Proch Pionki 2:1 (0:1) Tygrys Huta Mińska
24 października Godzina 13:00

[WIDEO] Trzy bramki w ostatnim sparingu. Ozdobą meczu trafienie Bartosiaka

Data publikacji: 06-03-2020r. Godz. 19:42

W siódmej i zarazem ostatniej przedsezonowej grze kontrolnej piłkarze Prochu Pionki pokonali 3:1 (2:0) Chojniaka Wieniawa. Mecz z wiceliderem klasy A grupa 2 został rozegrany w czwartkowy wieczór na boisku w Brudnowie. Ozdobą spotkania była ładna bramka strzelona przez Tomasza Bartosiaka po uderzeniu z rzutu wolnego.

Z Chojniakiem nie zagrali chory Kuba Skarbek oraz lekko kontuzjowany Adrian Pachlerski. Cieszy powrót Kacpra Kokoszy, który ostatnio narzekał na mięśnie brzucha. Godzinę na boisku przebywał 26-letni Michał Bednarek z Szydłowianki Szydłowiec. Ofensywny zawodnik pokazał się poprawnie na tle niżej notowanego rywala i zdobył nawet bramkę. Czy wiosną zagra na Sportowej 4, to powinno wyjaśnić się w najbliższych dniach.

Trener Strzemiński zaczął mecz w dość nietypowym ustawieniu z piątką obrońców. Wszystko wskazuje na to, że tak "biało-zieloni" zaczną pierwszy mecz ligowy w Białobrzegach.

- Momentami było nieźle, ale najważniejsze, że jednostka treningowa została zaliczona w formie gry, bo wypadł nam sobotni sparing z Neptunem Końskie - oceniał trener Strzemiński. - Jeden z najbliższych treningów odbędziemy na dużym boisku w Radomiu. Będziemy próbować ustawienia pod kątem meczu z Pilicą, żeby zespół dobrze funkcjonował w Białobrzegach - dodał trener Prochu.

W czwartek w grze Prochu było zdecydowanie za dużo chaosu, nerwowości, niedokładności i prostych strat. Na pewno nie pomagało wąskie i dość słabo doświetlone boisko. Właśnie brak treningów na dużym placu jest teraz największym problemem dla zespołu trenera Strzemińskiego.

Podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego i komplet zmian kadrowych w najbliższych dniach. Powoli możemy odliczać dni do ligi. Inauguracja rundy wiosennej z Pilicą w Białobrzegach w niedzielę 15 marca o godzinie 15:30.

RAPORT MECZOWY

0:1 Tomasz Bartosiak 5 minuta - rzut wolny z lewej strony pola karnego z ponad 20 metrów. Do piłki podszedł Bartosiak i odpalił pocisk pod poprzeczkę.

0:2 Michał Bednarek 24 minuta - do sytuacji sam na sam wychodził Bartosiak, ale zbyt późno podjął decyzję o strzale i obrońcy rywala wyłuskali mu piłkę. Futbolówka szczęśliwie trafiła pod nogi Bednarka, a ten ładnym "bananem" uderzył górną piłkę w długi róg.

1:2 Łukasz Janik 48 minuta - rzut wolny z blisko 20 metrów. Piłka została uderzona blisko środka bramki, ale na tyle mocno, że zaskoczyła Wnukowskiego.

1:3 Kacper Kokosza 75 minuta - z prawej strony spod linii bocznej dośrodkował Szczepański. Na długim słupku akcję zamykał Kokosza i z kilku metrów wpakował futbolówkę głową do siatki.

Proch I połowa: Pajączek - Lech, Kapusta, Janiszewski, Kędra, Denkiewicz - Bartosiak, Wnuk, Kisiel, Joel Tata - Bednarek.

Proch II połowa: Wnukowski - Lech (68 Nawrotek), Jaroszek, Janiszewski, Denkiewicz - Bartosiak, Kisiel, Kapusta (69 Kokosza), Białogłowicz - Bednarek (61 Siwahla) - Szczepański.

sędzia: Daniel Głowacki (WS Radom)