Dziś mamy 24 października 2020 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

13. kolejka Radomskiej I Ligi Juniorów U-17 (2004)

sobota 24.10, godz. 10:00

Pilica Nowe Miasto - Proch Pionki

 

13. kolejka IV ligi grupa 1

sobota 24.10, godz. 13:00

Proch Pionki - Tygrys Huta Mińska 2:1 (0:0)

 

13. kolejka Radomskiej I Ligi Trampkarzy U-15 (2006)

niedziela 25.10, godz. 11:00

Orlik-14 Radom - Proch Pionki

 

13. kolejka Radomskiej I Ligi Trampkarzy U-14 (2007)

niedziela 25.10, godz. 11:00

Legion Głowaczów - Proch Pionki

 

10. kolejka Radomskiej II Ligi Młodzików U-12 grupa 1 (2009)

poniedziałek 26.10, godz. 15:00

Proch Pionki - Gryfia Mirów

Ostatni mecz

Proch Pionki 2:1 (0:1) Tygrys Huta Mińska
24 października Godzina 13:00

Galeria


Proch-Orzeł

Nasi sponsorzy

 


 

[WIDEO] Zmiany kadrowe, rynek transferowy i podział czwartej ligi. Rozmowa z trenerem Bolesławem Strzemińskim

Data publikacji: 02-07-2020r. Godz. 19:57

Piłkarze Prochu Pionki weszli w drugi tydzień przygotowań do rundy jesiennej. Na nieco mniej niż miesiąc przed startem sezonu nadal jest wiele niewiadomych w kadrze drużyny. A i tak "najbardziej gorącą" informacją ostatnich dni był podział czwartej ligi na trzy grupy po czternaście zespołów w każdej. Start sezonu 2020/2021 zaplanowano na 1/2 sierpnia na boisku historycznego beniaminka Zamłynia w Radomiu. O tym i nie tylko o tym rozmawiałem w środę (1.07) z trenerem "biało-zielonych" Bolesławem Strzemińskim.

[WIDEO] Zmiany kadrowe, rynek transferowy i podział czwartej ligi. Rozmowa z trenerem Bolesławem Strzemińskim

"Kto nowy na treningu?" - takie pytanie można usłyszeć najczęściej na stadionie przy ulicy Sportowej 4 i w jego najbliższych okolicach. Chociaż sytuacja kadrowa daleka jest od ideału, to zostało zrobione naprawdę wiele, żeby ją poprawić. Dość napisać, że trener prowadził mniej lub bardziej zaawansowane rozmowy z grupą ponad 20 piłkarzy. Jakie są z tego konkrety?

 

Nowymi zawodnikami Prochu zostali Kacper Rak i młodzieżowiec (rocznik 2003) Bartosz Leśnowolski. Obaj ostatnio grali w Oskarze Przysucha, a jesienią mają rozruszać przody "biało-zielonych". Ciekawie zapowiada się rywalizacja o miejsce w bramce, którą stoczą dwaj doświadczeni golkiperzy, Norbert Wnukowski i Jakub Zolech (Powiślak Końskowola). Nową twarzą jest również środkowy pomocnik Igor Tworek z Centrum Radom. Do szerokiej kadry włączony został czołowy zawodnik zespołu juniorów rocznik 2004, Filip Broński. Dodatkowo blisko gry na Sportowej 4 jest skrzydłowy lub napastnik Bartłomiej Orczykowski z Jodły Jedlnia-Letnisko. Cały czas udział w treningach bierze udział grupa młodzieżowców.

 

Z gry w Prochu zrezygnował testowany ostatnio Ukrainiec Vadym Hodlevskyi. Bramkarz Wiktor Pajączek nie doczekał się debiutu na Sportowej 4, bo ostatecznie po okresie wypożyczenia wrócił do Radomiaka, gdzie zdecydował się podpisać kontrakt. Z kolei Kacper Kokosza zrezygnował z gry ze względu na studia. Po pięciu latach gry dla "biało-zielonych" otoczenie chce zmienić Kamil Denkiewicz, którego bardzo mocno kuszą Królewscy Jedlnia.

 

 

Trener Bolesław Strzemiński nie ukrywa, że szuka przynajmniej dwóch doświadczonych zawodników i niewykluczone, że przynajmniej jeden pojawi się na sobotnim sparingu z Gracją Tczów. Na celowniku są również młodzieżowcy, których przecież dwóch musi występować na boisku.

 

- Do tego zespołu, który mamy potrzebuję przynajmniej dwóch dobrych, doświadczonych piłkarzy. Defensywnego i w środku pola. Chcemy zrobić wszystko, żeby być drużyną grającą o miejsca przynajmniej w środku tabeli - mówi trener Strzemiński.

 

Sukces nie tylko w sporcie rodzi się w bólach i chociaż dzisiaj sytuacja kadrowa Prochu jest mocno średnia, to trzeba zrobić ABSOLUTNIE wszystko, żeby "biało-zielona" ekipa potrafiła namieszać w "zreformowanej" czwartej lidze a może nawet stała się jej underdogiem.

 

A jak podział czwartej ligi na trzy grupy po czternaście zespołów ocenia trener Strzemiński?

 

- Z punktu widzenia szkoleniowego jest to wielki błąd. Natomiast jeżeli chodzi o sprawy finansowe, to jest to na pewno metoda oszczędnościowa. Nie wiem, kto wpadł na ten pomysł, ale dla mnie jest to coś niepoważnego - ocenia trener Prochu.

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.