Rewanżowy mecz barażowy o awans do IV ligi

Proch Pionki 0:1 (0:1) Olimpia Warszawa
22 czerwca Godzina 18:00

[WIDEO] Strzelali razy dwa. Wysoka wygrana z Oronką

Data publikacji: 21-02-2019r. Godz. 16:45

Wygraną 6:0 (4:0) z Oronką Orońsko zakończył się środowy, piąty tej zimy, mecz kontrolny KS Proch. Po dwie bramki strzelali Mateusz Szczepański, Adrian Pryciak i Kamil Trzos. Kadra drużyny na rundę wiosenną nabiera kształtów i zostało coraz mniej niewiadomych. Najbliższe sparingi 26.02 (wtorek) z LKS Promna w Grójcu i 27.02 (środa) z Energią w Kozienicach.

Sprawdzian z wiceliderem radomskiej klasy A grupa 2 wypadł naprawdę okazale. Przez zdecydowaną większość mecz toczył się pod dyktando piłkarzy Prochu. Celne strzały rywali na bramkę bronioną w pierwszej połowie przez Majosa, a po przerwie przez Koleckiego, można było policzyć na palcach jednej ręki.

Trener Robert Rogala wystawił dwie jedenastki. Zdecydowanie mocniejszy skład zaczął mecz. W pierwszej połowie padło więcej bramek i gra wyglądała o wiele lepiej. Po zmianie stron brakowało dokładności i za dużo było chaosu.

Drugie 45 minut w środku pola zagrał czarnoskóry Ransom Akangmba. Wypadł poprawnie, ale nie zostanie w klubie. Jak przyznaje trener zbyt późno na eksperymenty. 28-latek nieźle radził sobie w rozegraniu. Zdecydowanie gorzej było w defensywie i walce fizycznej. Widać było, że grać w piłkę potrafi, bo nie przez przypadek "liznął" w przeszłości reprezentacji U-20 Kamerunu i ekstraklasy w tym kraju. Swojego piłkarskiego szczęścia poszuka jednak poza Pionkami.

Zabrakło za to chorych lub kontuzjowanych Maika, Wnuka i Denkiewicza. Cały czas z Prochem trenują Sebastian Pryciak, Albert Pietralski, Mateusz Midziołek i Cezary Zieliński. W przypadku tej czwórki do załatwienia pozostały formalności między klubami.

Jeżeli chodzi o bramki, to w środowy wieczór padały one dubeltowo. Najpierw po niemal identycznych akcjach dwa razy trafił Mateusz Szczepański, a dogrywali mu Barzyński i S.Pryciak. Przed przerwą jego wyczyn powtórzył Adrian Pryciak. Na 3:0 z rzutu karnego po faulu na Nowocieniu i cztery minuty później w długi róg z asystą Barzyńskiego. W drugiej połowie aktywny był Kamil Trzos i swoją dobrą grę podkreślił dwoma trafieniami. Mogła się podobać bramka na 6:0, kiedy huknął pod poprzeczkę z pola karnego.

Robert Rogala, trener Prochu: - Z pierwszej połowy jestem bardziej zadowolony. Dużo graliśmy piłką, na jeden-dwa kontakty i miło się to oglądało. Chociaż po przerwie bramka na 5:0 wpadła po ładnej akcji młodzieżowców.

Oronka Orońsko - Proch Pionki 0:6 (0:4)

bramki: Mateusz Szczepański 12, 25, Adrian Pryciak 39 z karnego, 43, Kamil Trzos 49, 82.

Oronka: Grzyb (46 Czerepak) - K.Zepchło, D.Grymuła, Kumoch, Szczygłowski - Fajdek, Siwak, Banaszkiewicz, Trojanowski, Lichwierowicz - Zawadzki oraz K.Szymański, P.Szymański, Sz.Zepchło, Syta, Stańczyk, Wyrwiński, Koptas, Tomczyk.

Proch I połowa: Majos - Pietralski, Kapusta, Zieliński, A.Pryciak - Barzyński, Midziołek, Kisiel, Nowocień, S.Pryciak - Szczepański.

Proch II połowa: Kolecki - Warchoł, Jaroszek, Kowalkowski, Pachlerski (80 Barzyński) - Joel, Ransom, Sobieraj, Trzos, C.Grymuła - Machnio.