Skaryszewianka Skaryszew - Proch Pionki

Proch Pionki 2:1 (0:1) Hutnik Huta Czechy
5 maja Godzina 17:00

29.07

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

[WIDEO] Proch po dwóch sparingach. W zespole będzie kilka zmian kadrowych

Data publikacji: 14-02-2021r. Godz. 13:17

Dwa mecze kontrolne mają za sobą piłkarze Prochu Pionki. W pierwszym rozegranym 30.01 w bardzo trudnych zimowych warunkach w Radomiu wysoko przegrali 1:7 (1:5) z rezerwami Radomiaka. W minioną sobotę (13.02) "biało-zieloni" na boisku w Puławach pokonali 2:1 (0:1) KS Cisowiankę Drzewce. O zmianach kadrowych dowiecie się wkrótce z oddzielnego tekstu.

Po tym strzale Bartłomiej Orczykowski ustalił wynik sparingu z Cisowianką Drzewce na 2:1

Zimowe przygotowania na Sportowej 4 zostały lekko zaburzone. Wszystko przez pandemię COVID-19 i związane z nią obostrzenia rządowe. Zabronione zostało trenowanie i rozgrywanie sparingów. Przepisy sobie, a życie sobie. Wiele klubów w takiej lub innej formie szlifowało formę przed rundą wiosenną. Niestety piłkarzom Prochu nie udało się rozegrać dwóch z czterech pierwszych meczów kontrolnych. Spotkania z Drogowcem Jedlińsk i Naprzodem Skórzec zostały odwołane.

Sparing z rezerwami Radomiaka rozegrany został na mocno zaśnieżonym boisku. Mimo wszystko porażka aż 1:7 dała sporo powodów do myślenia.

Doszedł za to do skutku sprawdzian z rezerwami Radomiaka Radom, ale wielu pozytywów nie przyniósł. Po intensywnych opadach śniegu na boisku przy ulicy Rapackiego zalegał śnieg po kostki. Dodatkowo przez cały mecz padało. Piłkarze trenera Kłuska przystąpili do sparingu "na świeżości" po zaledwie jednym wspólnym treningu. Młodzież Radomiaka przygotowywała się na tym boisku praktycznie od początku stycznia i niestety znalazło to odzwierciedlenie w wyniku. Porażka 1:7 na pewno dała powody do myślenia, bo mimo wszystko była zdecydowanie za bolesna. Honorową bramkę przy stanie 0:4 zdobył Bartosz Leśnowolski z podania Kacpra Wnuka.

Radomiak II Radom - Proch Pionki 7:1 (5:1), Dominik Stępień 13 z rzutu karnego, 38, Kacper Pankowski 22, Marcel Szymański 34, Bartosz Zaręba 45, Jakub Podsiadło 61, 65 z rzutu karnego - Bartosz Leśnowolski 44.

Proch I połowa: Zolech - Denkiewicz, Jaroszek, Jaworski, Gołdyń - Janiszewski, M.Kozakiewicz - Orczykowski, Wnuk, Leśnowolski - Skałbania.

Proch II połowa: Brożyna - Denkiewicz (61 Broński), Jaroszek, Jaworski, Kapusta - S.Kozakiewicz, Janiszewski (61 Drab) - Siwiec, Więcek, Siwahla - Szczepański.

W ostatnią sobotę (13.02) "biało-zieloni" wreszcie mogli skończyć z partyzantką i oficjalnie sprawdzić swoją formę. Rywalem na boisku w Puławach była A-klasowa drużyna KS Cisowianki Drzewce. Przeciwnik niżej notowany, ale grający ciekawy, poukładany futbol, na pewno nie na poziomie klasy A. Zresztą Cisowianka po rundzie jesiennej ma komplet zwycięstw w swojej grupie i bilans bramek 83:6. To najlepsza rekomendacja dla drużyny prowadzonej przez trenera Łukasza Gizę. Co ciekawe to kolejny sparing z Cisowianką w krótkim odstępie czasu, bo 20.11 również w Puławach Proch wygrał 2:1.

Nie zmienia to jednak faktu, że Proch mógł i powinien wygrać to spotkanie zdecydowanie wyżej. Brakowało przede wszystkim jednego elementu - skuteczności, żeby zamienić sytuacje bramkowe na gole. W pierwszej połowie dogodne okazje mieli m.in. Leśnowolski i Skałbania, a po przerwie dwukrotnie Więcek czy Siwiec. Na odśnieżonym, ale zmrożonym boisku piłka nie zawsze chciała się słuchać "biało-zielonych". Trener Kłusek na pewno dostał jednak ciekawy materiał do analizy.

Pierwszą bramkę dla Prochu w meczu z Cisowianką strzelił "Meks" Siwahla.

- Sparingi mają dawać nam podbudowę motoryczną i na tym będziemy się koncentrować. Cieszy fakt, że mieliśmy bardzo dużo sytuacji bramkowych. Trenujemy od niedawna, bo COVID-19 spowodował to, że nie mogliśmy normalnie rozpocząć przygotowań od 16 stycznia. Ten czas nam uciekł, ale myślę, że zdążymy to nadrobić - zapowiada trener Ryszard Kłusek. - Dużo jeszcze pracy przed nami, przede wszystkim organizacyjnej i zespołowej. Musimy koncentrować się na pracy pod kątem taktyki i dyscypliny gry - dodaje trener Prochu.

Wyrównującą bramkę tuż po przerwie zdobył "Meks" Siwahla wykorzystując złe rozegranie piłki przez przeciwnika. Drugiego gola dołożył Bartek Orczykowski, który po podaniu Mateusza Siwca znalazł się sam na sam z bramkarzem Cisowianki i nie dał mu najmniejszych szans. Rywale w 62. minucie nie wykorzystali rzutu karnego podyktowanego za faul Emila Kapusty. Piłka po strzale z jedenastego metra trafiła w słupek.

KS Cisowianka Drzewce - Proch Pionki 1:2 (1:0), Daniel Kędra 44 - Mkhanyiseli Siwahla 47, Bartłomiej Orczykowski 85.

Proch I połowa: Pajączek (34 Zolech) - Kapusta, Jaroszek, Janiszewski, Szczepański - M.Kozakiewicz, Więcek - Siwahla, Wnuk, Leśnowolski - Skałbania.

Proch II połowa: Zolech (62 Wnukowski) - Gołdyń, Janiszewski (62 Kapusta), Jaroszek (62 Szczepański), Denkiewicz - S.Kozakiewicz, Więcek - Orczykowski, Wnuk (62 Broński), Cioch - Siwiec.

Kolejny, trzeci już tej zimy mecz kontrolny, piłkarze Prochu Pionki ponownie rozegrają w Puławach. W przyszłą sobotę (20.02) o godzinie 9:30 zmierzą się z Granitem Bychawa, siódmym zespołem IV ligi lubelskiej grupa 2.