Rewanżowy mecz barażowy o awans do IV ligi

25 czerwca (wtorek), godz. 18:00

Olimpia Warszawa - Proch Pionki

Proch Pionki 0:1 (0:1) Olimpia Warszawa
22 czerwca Godzina 18:00

[WIDEO] Proch nadal niepokonany. Piękny gol Sobieraja przystemplował wygraną z Jodłą

Data publikacji: 16-02-2019r. Godz. 18:05

Czwarty zimowy mecz kontrolny i czwarte zwycięstwo. W sobotę piłkarze Prochu Pionki 3:1 (1:1) pokonali Jodłę Jedlnia-Letnisko. Oprócz wygranej cieszy to, że trener Robert Rogala mógł skorzystać z wszystkich zawodników. Pojawili się dwaj kompletnie nowi piłkarze. Wszystkie decyzje kadrowe powinny zapaść w najbliższych dniach. W przyszłym tygodniu "biało-zieloni" zmierzą się z Oronką Orońsko. Mecz w środę lub w piątek na boisku MOSiR-u w Radomiu.

Kadra Prochu Pionki na rundę wiosenną powoli nabiera kształtów. Jedną nogą na Sportowej są już obrońca Albert Pietralski z Broni Radom i skrzydłowy Sebastian Pryciak z LKS Promna. W sobotę pojawili się kolejni dwaj nowi zawodnicy. Pierwsze 45 minut zagrali środkowy obrońca Cezary Zieliński (Oskar Przysucha) i środkowy pomocnik Mateusz Midziołek (Centrum Radom). Zieliński wypadł naprawdę nieźle. Mógł nawet strzelić bramkę, ale w 37. minucie jego strzał głową odbił do boku Ziębakowski w bramce Jodły. Aktywny w środku był Midziołek, który ma za sobą naprawdę dobrą rundę w ekipie "Centralnych". Jak dalej potoczą się ich losy powinno być wiadomo lada dzień.

Dobrą skuteczność w zimowych sparingach podtrzymuje Kacper Wnuk (z prawej). Trafiał do siatki w każdym meczu i zdobył już w sumie pięć bramek.

W sobotę trener Rogala mógł sobie pozwolić na komfort wystawienia dwóch jedenastek. Pierwsze dwadzieścia minut należało do Prochu, a podsumowaniem przewagi był gol Kacpra Wnuka po precyzyjnym uderzeniu w długi róg (asysta Kacpra Nowocienia). Potem mecz się wyrównał, a tuż przed przerwą po przypadkowym zagraniu ręką przez Szczepańskiego gola na 1:1 z rzutu karnego strzelił Mikołaj Skórnicki. Ozdobą spotkania było piękne trafienie z blisko 20 metrów Szymona Sobieraja, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W meczu z Jodłą zagrali dwaj nowi zawodnicy: Mateusz Midziołek (przy piłce) i Cezary Zieliński (na drugim planie).

Trener Tomasz Dziubiński przyglądał się grze dwóch testowanych zawodników. Na boku obrony wystąpił Karol Wieczorek ze Skaryszewianki, a po przerwie na skrzydle biegał Adrian Świątek (kiedyś Proch, ostatnio Zwolenianka).

W środę lub w piątek "biało-zieloni" zagrają z A-klasową Oronką Orońsko. Do tego czasu powinna być już znana kadra na rundę wiosenną.

Robert Rogala, trener Prochu: - Jeżeli załatwimy sprawy organizacyjne, to Zieliński i Midziołek byliby dużym wzmocnieniem dla drużyny. Na pewno zwiększą też rywalizację. Do wyników sparingów podchodzę na chłodno. Musimy wyciągnąć wnioski z błędów, a dzisiaj trochę ich było.

Jodła Jedlnia-Letnisko - Proch Pionki 1:3 (0:2)

bramki: Mikołaj Skórnicki 41 z karnego - Kacper Wnuk 18, Mateusz Szczepański 58, Szymon Sobieraj 82.

Jodła: Ziębakowski - Jonczyński, Miecznikowski, Jaśkiewicz, Wieczorek - Prokop, Skórnicki, Kiraga, Rutka, Czarnecki - Cierzuch oraz Osiński, Jedynak, Świątek, Gałan.

Proch I połowa: Majos (30 Kolecki) - Denkiewicz, Jaroszek, Zieliński, Pietralski - Nowocień, Kisiel, Midziołek, Barzyński - Wnuk, Szczepański.

Proch II połowa: Kolecki (60 Maik) - Kapusta, Kowalkowski, Pachlerski - A.Pryciak, Sobieraj, Warchoł Trzos, S.Pryciak - Joel, Szczepański (65 Wnuk, 86 Denkiewicz).