Dziś mamy 15 grudnia 2018 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

XX Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy

rocznik 2009 i młodsi

sobota 15 grudnia, godz. 9:00

hala sportowa przy ul. Sosnowej w Pionkach

Ostatni mecz

Proch Pionki 2:0 (1:0) Iłżanka Kazanów
10 listopada Godzina 13:00

Galeria


Proch-Bron

Nasi sponsorzy

 

 


 Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

[WIDEO] Proch rozpoczął przygotowania. Na pierwszym treningu była wysoka frekwencja

Data publikacji: 16-01-2018r. Godz. 20:26

W poniedziałek 15 stycznia o godzinie 17:30 piłkarze Prochu Pionki rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Na pierwszym treningu, który odbył się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 na ulicy Targowej stawiło się aż 24 zawodników. Szykują się mały zmiany nie tylko w kadrze, ale i w sztabie szkoleniowym. Więcej na ten temat można zobaczyć w materiale wideo w ProchPionkiTV.

[WIDEO] Proch rozpoczął przygotowania. Na pierwszym treningu była wysoka frekwencja

NOWOŚCI W KADRZE...

Jak na inauguracyjne zajęcia frekwencja była naprawdę niezła. Z kadry z poprzedniego sezonu z różnych względów zabrakło Sałka, Kowalkowskiego, Kołodzieja, Czerskiego, Borzęckiego i Nqabeniego, który obecnie przebywa w rodzimej Republice Południowej Afryki. Treningi z pierwszym zespołem podjęło pięciu zawodników z drużyny juniorów młodszych U-17: Mateusz Warchoł, Adrian Pachlerski, Jan Krakowiak, Szymon Miękus i Kacper Glimasiński I. Teraz wszystko w ich głowach, nogach i chęciach, bo drzwi do szerokiej kadry pierwszego zespołu stoją otworem. Pojawiło się też trzech całkiem nowych piłkarzy, z których dwóch jest bardzo blisko Prochu, ale na konkrety i nazwiska jeszcze za wcześnie. W zajęciach udział bierze również czarnoskóry Alistair Selamolela, jesienią zawodnik czwartoligowej Pilicy Przedbórz. On jednak wiosną na Sportowej 1 raczej nie zagra.

 

- Szukamy piłkarzy, którzy dadzą nam jakość w ofensywie - krótko komentuje trener Prochu, Mariusz Sztobryn.

 

...I SZTABIE SZKOLENIOWYM

Zmiany szykują się też w sztabie szkoleniowym. Ze względu na nadmiar obowiązków zawodowych z funkcji II trenera zrezygnował Kamil Marszałek, który teraz w całości będzie mógł poświęcić się prowadzeniu zespołu trampkarzy U-14. Asystentem trenera ma zostać 37-letni Marcin Skóra. To wychowanek Prochu, były piłkarz MG MZKS Kozienice i KS Warka, a przez ostatnie lata przebywał w Wielkiej Brytanii.

 

- Marcin jest osobą związaną z klubem. Jako człowiek z zewnątrz na pewno wniesie świeże spojrzenie – mówi trener Prochu, Mariusz Sztobryn.

 

 

Do sztabu szkoleniowego Prochu Pionki dołączył 37-letni Marcin Skóra. Czołowy piłkarz "biało-zielonych" pod koniec lat '90, ostatnio przebywał w Wielkiej Brytanii.

 

TRZY ETAPY PRZYGOTOWAŃ

Pierwszy trening piłkarze Prochu odbyli na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5. Zgodnie z harmonogramem będą trenować cztery razy w tygodniu, z czego jedne zajęcia mają odbywać się na siłowni na stadionie.

 

- Okres przygotowawczy podzieliliśmy na trzy etapy. Najbliższe dwa tygodnie to trening tlenowy wprowadzający do cięższych zajęć. W planach mamy testy siłowe, szybkościowe i wytrzymałościowe. Najtrudniejszy okres to początek lutego, gdzie czeka nas praca nad siłą i wytrzymałością – kreśli plany na najbliższe tygodnie Sztobryn.

 

MECZE KONTROLNE

Podczas zimowych przygotowań trener Sztobryn zaplanował siedem sparingów. Większość odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Puławach. Pierwszy 3 lutego z Powiślakiem Końskowola. A potem kolejno: MKS Ryki, Wilga Garwolin, Stal Poniatowa i Wisła II Puławy. Jeżeli pogoda pozwoli to tuż przed ligą "biało-zieloni" dwukrotnie zagrają w Pionkach ze Skaryszewianką i KS Chomentów. Początek rundy wiosennej 17/18 marca od domowego meczu z Gracją Tczów.

 

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.