry dla Kamila Denkiewicza jest lewa strona boiska. Pytanie tylko, czy popularny "Dentka" lepiej czuje się w obronie, czy może jako skrzydłowy?