13 lipca - 0:2 (0:0) Broń Radom (III liga)

20 lipca - 1:0 (1:0) Granat Skarżysko (IV liga)

Proch Pionki 0:2 (0:0) Broń Radom
13 lipca Godzina 11:00

[WIDEO] Zwycięstwo na doświadczeniu. Proch lepszy od kolejnego czwartoligowca

Data publikacji: 02-02-2019r. Godz. 13:16

W sobotnim meczu kontrolnym piłkarze Prochu Pionki pokonali 3:0 (1:0) czwartoligowe rezerwy Radomiaka Radom. Dla drużyny trenera Rogali był to drugi zimowy sprawdzian formy i druga wygrana. Zwycięstwa zawsze cieszą, ale styl gry, jakość piłkarska, a szczególnie rozegranie akcji w ofensywie były dalekie od ideału. W przyszłą sobotę (9.02) "biało-zieloni" jadą do Staszowa, gdzie zmierzą się z Nidą Pińczów.

Na tle młodej drużyny rezerw Radomiaka "biało-zieloni" wypadli średnio. Na pewno dały im się we znaki i czuli w nogach ostatnie treningi. Brakowało przede wszystkim pomysłu na akcje ofensywne, wymiany kilku celnych podań i skutecznego wyprowadzania piłki z własnej połowy. Chociaż zaczęło się naprawdę nieźle, bo już w 20 sekundzie dobrą piłkę z lewej strony po ziemi dał Joel, a Sebastian Pryciak z kilku metrów nie mógł się pomylić. To jednak były tylko miłe złego początki. Potem to rywale dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej strzelali na bramkę bronioną w pierwszej połowie przez Majosa i Koleckiego.

O miejsce w kadrze Prochu rywalizuje trzech bramkarzy. Dwóch z nich, Michał Majos i Maciej Kolecki (na zdjęciu) zimą zachowują czyste konto. Kuba Maik dał się pokonać tylko z rzutu karnego. Każdy grał sprawiedliwie po 30 minut w każdym meczu.

Po przerwie tradycyjnie trener Rogala dokonał kilku zmian i na boisku pojawili się młodzi zawodnicy. Na 2:0 podwyższył Joel, który zdecydował się na strzał z blisko 25 metrów, a drugi bramkarz Radomiaka przepuścił łatwą piłkę pod pachą. Wynik ustalił w 69. minucie Kacper Wnuk, który wyszedł sam na sam po podaniu Szczepańskiego. Ten drugi w końcówce miał wyśmienitą okazję, żeby poprawić na 4:0, ale w idealnej okazji trafił piłką w słupek.

Szkoda, że kolejny raz z różnych względów Proch nie mógł zagrać w optymalnym składzie. Brakowało narzekającego na lekki uraz Denkiewicza oraz Sobieraja, Adriana Pryciaka i Barzyńskiego.

Sebastian Pryciak w dwóch zimowych sparingach zdobył dwie bramki.

Robert Rogala, trener Prochu: - Naszym największym mankamentem było rozegranie. Widać, że chłopaki mają ciężkie nogi po tygodniu pracy nad siłą i mocą. Miejmy nadzieję, że kolejne sparingi będą wyglądały lepiej pod kątem piłkarskim, bo dzisiaj tej gry trudno się było doszukać.Długimi fragmentami to Radomiak miał przewagę.

Proch Pionki - Radomiak II Radom 3:0 (1:0)

bramki: Sebastian Pryciak 1, Joel 65, Kacper Wnuk 69.

Proch I połowa: Majos (30 Kolecki) - Pachlerski, Kapusta, Kowalkowski, Pietralski - S.Pryciak, Jaroszek, Szczepański, Joel - Nowocień - Wnuk.

Proch II połowa: Kolecki (60 Maik) - Pietralski, Warchoł, Jaroszek, Kapusta - S.Pryciak (66 Szczepański), Trzos, Kisiel, Joel (67 Ćwiklak) - Nowocień (62 Wnuk) - Machnio.

Radomiak II: Bielikow (Kosno) - Wiatrak, Kokosza, Nowosadko, testowany - testowany, Nowakowski, Grygiel, Imiołek, Markiewicz - Stępień oraz Świercz, Makowski, Wołczyński, Wieczorek, Kuba, Stańczyk.