PRZERWA ZIMOWA

Proch Pionki 0:0 Polonia Iłża
20 listopada Godzina 13:00

Proch-Sokół

W sprzedaży szaliki Klubu Sportowego PROCH Pionki wydanie limitowane specjalnie z okazji jubileuszu 95-lecia Klubu. Wersja premium [część elementów wykonana została nitką metaliczną, na wzór pozłacanej]. CENA: 25 złotych. Ilość szalików mocno ograniczona. Kontakt pod numerem tel. 663-236-277.

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

[WIDEO] Radosny futbol podczas śnieżycy. Proch strzelił dziesięć goli Zwoleniance

Data publikacji: 20-03-2021r. Godz. 16:26

Trzynaście bramek padło w rozegranym w piątkowy wieczór w Puławach meczu towarzyskim Prochu Pionki. "Biało-zieloni" rozgromili 10:3 (5:1) grającą w Lidze Okręgowej Zwoleniankę Zwoleń. Na listę strzelców wpisało się aż ośmiu zawodników. Dla drużyny trenera Ryszarda Kłuska był to już dziewiąta tej zimy gra kontrolna.

Spotkanie toczyło się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, bo przez większość czasu padał wyjątkowo mocny śnieg. Nie przeszkodziło to jednak w naprawdę niezłej długimi fragmentami grze Prochu. Chociaż był to tylko sparing, to dziesięć strzelonych goli musi cieszyć.

Trener Kłusek mógł być zadowolony z akcentów ofensywnych. Jego piłkarze przez 90 minut strzelili prawie tyle samo bramek, ile w ośmiu poprzednich meczach kontrolnych razem wziętych. Drobny minus trzeba za to postawić za grę w obronie. W niektórych momentach brakowało koncentracji i pojawiały się zbyt proste błędy indywidualne. Zwolenianka prowadzona przez byłego trenera Prochu Roberta Rogalę objęła prowadzenie już w 21 sekundzie meczu! Po dwudziestu minutach "biało-zieloni" prowadzili już 4:1. Większość goli padła w sytuacjach sam na sam. Ładne trafienia zaliczyli za to Szczepański, Siwahla i Więcek. Mógł się też podobać rajd zakończony asystą Kamila Denkiewicza przy bramce Mateusza Siwca. Piłkarze Prochu mieli sporo miejsca na boisku i potrafili to wykorzystać.

Kadra na rundę wiosenną jest już ustalona. Wiosną w Prochu zagrają Wiktor Pajączek, Emil Więcek, Joel Tata i Kamil Denkiewicz. Pozostało jeszcze dograć sprawę wypożyczenia Przemysława Gołdynia z Hetmana Gołąb.

Już wiadomo, że inauguracja wiosny w IV lidze zostanie opóźniona co najmniej o tydzień. Zaplanowane na 3 kwietnia spotkanie w Pionkach z Hutnikiem Huta Czechy odbędzie się w innym terminie. Jeżeli obostrzenia zostaną zdjęte, to pierwszy mecz o punkty Proch zagra w weekend 10/11 kwietnia na wyjeździe z Mazowszem Grójec.

Proch Pionki - Zwolenianka Zwoleń 10:3 (5:1), Kacper Jaroszek 5 z rzutu karnego, Mateusz Szczepański 8, 48, Piotr Skałbania 14, Mkhanyiseli Siwahla 19, Joel Tata 34, 90, Emil Więcek 54, Bartłomiej Orczykowski 68, Mateusz Siwiec 80 - Bartosz Wójcik 1, samobójcza Emil Kapusta 61, Jakub Bańkowski 76.

Proch I połowa: Pajączek - Szczepański, Jaroszek, Jaworski, Leśnowolski - Więcek, Janiszewski - Skałbania, Wnuk, Siwahla - Joel Tata.

Proch II połowa: Wnukowski - Szczepański (64 Leśnowolski), Kapusta, Jaroszek, Denkiewicz - M.Kozakiewicz, Więcek (66 Joel Tata) - Siwiec, Wnuk (65 Janiszewski), Gołdyń - Orczykowski.