3.10 [niedziela], godz. 10:00

Proch Pionki - Pilica Nowe Miasto

Orzeł Wierzbica 4:0 (2:0) Proch Pionki
25 września Godzina 13:00

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

[WIDEO] Szalona pogoń bez happy endu. Show Konrada Paterka w Pionkach

Data publikacji: 30-05-2021r. Godz. 16:03

W rozegranym w sobotę [29.05] meczu 24. kolejki czwartej ligi piłkarze Prochu Pionki po szalonej końcówce przegrali 4:5 (1:3) z mistrzem grupy, Pilicą Białobrzegi. "Biało-zieloni" cały czas pozostają w grze o utrzymanie, ale do tego potrzebują zwycięstwa za tydzień z mocnymi ostatnio rezerwami Pogoni Siedlce.

Oba zespoły w sobotę nie mogły zagrać w najmocniejszych składach. Pilica bez kontuzjowanego Czarneckiego oraz pauzujących za kartki Walaska i Michalskiego. W Prochu zabrakło kontuzjowanych Wnukowskiego, Jaroszka i Siwca, a także pauzującego po czerwonej kartce Janiszewskiego.

Pierwsza połowa zdecydowanie dla faworytów z Białobrzegów. Chociaż Pilica nie strzelała goli w tych wydawałoby się oczywistych sytuacjach, ale po prostych błędach indywidualnych piłkarzy Prochu. Biało-zieloni pierwszy strzał [niecelny] oddali dopiero w 33. minucie za sprawą Kacpra Wnuka. Golem do szatni nadzieję dał aktywny w sobotę Mateusz Szczepański.

Niezłe 90 minut zaliczył Mateusz Szczepański. Kapitan Prochu w drugim meczu z rzędu wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron przyjezdni spuścili z tonu i mecz się wyrównał. Przy stanie 2:3 w 74. minucie idealną okazję do wyrównania miał Mateusz Jaworski. Niestety spudłował z kilku metrów po uderzeniu piłki głową. Końcówka to już szalona wymiana ciosów. Mecz mógł się podobać kibicom, ale niestety nie przyniósł Prochowi punktów. Dodatkowo ze składu na kolejny mecz wypadł Jaworski, który zobaczył czwartą żółtą kartkę. W jego miejsce wróci Janiszewski.

W starciu o piłkę Mateusz Jaworski i Michał Kucharczyk. Obaj w sobotę strzelili po jednej bramce.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu sytuacja w strefie spadkowej jest bardzo mocno zagmatwana. Wiele zależy też od losów trzech drużyn z Mazowsza, które grają w III lidze. O ile Ursus i Błonianka idą w górę tabeli, to sytuacja Broni jest bardzo trudna. Scenariuszy na finał rozgrywek jest cała masa. Jedno tylko nie ulega wątpliwości. Jeżeli podopieczni trenera Kłuska wygrają dwa ostatnie mecze, to nikt im tego utrzymania na pewno nie odbierze!

RAPORT MECZOWY

Proch Pionki - Pilica Białobrzegi 4:5 (1:3)

0:1 Michał Kucharczyk 9 minuta z rzutu karnego - faul Denkiewicza na Paterku w narożniku pola karnego. Pewny strzał Kucharczyka z wapna.

0:2 Konrad Paterek 25 minuta - rzut wolny spod linii autowej. Paterek zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z ponad 20 metrów i piłka wpadła do siatki przy słupku obok zbyt późno interweniującego Wiktora Pajączka.

0:3 Konrad Paterek 45 minuta - stały fragment gry dla Prochu skończył się kontratakiem gości. Piłkę z prawej strony dostał Kencel i zagrał płasko w pole karne, gdzie Paterek strzałem po ziemi wykończył akcję.

1:3 Mateusz Szczepański 45+1 minuta (ligowy gol numer 151) - Szczepański dobrze zagrał do Skałbani, który wyszedł sam na sam. Pierwszy strzał obronił bramkarz Pilicy Bartosz Gemza, ale kapitan Prochu poszedł za akcją i skutecznie dobił uderzenie Skałbani.

2:3 Bartłomiej Orczykowski 62 minuta (ligowy gol numer 5) - z prawej strony wrzut z autu wykonał Szczepański. Piłka trafiła w pole karne do Jaworskiego, który wygrał pojedynek i zagrał spod linii końcowej wzdłuż bramki, a tam klatką piersiową futbolówkę do siatki wepchnął nadbiegający Orczykowski.

2:4 Konrad Paterek 85 minuta - prostopadłe podanie od Dobkowskiego, po którym Paterek znalazł się sam na sam z Pajączkiem.

3:4 Emil Więcek 90+2 minuta (ligowy gol numer 1) - najładniejsza akcja meczu. Joel Tata z prawej strony zgrał piętką do Więcka, a pomocnik Prochu huknął z całej siły. Piłka odbiła się od poprzeczki, potem za linią i sędzia asystent zasygnalizował gola.

3:5 Konrad Paterek 90+3 minuta - błyskawiczna odpowiedź Pilicy. Paterek poradził sobie na lewej stronie z Leśnowolskim i przy krótkim słupku wpakował piłkę do siatki.

4:5 Mateusz Jaworski 90+4 minuta (ligowy gol numer 4) - najszybciej zdobyta bramka Prochu od momentu wznowienia gry ze środka. Więcek zagrał długie podanie do Jaworskiego, ten wygrał "stykówkę" w polu karnym Pilicy i precyzyjnym strzałem przy słupku ustalił wynik. Wszystko zajęło 10 sekund!

Proch: 12. Pajączek - 6. Denkiewicz (77', 20. Joel Tata), 8. Jaworski, 3. Kapusta, 9. Szczepański (kpt) - 19. Kozakiewicz, 16. Leśnowolski - 11. Orczykowski, 18. Więcek, 13. Skałbania - 10. Wnuk (85', 17. Drab).

rezerwowi: 77. Wnukowski, 4. Wrochna, 14. Gołdyń.

Pilica: 1. Gemza - 71. Kencel, 8. Karasek, 13. Rawski (kpt), 33. Klinicki - 7. Paterek, 21. Gliński (87', 20. Król), 21. Zawadzki, 11. Winiarski (65', 26. Dobkowski), 10. Bykowski (52', 2. Niedziela) - 9. Kucharczyk (75', 15. Skrzypek).

rezerwowi: 30. Adamczyk, 5. Strzałkowski.

sędzia: Paweł Wrochna (KS Siedlce)

żółte kartki: Jaworski, Więcek, Kłusek (trener) - Zawadzki, Kencel.

czerwona kartka: Bartosz Zawadzki (Pilica) w 89. minucie - konsekwencja dwóch żółtych.

Pierwszą ligową bramkę w barwach Prochu zdobył Emil Więcek. Do tego dołożył asystę przy golu Mateusza Jaworskiego na 4:5.