Dziś mamy 23 lutego 2018 roku

VI Memoriał Sławomira Rutki - 24.02.2018

Multimedia

Ostatni mecz

Wilga Garwolin 0:2 (0:1) Proch Pionki
17 lutego Godzina 11:15

Najbliższe wydarzenia

Rozkład sparingów

3.02, godz. 16:00 - Powiślak Końskowola 1:0

10.02, godz. 18:00 - MKS Ryki 12:0

17.02, godz. 11:00 - Wilga Garwolin 2:0

24.02, godz. 16:00 - Stal Poniatowa

3.03 - Wisła II Puławy

10.03 - Skaryszewianka Skaryszew

10.03 - KS Chomentów


 Początek rundy wiosennej w Lidze Okręgowej

17/18 marca

Proch - Gracja Tczów

Najlepsi strzelcy KS Proch

LO

Mateusz Szczepański, Mkhanyiseli Siwahla - 4

 

U-17

Adrian Pachlerski - 3

 

U-14

Jakub Drab I - 12

 

U-12

Michał Drab - 12

GaleriaNasi sponsorzy

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

[WIDEO] Proch rozpoczął przygotowania. Na pierwszym treningu była wysoka frekwencja

Data publikacji: 16-01-2018r. Godz. 20:26

W poniedziałek 15 stycznia o godzinie 17:30 piłkarze Prochu Pionki rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Na pierwszym treningu, który odbył się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 na ulicy Targowej stawiło się aż 24 zawodników. Szykują się mały zmiany nie tylko w kadrze, ale i w sztabie szkoleniowym. Więcej na ten temat można zobaczyć w materiale wideo w ProchPionkiTV.

[WIDEO] Proch rozpoczął przygotowania. Na pierwszym treningu była wysoka frekwencja

NOWOŚCI W KADRZE...

Jak na inauguracyjne zajęcia frekwencja była naprawdę niezła. Z kadry z poprzedniego sezonu z różnych względów zabrakło Sałka, Kowalkowskiego, Kołodzieja, Czerskiego, Borzęckiego i Nqabeniego, który obecnie przebywa w rodzimej Republice Południowej Afryki. Treningi z pierwszym zespołem podjęło pięciu zawodników z drużyny juniorów młodszych U-17: Mateusz Warchoł, Adrian Pachlerski, Jan Krakowiak, Szymon Miękus i Kacper Glimasiński I. Teraz wszystko w ich głowach, nogach i chęciach, bo drzwi do szerokiej kadry pierwszego zespołu stoją otworem. Pojawiło się też trzech całkiem nowych piłkarzy, z których dwóch jest bardzo blisko Prochu, ale na konkrety i nazwiska jeszcze za wcześnie. W zajęciach udział bierze również czarnoskóry Alistair Selamolela, jesienią zawodnik czwartoligowej Pilicy Przedbórz. On jednak wiosną na Sportowej 1 raczej nie zagra.

 

- Szukamy piłkarzy, którzy dadzą nam jakość w ofensywie - krótko komentuje trener Prochu, Mariusz Sztobryn.

 

...I SZTABIE SZKOLENIOWYM

Zmiany szykują się też w sztabie szkoleniowym. Ze względu na nadmiar obowiązków zawodowych z funkcji II trenera zrezygnował Kamil Marszałek, który teraz w całości będzie mógł poświęcić się prowadzeniu zespołu trampkarzy U-14. Asystentem trenera ma zostać 37-letni Marcin Skóra. To wychowanek Prochu, były piłkarz MG MZKS Kozienice i KS Warka, a przez ostatnie lata przebywał w Wielkiej Brytanii.

 

- Marcin jest osobą związaną z klubem. Jako człowiek z zewnątrz na pewno wniesie świeże spojrzenie – mówi trener Prochu, Mariusz Sztobryn.

 

 

Do sztabu szkoleniowego Prochu Pionki dołączył 37-letni Marcin Skóra. Czołowy piłkarz "biało-zielonych" pod koniec lat '90, ostatnio przebywał w Wielkiej Brytanii.

 

TRZY ETAPY PRZYGOTOWAŃ

Pierwszy trening piłkarze Prochu odbyli na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5. Zgodnie z harmonogramem będą trenować cztery razy w tygodniu, z czego jedne zajęcia mają odbywać się na siłowni na stadionie.

 

- Okres przygotowawczy podzieliliśmy na trzy etapy. Najbliższe dwa tygodnie to trening tlenowy wprowadzający do cięższych zajęć. W planach mamy testy siłowe, szybkościowe i wytrzymałościowe. Najtrudniejszy okres to początek lutego, gdzie czeka nas praca nad siłą i wytrzymałością – kreśli plany na najbliższe tygodnie Sztobryn.

 

MECZE KONTROLNE

Podczas zimowych przygotowań trener Sztobryn zaplanował siedem sparingów. Większość odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Puławach. Pierwszy 3 lutego z Powiślakiem Końskowola. A potem kolejno: MKS Ryki, Wilga Garwolin, Stal Poniatowa i Wisła II Puławy. Jeżeli pogoda pozwoli to tuż przed ligą "biało-zieloni" dwukrotnie zagrają w Pionkach ze Skaryszewianką i KS Chomentów. Początek rundy wiosennej 17/18 marca od domowego meczu z Gracją Tczów.

 

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.